Forum Obywatelskie:

2017-12-29 play ( Mieszkaniec oCity.pl )

Bezpłatna komunikacja miejska w Oławie


Burmistrz nie popiera darmowej komunikacji, przewodnicząca Rady Miejskiej prowadzi rozmowy z prywatnym przewoźnikiem ws. darmowej komunikacji.

Mieszkańcy Oławy dostają dwie sprzeczne informacje. Jest więc szansa na darmowe przejazdy komunikacją miejską czy jednak nie?

fotoilość komentarzy: 23.
2020-06-18 ~ Paulina ( gość forum )
Witam!
Szukam osób, które korzystają z EM-karty na przejazdy PKS do badania opinii.
Badanie jest internetowe i płatne.

Zainteresowanych proszę o kontakt pod paulina.wojciak@gmail.com

Z chęcią też opowiem więcej o samym badaniu i odpowiem na wszelkie pytania.

Paulina
2018-01-29 ~ Olawiak ( gość forum )
Może nie do końca w temacie ale z Oławy praktycznie nie można wydostać się do strzelina wiązowa co się dzieje z tym PKS, komunikacja podmiejska ogólnie pod psem mieszkam na Sobieskiego i po powrocie deptanie z pociągu parkiem 5 km
2018-01-05 ~ do Mirka ( gość forum )
Mirku nie tragizuj, jak już uda Ci się dotrzeć do Oławy np. z Niemila ( pieszo, rowerem, stopem ) to Oława zadba abyś po niej jeździł darmową komunikacją ! Nie ważne, że to wszystko jest bez sensu, grunt, że nawija się kiełbachę wyborczą. Trump też obiecał Polonii na Florydzie, że po wygranych wyborach w przeciągu miesiąca zniesie wizy dla Polaków i co ?
2018-01-04 ~ olo ( gość forum )
Mieszkam w Bystrzycy, może pani radna Leszczyńska załatwiła żeby Beskid też tu przyjeżdżał?
2018-01-04 ~ Mirek ( gość forum )
Fakt, że PKS Oława jest Zarządzany nie najlepiej i składa się na to wiele czynników. Jednak trzeba zrobić wszystko, aby PKS został w rękach samorządów.....myślicie że prywaciarz będzie woził ludzi do np. Minkowic, Wierzbna, Niemila itp. itd. ? NIE, będzie sobie tak woził do Wrocławia, kto wie może Jelcza-Laskowic i to wszystko.A jak PKS Oława padnie....to tylko czekać jak ceny podskoczą.....a panie radne niestety szerzą jedynie populizm, bo zamiast patrzeć szeroko, to niestety wykluczają mieszkańców wiosek w powiecie oławskim......jak takie wspaniałomyślne są, to niech załatwi aby Beskid woził mieszkańców wiosek....
2018-01-03 ~ BKK ( gość forum )
~ wyborca obyś się nie przeliczył! Po Oławie jechałem już z Ukraińcem. Był przesympatyczny, ale śpiewny akcent wyraźnie zdradzał, skąd pochodzi.
2018-01-03 ~ wyborca ( gość forum )
Do mieszkańca i innych ekspertów od transportu pasażerskiego.
Czytam, że wygrywa ten sam prezes, bo nie było chętnych na ten fotel wiec nie gadaj bzdur. Co by nie mówić tabor PKS na pewno jest nowocześniejszy od tych prywatnych busów. Jak czekacie na autobus w ciepłej poczekalni PKS kiedy leje deszcz albo zawierucha to chyba lepszy komfort od STANIA pod chmurką w oczekiwaniu na Busa ?
PKS gdzie płaci podatki - tu w Oławie, a lokalne podatki od środków transportu gdzie płaci - tu do kasy miejskiej, a jakich kierowców zatrudnia - naszych z Oławy, wiec przestańcie filozofować.
2018-01-03 ~ mieszkaniec ( gość forum )
wyborco a co cię tak dziwi że radni powiatowi rozmawiają o transporcie publicznym skoro ten powiatowy leży już chyba na łopatkach ? od lat konkurs wygrywa ten sam prezes co do którego mimo złych wyników spółki starosta powiatu i zarząd nie mają chyba zastrzeżeń, rada nadzorcza to chyba też leśne dziadki więc co tu się dziwić ?
2018-01-03 ~ lichu ( gość forum )
Jelcz przecież też funkcjonuje jedynie na zamówieniu rządowym na ciężarówki dla WOTu.
2018-01-02 ~ BKK ( gość forum )
