75. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

opublikowano: 31-07-2019

Powstanie rozpoczęło się 1 sierpnia 1944 roku o godz. 17.00 (tzw. godzina W), trwało 63 dni. Zostało zorganizowane przez Armię Krajową w ramach akcji „Burza”. Miało na celu wyzwolenie miasta oraz reszty Polski spod okupacji Niemiec. W walkach poległo około 18 tysięcy powstańców oraz 150 tysięcy ludności cywilnej.

1 sierpnia 2019 mija 75 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Aby oddać cześć powstańcom, zapraszamy na plac Jana Pawła II w Jelczu-Laskowicach. O godzinie 17.00 rozpocznie się uroczysty apel, a w programie artystycznym obchodów wystąpi zespół wokalno-taneczny „Furmani”. Uczcimy pamięć Powstańców poprzez muzykę i taniec do pieśni, m.in.: „Dziewczyna z granatem w ręce”, „Pałacyk Michla”, „Biały Krzyż”, „Dziś idę walczyć mamo”, „Rozszumiały się wierzby płaczące”, „Warszawskie podwórko”. Przyłączymy się lokalnie do warszawskiej tradycji śpiewania(nie) Zakazanych Piosenek.

źródło: MGCK w Jelczu Laskowicach

75. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

dodaj komentarz dadaj komnentarz

strona główna strona główna

więcej na: OSI - OLAWA.INFOWaszym zdaniem (komentarzy: 1. )
~ Aron Szechter ( gość )
Ale jaki sens jest czcić porażkę i klęskę ?? ? dla czego nie uczcicie zwycięskiej odsieczy wiedeńskiej czy powstania wielkopolskiego a tresujecie naród do ponoszenia porażek ----- czci się tylko zwycięstwa a nie porażki

24.OLAWA.INFO - MOBILE - więcej na: OSI - OLAWA.INFO