Październikowy Sens Kinomana

opublikowano: 11-10-2018

Od października wznawiamy Seanse Kinomana. Zaczynamy cenioną przez widzów i krytyków opowieścią o sukcesach i tragediach Whitney Houston. Z piosenkarki gospel stała się królową światowej sceny; zainspirowała całe pokolenie wokalistek i przetarła ścieżki niedostępne dla czarnoskórych muzyków. W tle pisała się jednak historia o uzależnieniu i samozniszczeniu kobiety, która na scenie miała głos anioła, ale poza nią przegrywała walkę z własnymi demonami. Film otrzymał pełne wsparcie rodziny wokalistki, dzięki czemu zawiera materiały z prywatnych zbiorów jej najbliższych, w tym niepublikowane lub rzadko pokazywane fragmenty filmowe, zdjęcia i nagrania z różnych okresów jej kariery. Usłyszymy też wersje oryginalne i acapella jej największych przebojów.

Najlepszy Pełnometrażowy Film Dokumentalny na festiwalu w Edynburgu. 2 nominacje na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes.

Zapraszamy w czwartek 25.10.2018 o godz. 18:00. Seans Kinomana poprzedzony jest słowem wstępu Bartosza Solarewicza – animatora kultury filmowej i tłumacza. Bilety w cenie 10 zł już dostępne w Kasie OWE Odra i online na www.kultura.olawa.pl.

Centrum Sztuki Oława

Październikowy Sens Kinomana

dodaj komentarz dadaj komnentarz

strona główna strona główna

więcej na: OSI - OLAWA.INFOWaszym zdaniem (komentarzy: 0. )

24.OLAWA.INFO - MOBILE - więcej na: OSI - OLAWA.INFO