Robert Padula odwołany z Zarządu Powiatu

opublikowano: 08-02-2018

W dniu dzisiejszym na sesji Rady Powiatu odwołano z funkcji z Etatowego Członka Zarządu Roberta Padulę. W uzasadnieniu uchwały na mocy, której dokonano odwołania radnego, który obecnie należy do klubu Prawa i Sprawiedliwości z tej funkcji możemy przeczytać, że "Starosta wskazał iż przyczyną odwołania Pana Radnego Roberta Paduli z funkcji z Etatowego Członka Zarządu jest utrata zaufania oraz brak współpracy z Zarządem Powiatu".

W głosowaniu tajnym, w którym wzięło 17, za odwołaniem głosowało 11 radnych, przeciw odwołaniu oddano 1 głos, 4 radnych wstrzymało się od głosu. Ponadto oddano jeden głos ważny bez dokonania wyboru (niewypełniona karta do głosowania).

Robert Padula w swej obronie przedstawił swój punkt widzenia problemów szkoły w Jelczu-Laskowicach, w której działa klasa sportowa, klasa mistrzostwa sportowego i głośnej już sprawy skreślonych z listy uczniów z Ukrainy wskazując miedzy innymi to za przyczynę decyzji Starosty. Kwestia funkcjonowania klas sportowych, rozliczeń z klubem LKPR Moto-Jelcz Oława, którego odwołany radny jest prezesem, i uczniów z Ukrainy mocno przewijała się podczas ostatnich sesji Rady Powiatu, jednak samego radnego, który mógł wypowiedzieć się w tej sprawie wówczas na sesjach nie było. Starosta Zdzisław Brezdeń stwierdził, że kwestia funkcjonowania szkoły nie jest głównym powodem decyzji i uznał ją jedynie, jak to stwierdził, "za kroplę przepełniającą kroplę goryczy".

D.S.

Robert Padula odwołany z Zarządu Powiatu

dodaj komentarz dadaj komnentarz

strona główna strona główna

więcej na: OSI - OLAWA.INFOWaszym zdaniem (komentarzy: 21. )
~ wyborca-politolog ( gość )
Oliwka- sprawa jest prosta, koalicji brakowało większości to musieli w zamian za poparcie dać odpowiednie stanowisko. Samorządy to takie ukryte Urzędy Pracy!
~ oliwka ( gość )
no właśnie jak to z tym stanowiskiem radnej SLD było , czemu Pan panie Padula nie rozwinął tego ? I jak ze stanowiskiem sekretarza? I jak z pana stanowiskiem ?
~ andy ( gość )
Nie mam złudzeń , nie ważne kto wygra w tych wyborach , w Oławie dalej będzie rządził układ .
Władza w naszym mieście potrzebuje kontroli ..
~ Max ( gość )
Wewnętrzne walki w PiSie. To samo jest teraz w rządzie usuwa się ze stanowisk ludzi powiązanych z zdymisjonowanymi ministrami. Tradycyjna walka o koryto lub miejsce blisko niego w oczekiwaniu na następną wewnętrzną wojenkę.
~ wyborca ( gość )
Oliwka- sekretarz to fikcyjne stanowisko w samorządzie ,bo niby czym się ma zajmować, a stołek trzeba dać? ;)
~ do Siemka ( gość )
Ale za to mamy w Oławie w rurach wodę mineralizowaną. Wystarczy zakupić z demobilu dystrybutor , podłączyć wodę z sieci ZWiK , do tego sok i jak za czasów PRL mamy wodę z sokiem ! :D :P :*
~ oliwka ( gość )
A czym zajmuje się Pani Sekretarz? Nie pytam o powiat tylko tak w ogóle po co w administracji to stanowisko ?
~ wybora ( gość )
a czemu nic nie jest napisane o załatwianiu niby pracy pani radnej z sld czy to prawda czy tylko taka podpucha była ?
~ Ronin ( gość )
I niespielten 4.. ceckowa. Po Co Oma komu potrzebna
~ Mieszkaniec. ( gość )
Pan Padula z pewnością się nie podda pewnie wróci jeszcze drużyna piłki ręcznej a włodarzom miasta i powiatu zostanie tylko wstyd.
~ Do "do siemka " ( gość )
Starostwo trwoni publiczne pieniądze na rozbuchaną administrację , w w tym dodatkowe etaty np etatowy. Jest to jednostka samorzadowa , utrzymywana wyłącznie z publicznych pieniędzy i dziwi mnie skąd tyle etatów takie zarobki w administracji?
Ponadto PiS nie rządzi w naszym powiecie. Jakby PiS rządził w powiecie to drogi byłyby remontowane, a na odpowiedzialnych stanowiskach w starostwie pracowaliby zupełnie inni ludzie. Pks nie stałby na skraju przepaści finansowej, a w olawskim szpitalu byliby specjaliści, a nie zamykane oddziały .
W starostwie jest układ czyli koalicja . Dlatego aby starosta mógł się utrzymać drugą kadencję na stanowisku musi opłacac koalicjantów stanowiskami. W starostwie oprocz Brezdenia nie ma ludzi należących do PiS.
Aby policzyć ile kosztuje utrzymanie starosty w naszym powiecie należy do jego pensji dodać kilka innych wysoko opłacanych stanowisk , które nie są potrzebne mieszkancom powiatu ale pozwalają zachować stanowisko przez dwie kadencje staroscie. To jest układ interesów.
~ wrzesień ( gość )
olo pieprzy o komuchach z tej epoki :D
~ kibic ( gość )
Gościu zbudował 1 ligę piłki ręcznej, klasy sportowe których wychowankowie są powoływani do kadry narodowej juniorów i to się nie spodobało włodarzom, jak zwykle powodem odwołania- utrata zaufania? To już II kadencja Paduli jako członka zarządu i II kadencja tego samego starosty i nagle brak zaufania ?? ?? ??

