Wernisaż szopek bożonarodzeniowych w Galerii OKO

opublikowano: 06-12-2018

Jednym z nieodłącznych elementów Świąt Bożego Narodzenia jest zwyczaj przygotowywania stajenek betlejemskich. Ten piękny zwyczaj zapoczątkował Święty Franciszek. Charakteryzujące Go zamiłowanie do świata i natury sprawiło, że wpadł na pomysł, aby przybliżyć Boże Narodzenie wierzącym, którzy żyją poza Jerozolimą. Pierwszą szopkę bożonarodzeniową przygotował w 1223 roku w Greccio, a wystrój jej nawiązywał do okoliczności narodzin Jezusa opisanych w Piśmie Świętym. Warto jednak wspomnieć, że kultura europejska przyjęła styl budowania stajenek odbiegających od warunków rzeczywistych tego wydarzenia. Polska tradycja budowy szopek jest bardzo bogata i z przyjemnością pomagamy ją podtrzymać.

W piątek 7.12.2018 o 17:30 zapraszamy Państwa do filii nr 2 Centrum Sztuki – budynku Ośrodka Kultury, gdzie w Galerii OKO prezentujemy szopki przygotowane przez uczniów oławskich szkół. Zachęcamy, aby znaleźć chwilę na refleksję i odwiedzić wystawę. Za poświęconą ekspozycji uwagę w imieniu własnym oraz dzieci – autorów prac – bardzo dziękujemy.

Zapraszamy ponadto na wernisaże wystaw: Jarosława Furgały "Mity polsko-słowiańskie" i Kazimiery Rudnickiej "Anioły są wśród nas".

Centrum Sztuki Oława

Wernisaż szopek bożonarodzeniowych w Galerii OKO

dodaj komentarz dadaj komnentarz

strona główna strona główna

więcej na: OSI - OLAWA.INFOWaszym zdaniem (komentarzy: 0. )

24.OLAWA.INFO - MOBILE - więcej na: OSI - OLAWA.INFO