Wybrano wiceprzewodniczących Rady Miejskiej w Oławie

opublikowano: 06-12-2018

Podczas II sesji Rady Miejskiej w Oławie, nowej kadencji 2018-2023, wybrano wiceprzewodniczących Rady Miejskiej w Oławie. Radni czterech klubów BBS, PiS, Obywatelska oraz Koalicja na funkcję tą zgłosili następujących kandydatów: Jacka Żydło i Jerzego Hadrysia (Bezpartyjny Blok Samorządowy), Magdalenę Ziółkowską (Klub Radnych Koalicja) i Wandę Nosek (Klub Radnych Obywatelska). W głosowaniu tajnym na wiceprzewodniczących ostatecznie wybrano radnych Jacka Żydło (14 głosów) i Jerzego Hadrysia (13 głosów), pozostali kandydaci otrzymali po 6 głosów.

Na sesji tej wybrano także członków Komisji Rewizyjnej, którymi zostali: Waldemar Turzański (BBS), Kazimiera Jasińska (BBS), Albert Zieliński (Obywatelska), Magdalena Ziółkowska (Koalicja), Paweł Gwiazdowicz (PiS).

Wybrano również członków Komisji skarg, wniosków i petycji, w której skład weszli radni: Maria Domaradzka i Jan Gogola (BBS), Mariusz Łuczkiewicz (PiS), Krzysztof Rydzoń (Koalicja) i Wanda Nosek (Obywatelska).

Przypomnijmy, w tej kadencji obok przedłużenia okresu sprawowania mandatu w życie weszło kilka nowych ustawowych przepisów, wśród nich znalazła się m.in. konieczność powołania Komisji skarg, wniosków i petycji. W nowej kadencji radni będą też mięli większy wpływ na wójta, burmistrza, czy starostę. Jednak sami radni także znajdą się pod większą kontrolą wyborców. Imienne wykazy ich głosowań muszą więc być dostępne w Biuletynie Informacji Publicznej, a sam przebieg obrad sesji ma być obowiązkowo nagrywany i publikowany.

Dzisiejsza sesja była też okazją do przyjęcia uchwał dotyczących ustalenia składów i przewodniczących komisji stałych Rady Miejskiej oraz do przyjęcia ślubowania przez radnych, którzy nie uczestniczyli w I sesji a byli to: Magdalena Ziółkowska, Justyna Piotrowska, Michał Prus i Aleksander Zborowski. Swojego ślubowania nie złożył jeszcze tylko Andrzej Mikoda, który oficjalnie pełni wciąż funkcję wiceburmistrza Oławy.

D.S.

Wybrano wiceprzewodniczących Rady Miejskiej w Oławie

dodaj komentarz dadaj komnentarz

strona główna strona główna

więcej na: OSI - OLAWA.INFOWaszym zdaniem (komentarzy: 18. )
~ Ula ( gość )
Dobrze że odsunięto POKO od władzy, to miod na moje serce juz mogę spokojnie świętować !! !
~ Gość ( gość )
Polecam obejrzenie transmisji, aby przekonać się, czym jest konformizm - jak bezrefleksyjnie radni wiedząc, że zostaną wybrani głosowali na siebie samych.

