Spotkanie z posłanką Mirosławą Stachowiak-Różecką

opublikowano: 15-05-2019

Zarząd PiS w Oławie zaprasza na spotkanie z posłanką Mirosławą Stachowiak-Różecką.

18.05.2019 (sobota) godz. 16:00, Klub Parnas.

Wstęp wolny.

dodaj komentarz dadaj komnentarz

strona główna strona główna

Waszym zdaniem (komentarzy: 31. )
~ Rolf Michałowski ( gość )
Żeby się nie rozpisywać, posłużę się jednym tylko, ale jakże wymownym przykładem. Niejaka była prokurator z Gdańska, Barbara Kijanko, umorzyła śledztwo w sprawie Amber Gold, choć zawiadomienia o przestępstwach złożyła między innymi Komisja Nadzoru Finansowego.

Czy w tym wypadku zawiadomienia KNF też „nie były na tyle twardymi dowodami popartymi faktami, że zasługiwaly na procedowanie”?

Przypomnę tylko, tak dla porządku, że afera Amber Gold spowodowała ponad 850 mln strat i poszkodowała 18 tys. ludzi.

Zawiadomienia SMSM o przestępstwach w naszych samorządach są dużo młodsze od pierwszych zawiadomień w sprawie Amber Gold, no i mają oczywiście niższą rangę, bo w sumie chodzi tylko o jakieś 70 do 100 mln, biorąc pod uwagę tylko ostatnie 10 lat. Trzeba więc jeszcze trochę poczekać. POstkomuna właśnie przerżnęła kolejne wybory, więc już niedługo przyjdzie czas na „wielkie sprzątanie” w prokuraturach i w sądach.
~ Hmmm tak się zastanawiam. ( gość )
Biorąc po uwagę fakt, że niektóre z doniesień SMSM do prokuratury (jak również innych najwyższych organów państwowych tj. Presez RM) nie spowodowaly postępowań karnych można by wnioskować, że w niektórych przypadkach wpisy zawarte na stronie SMSM jednak nie były na tyle twardymi dowodami popartymi faktami, że zaslugiwaly na procedowanie? Choć pewnie mi Pan wyjaśni, że to akurat układy w tych instytucjach itd. Jedynie toczy się sprawa wobec Pana Kownackego (chyba, że nie wiem czegoś co jest mozliwe) - jak na tyle doniesień to słaba skuteczność raczej?
~ wyborca niezależny ( gość )
Niezależne media, jaja jak pancerfausty. Gdybyśmy nie mieli dostępu do internetu tak jak w Korei Północnej i byłyby tylko tzw. media niezależne i rządowa TV to nawet nie wiedzielibyśmy co to jest UE.

Boże co to będzie z naszym rządem, jak ci najlepsi ministrowie niestety zostaną wybrani do UE?

~ filmotyk ( gość )
Panie Rolfie. Kiedyś Pańskie wpisy pojawią się na Netflix.
~ max ( gość )
Rolf akurat gówno to ty masz w głowie, jak można być tak odczłowieczonym pelargonie ci nie rosną czy jak...
~ Rolf Michałowski ( gość )
„Gazeta Wyborcza” (zwana potocznie GW-no) nie posługuje się dowodami, lecz kłamstwami, fałszem, tzw. fake newsami i manipulacją. Zostało to już po stokroć publicznie zdemaskowane i udowodnione przez media niezależne, jak np. „Gazeta Polska” „Gazeta Polska Codziennie”, „Nowe Państwo”, i przez media publiczne, jak TVP, Polskie Radio, itd. Nie będę zatem powtarzał tutaj tego, co te media ustaliły, bo musiałbym zapisać kilka tysięcy stron.

W przeciwieństwie do GW-na, strona internetowa SMSM publikuje sprawdzone fakty, udokumentowane dokumentami, zdjęciami itp. NIKT NIGDY nie udowodnił stronie internetowej SMSM rzekomych „bzdur”, czyli publikowania rzekomej nieprawdy. Zarzucano stronie internetowej SMSM rzekomą obrazę lokalnych POskomunistycznych mafiosów, jednak zarzuty te okazały się niesłuszne, bo prawda, nawet nazwana ostro po imieniu, obrażać nie może.

Wystarczy jednak wiedzieć o rzeczy podstawowej, jaką jest fakt, że GW-no służy interesom mafii postkomunistycznej, jest finansowane przez obce, wrogie Polsce i Polakom rządy, a strona internetowa SMSM służy interesom wszystkich Mieszkańców i jest prowadzona społecznie.

