Przekroczenia pyłu PM10 – Informacja z dnia 09.04.2019 r.

opublikowano: 09-04-2019

GIOŚ – Regionalny Wydział Monitoringu Środowiska we Wrocławiu informuje, że dnia 08.04.2019 r. odnotowano przekroczenie poziomu dopuszczalnego pyłu zawieszonego PM10 dla czasu uśredniania 24 godziny w stacjach pomiarowych w: Dusznikach-Zdroju, Jaworze, Jeleniej Górze, Kłodzku, Legnicy, Lubaniu, Nowej Rudzie, Oławie, Wałbrzychu i Wrocławiu.

Ze względu na prognozowane warunki atmosferyczne przekroczenie może się utrzymywać dzisiaj, tj. 09.04.2019 r.

Grupy ludności wrażliwe na zanieczyszczenia: osoby cierpiące na przewlekłe choroby układu oddechowego, choroby układu krążenia oraz alergiczne choroby skóry i oczu; osoby starsze, kobiety w ciąży oraz małe dzieci.

Środki ostrożności: osoby wrażliwe powinny rozważyć ograniczenie czasu przebywania oraz wysiłku fizycznego na otwartym powietrzu (szczególnie w godzinach wieczornych).

Zalecenia dla ludności po przekroczeniu dopuszczalnych stężeń pyłu PM10 w powietrzu:
1) unikanie palenia w piecach na paliwo stałe w przypadku posiadania alternatywnego źródła ogrzewania,
2) ograniczenie ruchu samochodowego np. poprzez korzystanie z komunikacji publicznej.
3) śledzenie bieżącej informacji o jakości powietrza.

Dane bieżące, aktualizowane co godzinę, dostępne są w aplikacji mobilnej na smartfony: „Jakość powietrza w Polsce” oraz na stronie internetowej WIOŚ: http://air.wroclaw.pios.gov.pl/.

źródło: Starostwo Powiatowe

dodaj komentarz dadaj komnentarz

strona główna strona główna

więcej na: OSI - OLAWA.INFOWaszym zdaniem (komentarzy: 2. )
~ eee ( gość )
na 11 listopada sp Odra bloki ... grzejniki gorące ... ledwo można dotknąć jak w czasie mrozu za oknem mam plus 18 ..... oni po prostu mają do wypalenia ilość węgla jaka zapewnia im dochody ... oni ciepłownia i sp. Odra
~ mys ( gość )
jak jest prawie 20 stopni w dzień, więc ludzie mniej palą niż w grudniu i styczniu, co robi burmistrz i starosta w celu poprawy jakości powietrza?

24.OLAWA.INFO - MOBILE - więcej na: OSI - OLAWA.INFO