Zatrzymany za włamania do altan

opublikowano: 14-03-2018

Policjanci wydziału kryminalnego z oławskiej komendy ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o dokonanie szeregu włamań do altanek i kradzieży mienia, na oławskich ogrodach działkowych. Łupem sprawcy padały najczęściej metalowe elementy wyposażenia działek: narzędzia ogrodowe, pompy, taczki, pręty stalowe i inne rzeczy, które można było sprzedać. Mężczyzna włamywał się do altan ogrodowych wykorzystując fakt, że właściciele w okresie zimowym, często nie odwiedzali swoich działek. Za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem. Grozić mu może kara pozbawienia wolności do 10 lat.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Oławie prowadząc działania operacyjne ustalili i zatrzymali 50-letniego mężczyznę, podejrzanego o włamania i kradzieże mienia z altan ogrodowych na terenie Oławy. Okazało się, że sprawcą przestępstw jest mężczyzna, który od siedmiu lat nie posiada stałego miejsca zamieszkania, a obecnie przebywa na terenie Oławy.

Z ustaleń policjantów wynikało, że mężczyzna w okresie ostatnich kilku tygodni, dziewiętnaście razy włamał się do różnego rodzaju pomieszczeń na terenie ogrodów działkowych w Oławie i kradł pozostawione wewnątrz mienie, o łącznej wartości bliskiej 3 tys. złotych. Jego łupem padały głównie narzędzia ogrodowe i nie tylko, taczki, pompy oraz wszystko to, co można było sprzedać w punkcie skupu złomu. Na bazie zgromadzonych przez funkcjonariuszy materiałów 50-latkowi przedstawiono już zarzut kradzieży z włamaniem. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Mając na uwadze m.in. te zdarzenia, policjanci przypominają o właściwym zabezpieczeniu mienia na ogrodach działkowych i jego systematycznym doglądaniu.

Oficer Prasowy KPP w Oławie
Podinsp. Alicja Jędo

dodaj komentarz dadaj komnentarz

strona główna strona główna

więcej na: OSI - OLAWA.INFOWaszym zdaniem (komentarzy: 0. )

24.OLAWA.INFO - MOBILE - więcej na: OSI - OLAWA.INFO