Wbrew insynuacjom internauty podpisującego się „dobre”, SMSM nigdzie się nie „zagalopowało”, lecz konsekwentnie i systematycznie walczy o prawa i interesy Mieszkańców. Czy może zdaniem tego internauty spowodowanie odsunięcia od władzy i postawienia przed sądem karnym wójta-przestępcy (Jana Kownackiego z Gaci), który wyprowadził z majątku i budżetu Gminy Oława dziesiątki milionów, jest „zagalopowaniem się”?

Ma jednak rację internauta „dobre”, twierdząc, że „w porę nie zadziałał hamulec”, który do tej pory zawsze przecież działał. Chodzi tu bowiem o hamulec uruchamiany od wielu lat przez lokalne prokuratury i niektórych sędziów, chroniący dotychczas skutecznie Jana Kownackiego z Gaci i wielu innych przestępców z lokalnych samorządów i urzędów, przed odpowiedzialnością karną. Tym razem hamulec ten rzeczywiście nie zadziałał w porę, bo sprawę przejęła Prokuratura Krajowa i sąd z drugiego końca Polski. Tym torem będziemy iść dalej i to tak długo, aż nie tylko wszyscy przestępcy samorządowi staną przed sądem karnym, ale też tak długo, aż ostatni skorumpowany(a) prokurator też stanie przed sądem karnym i zostanie usunięty z zawodu.

Nie da się bowiem skutecznie chronić praw i interesów Mieszkańców, dopóki w naszych samorządach działa mafia postkomunistyczna.
~ Dobre ( gość )
Pan Rolf, który sam jako dowody podaję "szereg dowodów opisanych np na jego stronie" jednocześnie wskazuję, że szereg dowodów opisanych np w GW jest nic nie wartym "szeregiem dowodów". Na jakiej Podstawie Pan to weryfikuje, jest Pan "jasnowidzrm", wszechwiedzacym czy jak. Oczywiście wiem, że zaraz zostanę przez Szanownego Pana nazwany post komunistyczna sitwa ubecka lub innym epitetem. Śmieszne to zaczyna być niestety, a początki były poważne, kierunek dobry tylko chyba w porę nie zadziałał hamulec i trochę się zagalopowalo.
~ popcorn ( gość )
misie pysie,
to nie są wybory które mają zmienić lokalną władzę, trzeba było o tym myśleć rok temu...

dziecinne tez jest przerzucanie się nazwiskami jakby to poza tym na czyje konto wpłynie wypłata miało jakieś znaczenie... w tej formie w jakiej obecnie głosujemy nie ma znaczenia na kogo oddamy głos ale na jaką listę, przydział miejsc już się odbył, wewnętrzne ustalenia zapadły... przykładowo tak niezastąpiony jak mu się wydawało Boni musiał strzelić focha i porzucił ideały KE...

najzabawniejsza po wyborach może być taka sytuacja gdy KE wyląduje w tej samej partii europejskiej co PiS i dajmy na to Fidesz...

ciekawostka, srednia z majowych sondazy ( za @MarcinPalade )
PiS 41
KE 37
Wiosna 8,5
Konfederacja 6
K'15 5~ do Rolfa ( gość )
Co ty za bzdury wypisujesz?
PiS nie może wywalić z partii jakiegoś lokalnego starostę? To kto rządzi w PiS? Rada partii i jej prezes czy jacyś "skorumpowani" ludzie z Wrocławia? To jak ktoś popełnia przestępstwa (na stronie SMSM jest szereg relacji na ten temat) to może być członkiem partii, dopóki nie będzie miał wyroku? Fajne standardy. Od kilku lat mówisz, że PiS oczyści szeregi, a efekt tego czyszczenia jest taki, że Brezdeń będzie posłem w czerwcu.
A co ma Kownacki do Łuczkiewicza? Jak Kownacki startował na wójta, a Łuczkiewicz na burmistrza! Odróżniasz gminę od miasta?
~ Rolf Michałowski ( gość )
Jeszcze raz do „do Rolfa”.

Znowu szkalujesz polityków PiS bez podania żadnego sprawdzonego faktu. Twój „szereg artykułów”, pewnie w mediach typu GW-no, możesz sobie wsadzić…. za galon kapelusza, bo są tak samo bezpodstawnie szkalujące, jak twoje śmierdzące wypociny na tym forum.