Z przystankiem kolejowym wcale nie jest tak jednostronnie, jak piszecie. Tutaj również kolej była bardzo oporna. chodzi zdaje się o odległość od stacji do przystanku, czy inne względy techniczne. A wiadomo, że z koleją nikt nie wygrał. Tutaj przydałby się albo wydajny transport samochodowy albo, mając na względzie to, że 94 jest coraz bardziej zatłoczona, coś w rodzaju kolejki dojazdowej lub szybki tramwaj. Tyle, że na taką infrastrukturę na pewno przyjdzie poczekać jeszcze dobre kilka lat. Co do oławskiego pksu, to jedna wielka żenada i wzorcowy wręcz przykład upadku. Idzie drogą zakładów jelcza i tamtejszego polmozbytu. Ale tak to jest, jak się "tuzy" biznesu i myślenia do stołków przyspawają. Ani pks oława, ani beskid nie reprezentują jakiś wysokich standardów, jeśli chodzi o pojazdy.
2018-01-02 ~ Edward G. ( gość forum )
To miasto powinno żyć koleją, Oława jest satelitarnym miastem Wrocławia ( w zachodnioeuropejskim stylu myślenia to już przedmieścia Wrocławia) , znakomita większość ludzi uczy się i pracuje we Wrocławiu. Na wlocie do miasta od strony Wrocławia buduje się piękne osiedle w którym jakimś znacznym odsetkiem mieszkańców są byli mieszkańcy stolicy Dolnego Śląska. Gdzie byliście jak można było powalczyć do przystanek PKP ( nie stację ) na wysokości Zacisznej ? Wszystko szło załatwić gdy modernizowano linię kolejową - teraz to już musztarda po obiedzie. Teraz cieszycie się jak łysi grzebykiem, że będą tanie karnety na PKS. Pierwszy korek i 20 minutowy postój już w Oławie, potem kolejne trzy - w Radwanicach, na Opolskiej i Gaju.
Zamiast głupich pomysłów zróbcie oświetlony chodnik wzdłuż torów kolejowych prowadzący od Wiejskiej do Stacji Kolejowej ( czyt. skansen na wygwizdowie) ponieważ trzy razy szybciej zajdzie się tamtędy pieszo niż dojedzie waszymi darmowymi ( darmowymi z nazwy ) autobusami...
2018-01-01 ~ oławiak ( gość forum )
Ta spółka podlegająca powiatowi jakim jest PKS , to worek bez dna , a jakiż to komfort zapewnia PKS ,czy mają super tabor o jakim pisze Marian ?, taki sam jak Beskid !W dzisiejszych czasach liczy się na pierwszym miejscu cena chłopie , jak chcesz luksus to sobie helikopter wyczarteruj do Wrocławia to będziesz miał komfort! Czy komunikacja miejska zapewnia komfort ?, tak nie udolny bo nie wiem dla kogo ona funkcjonuje z takim rozkładem jazdy .Wioski takie jak Godzikowice,Stary Górnik, OTOK I nowy też , Zaciszna ,Kutrowskiego , całe zaodrze i inne dzielnice powinny być obsługiwane jak np w Jelczu, Brzegu itd
2018-01-01 ~ agii ( gość forum )
wyborco .... jesteś po to aby wybrać a włądzę zostaw wybranym w demokratycznych wyborach !
wyborca zwykły lud jest za głupi dla tego on tylko wybiera - a ,że wybiera niedorajdów to pretensje do siebie
2018-01-01 ~ wyborca ( gość forum )
Ciekawe , że radni powiatu lobbują za prywatnym podmiotem a nie za spółką podlegającą samorządowi powiatu, co wam się pokićkało z tym politykowaniem? :*
2017-12-31 ~ mieszkaniec ( gość forum )
A to nie jest tak że Beskid prędzej czy później by wprowadził takie ceny, a ktoś chce to sobie przypisać że coś robi ?
2017-12-31 ~ Marian ( gość forum )
Tylko ciekawe jakim taborem Beskid dysponuje?
Czy to będzie powrót do starych Ikarusów i Autosanów?
Czy autobusy mają klimatyzację? Wygodne fotele?
Cena to nie wszystko, dla mnie liczy się komfort podróży i czas przejazdu.
Jeśli pobiją tym PKS to Ok, tylko żeby nie było że usuną konkurenta a później podniosą ceny bo tak najpewniej będzie.
Lepiej aby były dwie firmy na rynku, a PKS potrzebna mocna zmiana, a nie dobra zmiana. Tam mają za dużo administracji i pociotków, to jest równia pochyła dla tak zarządzanej firmy.