bip.um.olawa.pl/Article/id,354.html
~ oławiak ( gość )
Oglądajac kablowke w grudniu, pamietam jak burmistrz zapewniał, ze wszystko jest gotowe! a tu co na stronie urzedu nie ma informacji gdzie mozna sesje obejzec!
~ winnica ( gość )
dzięki transmisjom wreszcie będzie można zobaczyć kto szedł do rady aby służyć mieszkańcom, a kto szedł dla kasy, jak widać tysiąc kilkaset złotych wystarczy aby kłamać ludziom w żywe oczy, gratuluję wyborcom dokonanego wyboru
~ do obiektywny ( gość )
Dodaj, że wcześniej PO było oburzone tak niską dietą w stosunku do wynagrodzenia burmistrza. Najbardziej konsekwentną osobą w kwestii obniżki diety i najbardziej kompetentną w wypowiedziach to radny Prus. Totalnie skompromitowali się radni PiS, tutaj dosłownie wszyscy głosowali przeciwko wysokości diety 280 zł.
~ obiektywny ( gość )
Radny PO zgłosił obniżkę diety dla radnych (trudno się z nim nie zgodzić, dwie komisje w miesiącu i jeden raz sesja to około 8 godzin) ten stracony czas w godzinach pracy powinien być zrekompensowany dietą i te ok. 280zl. w zupełności wystarczy a tu proszę riposta radnego PiS ; przecież pan chce dietę oddać dla potrzebujących i jak będzie taka niska........ ? Pan radny z PiS raczył zapomnieć ,że prezes partii zapowiedział , że politycy PiS nie idą po władze za pieniądze więc trochę refleksji proponuję .
~ do Inzynier ( gość )
Wystarczało oglądnąć transmisje, bo jak byś nie wiedział to jest to możliwe. Na początku od razu radny Gwiazdowicz musiał się przylizać koledze partyjnemu PRM gratulując mu w sumie nie wiadomo czego, przecież PRM w kwestii wynagrodzeń ratowali radni gdyż sam nie potrafił wybronić tego ( bo burmistrz miał dużo głosów no no mocna argumentacja, dobrze że radny Prus zabrał głos, najbardziej rzeczowo odpowiadający i największe plusy za tą sesje) Pierwsza sesja reasumując, ataki nieudolne PO które wykazały słabość PRM, ale i siłę BBS, a może raczej pokazuje to poziom pewnych osób. BBS na plus PiS i PO na minus, tak wyglądała pierwsza sesja w mojej obiektywnej opinii panie Inzynier.
~ mieszkaniec ( gość )
A pan radny skończył już parkować na zakazie pod Tropikiem?
~ Inzynier ( gość )
W takim składzie podoba mi się ! Siedzą za stołem sobie i Wyglądają jak Rada Mędrców ! !! !
~ Inzynier ( gość )
Gościu co się tak czepiasz Gwiazdowicza jak rzep psiego ogona !a skąd masz takie wiadomości z sesji byłeś na niej ! chuliganie polityczno intrnetowo anonimowy !
~ gość ( gość )
Przewodniczący prawa i porządku pan Gwiazdowicz ? Buahahaha
~ Inzynier ( gość )
Bo POPpaprancy pilnowali tylko ławeczki wały pasy malowali aż się us.....
~ gość ( gość )
Dramat sesja, co ten Gwiazdowicz wyprawia ? Lizanie tyłeczka Przewodniczącemu Rady Miejskiej który był przeciętny, panowie z PiS możecie takie akcje śmieszne robić po za sesją ?
~ Pytajaca ( gość )
Co się dzieje z platformą odsuwają ja od wszystkiego, uciekają z platformy ! Czy to już koniec ich taki ? Pycha ich zgubiła !
~ Anonim ( gość )
Mikoda będzie wiceburmistrzem ale wyjdzie z platformy i dobrze uczyni. Ziółkowska postawiła go w złym świetle moim zdaniem, wstrzymując się za absolutorium.
~ obserwator ( gość )
PO przewaliła wszystko w tych wyborach, zostali odsunięci od władzy w mieście i w powiecie, nikt z PO nie chce rozmawiać, a tak była przyjaźń koalicyjna w ostatnich II kadencjach, ciekawe czy zajdą radykalne zmiany we władzach partyjnych ? :D
~ mieszkaniec ( gość )
Jak myślicie kto pierwszy zwiałby z Oławy gdyby doszło do zawieruchy wojennej?
~ gość ( gość )
ha ha ha co to za koalicja gdzie wiceburmistrzem ma być osoba z PO ? ale jak patrze na PRM to się nie dziwie. PiS to śmiech w Oławie

24.OLAWA.INFO - MOBILE - więcej na: OSI - OLAWA.INFO