24.OLAWA.INFO - Oława aktualności - OSI szybkie i lekkie


Jelcz podpisuje kolejny kontrakt na dostawę ciężarówek

opublikowano: 07-12-2017

W dniu 6 grudnia w zakładach Jelcza wchodzących w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej podpisano umowę na dostawę 66 pojazdów typu Jelcz 442.32 jako podwozia bazowe dla Przeciwlotniczego Systemu Rakietowo - Artyleryjnego Pilica. Umowa, która podpisał Prezes Jelcz sp.o.o. Łukasz Dudkowski, Wiceprezes Polskiej Grupy Zbrojeniowej Adam Lesiński oraz Henryk Łabędź prezes firmy z Zakłady Mechaniczne Tarnów opiewa na kwotę blisko 70 mln zł, które mają być do zakładów w Tarnowie w latach w latach 2018-22.

Ciężarówki typu 442.32 będą miały napęd 4x4 i będą przystosowane do jazdy po drogach o nawierzchniach twardych oraz do jazdy w terenie. Pojazdy mają być też przystosowane do przewozu materiałów niebezpiecznych i sprzętów specjalistycznych.

Jedną baterię systemu Pilica ma obsługiwać 11 pojazdów, które transportują jednostki ogniowe, stanowiska dowodzenia oraz inne elementy systemu rakietowo-artyleryjskiego. PSRA „Pilica” służy do zwalczania bezzałogowych systemów powietrznych, śmigłowców, samolotów, rakiet manewrujących. System w całości montowany jest przez Zakłady Mechaniczne Tarnów.

To kolejna umowa, na dostawę ciężarówek dla wojska, którą podpisała w tym roku spółka Jelcz. Ogółem więc wartość kontraktów w tym roku wynosi około 500 mln zł.

D.S.

dodaj komentarz dadaj komnentarz

strona główna strona główna

więcej na: OSI - OLAWA.INFOWaszym zdaniem (komentarzy: 0. )

24.OLAWA.INFO - MOBILE - więcej na: OSI - OLAWA.INFO