2017-12-30 ~ do oławiaka ( gość forum )
Z czego ty się chłopie cieszysz ? Czy to będzie PKS , Beskid czy grupa flisaków z Pienin to i tak będziesz bulił Ty za ten głupi pomysł ...
2017-12-30 ~ pytanie na śniadanie ( gość forum )
Rozumiem, że mieszkaniec Jelcza, Niwnika czy Oleśnicy Małej będzie jeździł w Oławie za darmo, a my będziemy za to płacić ?
2017-12-30 ~ wyborca ( gość forum )
Śmiechu warte, kampania wyborcza rusza, co jeszcze wymyślą nasi radni nie poradni. Ciekawe, za plecami koalicjanta z BBS debatują o bezpłatnej komunikacji miejskiej? Co jeszcze abstrakcyjnego wymyślą?
W poprzednich kadencjach już to przerabialiśmy i to bez skutku, więc po co rozgrzebywać ,,stare kotlety" . Już miał być przystanek kolejowy na Sobieskiego no i wywalczyły, piękny i nowoczesny ale w sferze marzeń, miała się poprawić jakość przewozów kolejowych Oława -Wrocław no i własnie ostatnio korzystałem z Brzegu do Wrocławia, stary gruchot, późny Gierek, drzwi się nie domykały a gorąco jak w piekle a na dworze + 4 stopnie.
2017-12-29 ~ BG K15 ( gość forum )
Nie ma czegoś takiego jak "darmowa komunikacja miejska". Ktoś będzie musiał za to zapłacić, bo autobusy nie jeżdżą na powietrze, a kierowcy nie pracują za dobre słowo. Natomiast komunikacja miejska finansowana ze środków samorządu z rozsądnym rozkładem jazdy, na pewno stanowiłaby świetną alternatywę dla samochodu i być może w ten sposób udałoby się zmniejszyć ruch w mieście.
2017-12-29 ~ oławiak ( gość forum )
Skoro można się z nim dogadać i są tańsi cóż wolny rynek , jest haczyk i można , a PKS - to jak zus worek bez dna , brawo BESKID !! ! Co by nie robił i jak kolwiek inwestował w PKS , to same straty . Skoro mieli takich wspaniałomyślnych prezesów , którzy bardzo nieumiejętnie zarządzali i trwonili majatek pociagnąć do odpowiedzialności karnej do pierdla nasłac wszelakie kontrolr itd, i wyjdzie szydło z worka! Szpital się podniósł dzieki wsparciu a PKS , nie może , polokwidować biurokrację itd , zbędne podmioty działajace jeszcze do dziś w pks. Ponoć nawet parasol da sie otworzyć , co reprezentuje sobą nasz PKS , żadnej konkurencji , inne miasta dały radę , musi być jakiś bat na cały PKS , a nie tylko biadolić i biadolić , niech sami sobie radzą ,i szukają inwestora i tak te całe dofinansowanie poszło w błoto , teraz ratunku ileż można - mniejsze autobusy , bo cały tabor jest prawie z demobilu z Niemiec itd - Gdzie z Oławy dojedziemy , komunikacja miejska pod psem i jezdzi jak chce a teraz ratunku!
2017-12-29 ~ gość ( gość forum )
Tylko, czy radni powiatowi powinni wspierać, konkurencyjny dla PKS Oława, prywatny podmiot?
2017-12-29 ~ Olawiak ( gość forum )
Ba ,100 zł.taniej niż PKS to bardzo dużo,przesiadam się do busa jeżeli to prawda,im się opłaca,a jeszcze córka do szkoły jeszcze taniej
darmowa komunikacja w mieście ba marzenie chyba nie do spełnienia za rządów Bbs oj nie a kierowcy PKS niech dalej ciupa w karty i biadolą że jest tragicznie


strona główna

przedjdź do Forum na: OSI-OLAWA.INFO

24.OLAWA.INFO - MOBILE - więcej na: OSI - OLAWA.INFO