Forum Obywatelskie:

2018-06-26 ~ Ula ( gość forum )

Nasza Oławska PO


Już się wypaliła i kto nami będzie rządził?ilość komentarzy: 100.
2018-08-27 ~ rolfik ( gość forum )
a oławska platforma ilu ma członków? w porywach dziesięciu?
2018-08-24 ~ wyborca ( gość forum )
PO z Nowoczesną - a ile tej Nowoczesnej jest w Oławie - 4 w porywach 7 członków?
Zresztą ta wierchuszka z Nowoczesnej do dawni działacze PO . :D
2018-08-24 ~ Inzynier ( gość forum )
Może się nie wypaliła ale za cztery lata nic nie zrobiła tylko nieczystości wykazywała i pouczała jak robić porządek po sobie !! !
2018-08-23 ~ OŁAWIAK ( gość forum )
Żadna PO się nie wypaliła , bo startuje razem z nowoczesną jest to dużo lepsze zło niż PIS !! !
2018-08-23 ~ do Uli co ciągle muli ( gość forum )
Ula, jedli myślisz, że wyższe wykształcenie waszych radnych jest jakimś szczególnym wyróżnieniem to jesteś w błędzie. Wskaż choć jednego waszego radnego z wyższym wykształceniem który w tej kadencji czymś się wyróżnił na sesji - jakąś ciekawą inicjatywą.
Nie matura lecz chęć szczera zrobi z ciebie oficera. :P
2018-08-22 ~ do pytającej ( gość forum )
Masz na myśli zdjęcia 18+ jak kiedyś wyglądała Kasia Bujakiewicz? Rzeczywiście świetny portal. :D
2018-08-22 ~ Pytajaca ( gość forum )
Przeczytajcie sobie artykuł afera na cały świat WLocie.pl co wasz idol zrobił !! !!
2018-08-22 ~ Do inzyniera ( gość forum )
Te Jonasze i Juliany to komuniści na czerwono farbowani !! !! !
2018-08-22 ~ Inzynier ( gość forum )
Te Jonasze i Juliany to poeci i barany !! !! !
2018-08-22 ~ Jonasz ( gość forum )
Najlepszy opis PiS jaki widziałem:

"Polska pod rządami PiS jest jak nawalony Janusz na weselu.
Wszystkich potrąca, oblewa wódką, wyjada z talerzy, beka,
wymiotuje, depcze po butach, rechocze jak żaba
i jest przekonany, że ludzie schodzą mu z drogi, bo go zaczęli szanować."
2018-08-21 ~ Pytajaca ( gość forum )
A kto był agentem STASI i został nazwany Oskarem ?? ?? ??
2018-08-21 ~ Ula ( gość forum )
Nasza partia w Oławie to sami wykształceni radni po wyższych studiach ale nie używają przy podpisach mgr lub inz bo PIS byłby zły i mówili by ze my się chwalimy wykształceniem !! !!
2018-08-21 ~ PiS PO jedno zło ( gość forum )
I co to da? Dalej hejterzy będą szczekać i pluć jadem, a po porażce jeszcze będą ściemniać, że na pewno sąd kupiony.
2018-08-21 ~ Pytajaca ( gość forum )
Do PIS PO jedno zło jakby mnie nazwali złodziejem to ja bym poszła do sądu ale Po-komunistyczne nie mają wstydu milczą to znaczy że kradli czyli przyznają się do złodzieja !! !!
2018-08-20 ~ Gość ( gość forum )
Oj widzę, że Platformersi mają ból czterech literek......rządziliście 8 lat, mieliście wszystko we własnych rękach, PiS wygrał, bo ludzie widzieli co robicie....i nadal widzą, bo co ta za partia która nie ma ŻADNEGO PROGRAMU, śmieszne ataki PiS jest zły itp. itd. ....to wasz pomysł ? Brakuje inteligentnych ludzi, aby program stworzyć ? Potrzeba jest konstruktywna opozycja, ale bądźmy szczerzy Platformy to się nie dotyczy.
2018-08-20 ~ Jurek ( gość forum )
No właśnie po to pisiorki przejmują sądy, żeby zaczęły się wyroki po ich myśli. Znaczy "sąd sądem, a sprawiedliwość musi być po naszej stronie"
2018-08-19 ~ PiS PO jedno zło ( gość forum )
Skoro Rolf twierdzi, że PO kradła miliardy to gdzie są zatrzymania? Gdzie są postawione zarzuty? Wszak policja, służby i prokuratury są już parę lat pod kontrolą partii rządzącej.
2018-08-11 ~ fan braci Grimm ( gość forum )
Bajko pisanie nie jet chorobą a raczej zaletą pod warunkiem, że skierowane jest do najmłodszych czytelników. Każda bajka ma swoje przesłanie i kończy się happy endem , nawet ta polityczna dla dorosłych , bo kiedyś wreszcie jej bohaterowie odejdą na śmietnik historii i wróci normalność. :D
P.S
Swoją drogą lubię wesołych zabawnych gości którzy tworzą na forach dyskusyjnych takie baśnie, co napiszą to wywołuje ubaw po pachy, mimo wszystko warto być wesołym człekiem w tym ponurym świecie polityki, choć czasami można się wystawić się na pośmiewisko?
2018-08-10 ~ do „PiS PO jedno zło” ( gość forum )
Jak to, co Cię obchodzi, co robił rząd PO? PO chce znowu wrócić do władzy, a u nas w powiecie utrzymać się u władzy. Dla Ciebie nie jest ważne, co PO robiło do tej pory? Będziesz głosować na przestępców, bo Cię nie obchodzi, co robili? Jaki program wyborczy ma PO? Nie wiesz?