Padula walczył o finansowanie klas sportowych , ale to się nie podobało ze jest członkiem zarządu i radnym powiatu, tak oto upada sport a najbardziej cierpią na tym rodzice i dzieci którzy tak chętnie uczyli się grać w piłkę ręczną.
Pani radna z BBS prezes klubu pływackiego Swim Akademy także otrzymała wsparcie finansowe z powiatu 10 000zl. nikt jakoś tego nie neguje, no ale nie jest członkiem zarządu? :O
~ do siemka ( gość )
Zobacz sobie lepiej w BIP ile zarabia prezes ZWiK-u tyle co starosta i wicestarosta razem wzięci.
~ obserwator ( gość )
Co ty olo pieprzysz jak porżnięty, jaki klub , jakie długi , kto jest ustawiony na kluczowych stanowiskach miejskich :*
~ olo ( gość )
dodam jeszcze że wszyscy odpowiedzialni za długi klubu mają się bardzo dobrze, nadal są ustawieni na kluczowych stanowiskach miejskich.
~ olo ( gość )
a Niemirowskiego z funkcji odsunął Frischmann i nie sypał, bo sam w tym miejskim bagnie siedzi. Przykład MKS Oława zadłużony na ok.0,5 bańki.
~ Siemka ( gość )
Wg oswiadczeń majątkowych w BiP starostwa w Oławie za 2016 r uzyskali dochód ze stosunku pracy:

starosta Brezdeń -149 571,68 zł
wicestarosta Worek -119 978,12 zł
etatowy członek zarzadu Padula - 93 999,51

Zarobki o których szary wyborca może jedynie pomarzyc, ale efekty ich pracy na tych stanowiskach powinien ow wyborca ocenić .

~ Rolf Michałowski ( gość )
Hanna Gronkiewicz Walc też dyscyplinarnie zwolniła dyrektora od gospodarki nieruchomościami. Dyrektor i jeszcze paru wyrzuconych razem z nim już siedzą i zaczynają sypać. Czy Padula też zacznie sypać? Powinien, bo w ten sposób zmniejszy sobie wyrok, a na światło dzienne wylezą takie machloje, które zaskoczą nie jednego.
~ wyborca ( gość )
Z tego co się orientuje wygląda, wyglądało to następująco.

Miesięczne wynagrodzenie zasadnicze starosty w powiecie:
- powyżej 60 tys. do 120 tys. mieszkańców od 4 500 do 6 000 zł,

Dodatki dla starosty:
- funkcyjny (fakultatywny) - maksymalnie 2100 zł ,
- specjalny (obligatoryjny) - 20 - 40 proc. wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego,
- dodatek za wieloletnią pracę (obligatoryjny) - jeśli staż pracy wynosi minimum 5 lat - 5 proc. wynagrodzenia zasadniczego + 1 proc. za każdy następny rok (aż do 20 proc.).

Wynagrodzenie zasadnicze wicestarosty w powiecie:
- powyżej 60 tys. do 120 tys. mieszkańców może wynieść od 2 200 do 5 200 zł,

Wynagrodzenie zasadnicze pozostałych członków w powiecie:
- powyżej 60 tys. do 120 tys. mieszkańców może wynieść od 2000 do 4 400 zł,

Wszystkim członkom zarządu przysługują nagrody jubileuszowe oraz dodatkowe wynagrodzenie roczne.
~ dgg ( gość )
prosze napisać ile zarabiał etatowy CZŁONEK zarządu.

24.OLAWA.INFO - MOBILE - więcej na: OSI - OLAWA.INFO