Nigdzie nie napisałem, że Frischmann jest teraz nagle cacy, wręcz przeciwnie, moja ostra krytyka Frischmanna widoczna jest w każdej mojej publikacji na jego temat, co doprowadziło nawet do tego, że Frischmann oskarżył mnie o rzekomą zniewagę, choć prawda znieważać nie może. Więc znowu bezczelnie łżesz, POstkomunistyczna załgana szczekaczko.

To, że Brezdeń jeszcze się uchował, zawdzięcza tylko i wyłącznie skorumpowanym lokalnym prokuratorom i sędziom. Rząd nie ma bezpośredniej możliwości ingerowania w składy samorządów, a PiS nie może na razie wywalić go z partii na zbity pysk, bo skorumpowani prokuratorzy i sędziowie, a także fałszywi PiS-owcy z Wrocławia, chronią go przed udowodnieniem mu popełnienia czynów karalnych.

Już przecież napisałem, ale ty najwyraźniej nie potrafisz nawet dobrze czytać, że silny rząd PiS (dlatego trzeba głosować na PiS i tylko na PiS) wywali w końcu skorumpowane POstkomunistyczne elementy z prokuratur i sądów. Tak trudno to pojąć?

Popierałem Łuczkiewicza, bo była to jedyna alternatywa dla przestępcy Kownackiego. Lolalny PiS, czyli Brezdeń, nie wystawił w ogóle żadnego kandydata na wójta Gminy Oława. Czu to też aż tak trudno pojąć?

Lepiej się wreszcie zamknij, bo wypisujesz tu tylko sam chłam bez ładu i składu i kompromitujesz się do szpiku kości.

Przecież ty nawet podpisać się nie potrafisz.
~ do patriotki ( gość )
a jakiś kontakt?
~ PATRIOTKA Z OŁAWY ( gość )

Mam głęboką nadzieję ,że wreście Oławianie obudzą się z Letargu i zaczną pozytywnie myśleć jak odwołać nieudolnych sprawujących w mieście i starostwie WŁODARZY ,którzy przyrośli do stołków i gabinetów i tyle tylko Miasto i Powiat ma z nich pożytku .
Miasto i Powiat są bardzo zaniedbane ,drogi dziurawe ,pasy na przejściach nie pomalowane ,bariery dla osób niepełnosprawnych nie polikwidowane ,zieleń zniszczona ,brak nowych nasadzeń budynki komunalne są w opłakanym stanie ,a zwłaszcza klatki schodowe, ogólny brud i smród.
Dlatego obu towarzysz trzeba jak najszybciej przy wietrzyć niech idą na zieloną trawkę bo zarządzać miastem ani powiatem nie umieją.
Nadszedł czas na zbieranie podpisów pod zorganizowanie zgodnie z ustawą o samorządach referendum o odwołanie stołkowych zarządców : Burmistrza Oławy i Starostę Powiatu Oławskiego.
Czekamy na opinię mieszkańców na ten temat na portalu OSI OLAWA.
~ do Rolfa ( gość )
Co do Zalewskiej i Kempy i ich udziałów w różnych aferach był szereg artykułów i trzeba być co najmniej ślepym, żeby tego nie dostrzec.
Brezdeń nie wygrał stanowisko starosty w wyborach, bo starosty się w wyborach nie wybiera. Starostę wybiera rada powiatu, do której Brezdeń i wskazani przez niego na wysokie miejsca ludzie po raz kolejny się dostali.
To jeszcze pół roku temu Frischmann był be, a teraz jak jest w koalicji z Brezdeniem to już jest cacy? To Brezdeń też już jest cacy? Ty masz jakiś problem z przekazem? Facet ty już od kilku lat mówisz o czyszczeniu szeregów, a to jest takie czyszczenie szeregów, że Brezdeń w czerwcu będzie posłem, a w październiku w wyborach będzie na liście PiS co najmniej na 4 miejscu.
Tak, żeś popierał tego Łuczkiewicza, a facet siedzi cicho i od października ani jednego zapytania czy interpelacji nie złożył?
~ Rolf Michałowski ( gość )
Do „do Rolfa”

Wymieszałeś ze sobą kompletnie wszystko, czego ze sobą mieszać nie wolno, co jest zakłamaniem typowym dla POstkomunistycznych ”działaczy” i trolii (czytaj: przestępców).

