Forum Obywatelskie:

2017-11-06 ~ Małgorzata ( gość forum )

Parking przed sklepem "Jakub"


Nie wiem do kogo należy parking przed "Jakubem" od strony Paderewskiego ale może miasto zainteresuje się stanem czystości jaki panuje na w/w parkingu. Na pewno nie należy do spółdzielni, bo obiekty należące do "Odry" są zawsze sprzątane, widząc panią sprzątającą przed sklepem domyślam się, że tenże parking nie należy do "Społem. Zatem kto jest zarządcą tego parkingu? Proponuję aby żule, które okupują "Żabkę" i okoliczne sklepy po spożyciu swojego trunku w ramach pracy społecznej przeszli się i pozbierali to co zostawili.ilość komentarzy: 5.
2017-11-09 ~ do sobieskiego ( gość forum )
Sobieski chyba ci się pomyliła PRL - owska wielka płyta z nowymi willowymi osiedlami we Wrocławiu. Najlepiej pozamykajmy wszystkie osiedla, każdy swoje - proponuję 3 metrowym płotem zakończonym drutem kolczastym. Podzielmy Oławę na dystrykty, niech każdy nie wyłazi ze swojego...
2017-11-07 ~ Bezyl ( gość forum )
Błąd. Teren należy do Miasta i jest utrzymywany przez firmę prywatną na zlecenie Miasta wg mojej wiedzy.
2017-11-07 ~ sobieski ( gość forum )
Parking w kierunku, raczej Chopina a nie Paderewskiego, należy wg. mojej skromnej wiedzy do Miasta Oława.Więc wiadomo kto ma tam utrzymywać porządek. Podpowiadam, że Zarząd Dróg i Zieleni Miejskiej.
Dalej. Nie należy do mieszkańców Os. Sobieskiego co wynika z tekstu powyższego. Jeżeli taka sugestia wynika z tego, że parkują tam tylko mieszkańcy Osiedla to jest w błędzie. Obserwuję ciekawe zjawisko, jak to , nawet znani mnie mieszkańcy Oławy z innych rejonów, miasta zostawiają tu na dłuższy czas swoje pojazdy , szczególnie tzw. dostawczaki, campery i przyczepy turystyczne. Jeden taki właściciel campera to jest nawet z Wrocławia. Ci kierowcy twierdzą,że parking jest bardzo bezpieczny i dlatego korzystają z niego. Przy okazji jako mieszkaniec os. Sobieskiego się pytam kiedy wreszcie ktoś (Spółdzielnia, Burmistrz, Policja, itd)zrobi "porządek" czyli umożliwi bezpieczny dojazd mamusiom i tatusiom dowożącym swoje pociechy do szkoły nr 8 przy wejściu od ulicy Chopina , na wys, nr 28 ?? Rano między 7:00 a 7:30 jest istny horror i my mieszkańcy mamy już dość spalin, hałasu i zagrożenia przez łamiących przepisy kierowców.No i na koniec pytanie. Gdzie jest parking dla pracowników szkoły i przedszkola. Oni parkują na "naszych" miejscach przy ul. Chopina a to jest prywatna droga i parking. Szkoła(czytaj Miasto Oława)nie dokłada sie do remontów, kosztów oświetlenia itd. Panie Prezesie SM Odra! Zamknij pan tę drogę dla obcych. To my płacąc czynsz utrzymujemy ul. Chopina i parking. Tak robią na wielu osiedlach np. we Wrocławiu. Pozdrawiam. :-/
2017-11-07 ~ jaa ( gość forum )
żulę mają wszystko w zadku, straż z policją często ich odwiedza i co z tego wynika? nic.
Syf w koło straszny.
Dziwie się że Społem nie może wywalić ze sklepu tego jednego syfiastego żula, przesiaduje u nich godzinami, z WC korzysta jak by to było publiczne. Obrzydliwy jest.
2017-11-06 ~ Marek ( gość forum )
Parking należy do tych co tam parkują, więc mieszkańców osiedla Sobieskiego.


strona główna

przedjdź do Forum na: OSI-OLAWA.INFO

24.OLAWA.INFO - MOBILE - więcej na: OSI - OLAWA.INFO