Reforma Zalewskiej (likwidacja gimnazjów i wprowadzenie szkół zawodowych) nie ma absolutnie nic wspólnego z „okrągłym stołem”, przy którym likwidacja gimnazjów nie była w ogóle przedmiotem debaty. Debata dotyczyła wyłącznie wynagrodzeń i warunków zatrudniania nauczycieli oraz ewentualnych dalszych, innych reform szkolnictwa, bez wracania do kwestii likwidacji gimnazjów.

Zatem publiczne twierdzenie, że premier musiał zwołać „okrągły stół”, bo reforma Zalewskiej była rzekomo zła, jest bezczelnym kłamstwem. Podobnym bezczelnym kłamstwem jest sugerowanie, że Zalewską obciąża jakakolwiek afera finansowa.

Co do Kempy, to za takie zupełnie bezpodstawne i nie poparte żadnymi faktami oskarżenia, stanowiące znieważenie osoby publicznej, staje się przed sądem.

Wierutną bzdurą jest, że „jedynki” zawsze wygrywają. Brezdeń nie „wygrał” stanowiska starosty w wyborach, lecz dostał to stanowisko od oławskiej POstkomunistycznej mafii, której wysługuje się od lat. Za to głosy oddane na PiS w ogóle spowodowały, że udział PiS w lokalnym rządzeniu znacznie się powiększył, co doprowadziło do tego, że nawet Frischmann wypiął się na pozostałą POstkomunę i wszedł w koalicję z PiS. I ja mam się tego wstydzić? Pogięło cię?

Bardzo chętnie poczuję się odpowiedzialny za to, że PiS znacznie powiększyło swoje wpływy na lokalne rządzenie i za to, że część lokalnej POstkomuny musiała wejść w koalicję z lokalnym PiS, odsuwając od władzy pozostałą częśc POstkomuny, która do tej pory trzęsła powiatem i miastem.

W dalszym ciągu popieram głosowanie na PiS, bo tylko PiS działa w interesie Polski i Polaków. Cała reszta, to nie są w ogóle żadne partie polityczne, lecz konglomerat różnych zorganizowanych grup przestępczych, działających pod płaszczykami partii politycznych. To, że w szeregach lokalnego PiS są pojedyncze sługusy POstkomunistycznej mafii, nic tu nie zmienia, wręcz przeciwnie, wzmocnienie rządu PiS spowoduje bardziej skuteczną walkę rządu z lokalnymi mafiami i bardziej skuteczne oczyszczenie własnych szeregów z karierowiczów i POstkomunistycznej agentury.
~ popcorn ( gość )
~ do Rolfa
myślę, że spokojnie można głosować na pana Kozakiewicza, który każdym gestem obala komunę

foto
~ do Rolfa ( gość )
Jak można namawiać do głosowania na listę na której jedynką jest Zalewska (tak dobrą reformę edukacji wprowadziła, że premier musiał zwołać okrągły stół, a jej nazwisko przewija się przy aferze PCK) a dwójką Kempa, która całym swoim dorobkiem pokazuje, że nie zasługuje żeby zostać chociażby sołtysem na wsi a co dopiero europosłem.
Tak jak pan namawiał na głosowanie na listę PiS w wyborach samorządowych i kto się dostał? Uwielbiany przez pana Brezdeń i inni ci co zawsze, którzy weszli w koalicję ze spadkowiczami po PZPR (czyli BBS). Nie wstyd panu? Między innymi pan jest za to odpowiedzialny, bo pan namawiał, żeby poprzeć konkretną listę, kiedy wiadomo, że jedynki mają największą szansę na dostanie się.
~ popcorn ( gość )
~ zmora
a Ci mili państwo co tak w kupie najechali Oławę, raźniej?

foto
~ zmora ( gość )
W Olawie była zalewska, kempa i stachowiak - różecka . pytam po co , aby obiecywać wszystko co możliwe , czy odbierać głosy jedna drugiej ?
Przeciez nikt nie zagłosuje na trzy gwiazdy razem
~ Rolf Michałowski ( gość )
Do „odp”.

Miller tak negocjował warunki wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, że przez wiele lat Polacy nie mogli pracować w Niemczech, że polscy rolnicy dostali zaledwie połowę dotacji, jakie otrzymują bogate Państwa, jak np. znowu Niemcy, że do Polski zaczęły trafiać towary czternastej kategorii, że obce koncerny mogły wykupić polski przemysł i polską ziemię za jakieś śmieszne grosze itd. itd. Miller jest wyjątkową komunistyczną szują, podobnie jak Pawlak i Cimoszewicz. Ci ludzie dawno powinni siedzieć w pierdlu i tylko przesiąknięte POstkomuną sądownictwo stoi temu jeszcze na drodze.
~ SMSM ( gość )
Nie masz zamiaru iść na te wybory, albo nie wiesz, na kogo masz oddać swój głos? W podjęciu decyzji, po której będziesz mógł spokojnie patrzeć w lustro, pomoże Ci ostatni felieton Rolfa Michałowskiego, opublikowany na stronie „stanowice-marcinkowice.hpage.com” w rubryce „Aktualności”, pod datą 10 maja b.r.

~ Bochater ( gość )
Ale byli też tacy, co pracowali w Niemczech całkiem legalnie. Były na to sposoby.
~ popcorn ( gość )
misiu pysiu, to co podpisal i negocjowal Miller to juz glebokie, nieobowiazujace archiwum, w uni funkcjonujemy wg traktatu podpisanego przez Kaczynskiego... moglbys sie "zabrejtowac"... zegarek z zimowego na letni przestawiles?


~ odp ( gość )
popcorn - nie rżnij głupka ?
Kto negocjował warunki wejścia Polski do UE ?
odp. ; Były premier Leszek Miller, który w 2003 roku w Atenach podpisał Traktat akcesyjny o przystąpieniu Polski do Unii Europejskiej.
~ popcorn ( gość )
~ do oksany II
no widzisz misiu pysiu, od 2007 funkcjonujemy we wspólnocie na zasadach traktatu lisbońskiego który podpisał Lech Kaczyński

wyskoczyłeś jak Maksiu z "a może Curie Skłodowska też"
~ do oksany II ( gość )
Oksana- kiedy ty ostatni raz myłaś się , szczególnie czoło , bo jak widać bakterie wyżarły ci resztki szarych komórek.
Kto wprowadził Polskę do UE może ci twoi z dojnej zmiany?
~ do Oksany ( gość )
Oławianie, który w wyborach 26.05.2019 r. będą głosować na dojną zmianę (PiS aka Zjednoczna "Prawica" ;) muszą wiedzieć, że głosują na utrzymanie postkomunistycznego magdalenkowego układu, na upodlenie narodu któremu pan łaskawca żyjący od 30 lat z polityki rzuci ochłap w postaci 500 zł na dziecko czy 800 złotych "trzynastej emerytury". Na starszego bezdzietnego kawalera z kotami, który będzie uczył Polaków i ich rodziny jak mają żyć. Na pensje dla kolesi, "ekspertów w NBP" po filologii rosyjskiej z pensją ponad 40000 złotych miesięcznie.
PiS PO jedno zło.
~ Oksana ( gość )

Oławianie ,którzy w wyborach 26.05.2019r będą głosować na totalną opozycję ( Koalicję Europejską ) muszą wiedzieć ,że głosują po 30 latach na komunę BIS i na kartki na ŻYWNOŚĆ, PUSTE SKLEPOWE PUŁKI I FAŁSZ Z OBŁUDĄ ,BO ONI TYLKO TO MAGĄ POLAKOM ZAOFEROWAĆ
~ oławiak ( gość )
Nie to wołanie o pomoc, tyłek pali się całemu PISOWI . ale pożar dopiero wybucha na nowo i nie ugaszą go nigdy dopiero wielki krach i pogorzelisko będzie w maju a na jesieni ponownie wybuchnie pożar
~ tamat ( gość )
Pis się chyba czegoś obawia ?? ??
Miał być koniec dojenia państwa, a doją trzy razy tyle. Mieli wstać z kolan, a leżą na łopatkach!
~ Jasny ( gość )
Czy to jest jakaś inwazja pis na Oławę?
~ adam ( gość )
Koniec świata, posłanki nie ma chyba nigdy w biurze poselskim we Wrocławiu bo nigdy jej nie zastałem. Nie odpowiada na pisma złożone przez wyborców , bo jak mówi jej asystent w biurze- nie ma takiego obowiązku.
A tu proszę 8 dni przed wyborami przyjeżdża nawet di Oławy! Pytam co robiła do tej pory - bo na pewno nie pracowała dla swoich wyborców w opłacanym przez społeczeństwo biurze poselskim we Wrocławiu, nie tam podanego nawet emaila.

24.OLAWA.INFO - MOBILE - więcej na: OSI - OLAWA.INFO