To ja Ci powiem tak: (niepotrzebne skreślić)

brakuje ci piątej klepki
śrubka ci się w głowie poluzowała
jesteś głupi jak but z lewej nogi
masz nasr.ne i niewymieszane
masz kiełbie we łbie
naćpałeś się czegoś bardzo trującego
masz w głowie sieczkę

Na postawienie przestępców z PO przed sądami karnymi trzeba najpierw z tego chłamu, który dziś zwiemy sądami, zrobić prawdziwe i sprawiedliwe sądy, więc się nie spiesz. Program „Cela+” już wystartował i jak widać po Twoich wpisach, na pewno się na ten program załapiesz.
2018-08-10 ~ Ula ( gość forum )
Ahtung!ahtung!są upały i nasz mieszkaniec zaczyna martwić się zdrowiem p.Rolfa na pewno potrzebuje pomocy,zaczyna mu coś padać na mózg wzywa pomocy ahtung! ahtung czy tylko mu szwankuje zdrowie w ten upał?
2018-08-10 ~ Pytajaca ( gość forum )
Do PO samo zło! a dlaczego Tuska i PO robią złodziejami a oni milczą,o co chodzi?
2018-08-10 ~ mieszkaniec ( gość forum )
Panie Rolfie a tak poza tym to wszystko u pana dobrze, jak zdrowie ? bo zaczynam się martwić, te upały tak doskwierają ludziom, że człowiek juz sam nie wie co ma ze sobą zrobić
2018-08-10 ~ PiS PO jedno zło ( gość forum )
Nie będę się odnosił to bzdur, które wypisuje tu pewien niemiec. Napisze jedynie krótko, że program 500+ zgodnie z zapowiedziami rządu (i w uzasadnieniu aktu prawnego, który stworzył to świadczenie) był jasno określony jako program, który ma zwiększyć liczbę urodzeń. To nie są moje słowa, tylko słowa pani Szydło, pana Kaczyńskiego, pani Rafalskiej i pana Morawieckiego.

Co mnie teraz obchodzi co robił rząd PO? Jeśli kradł to niech zajmie się tym prokuratura (od 2 lat kontrolowana przez pana Ziobrę). Tyle mieli dowodów, tyle afer, tyle "ukradzionych milionów", a zarzuty dostał jedynie Gawłowski, że wziął w łapę kilkadziesiąt tysięcy. Tyle się mówi w środowiskach pisowskich, że "rząd Tuska kradł", dlaczego nie ma jeszcze wniosku o uchylenie panu Tuskowi immunitetu?

Sugeruję ignorowanie bezczelnych kłamstw i manipulacji pana z niemiec, którzy zachowuje się jak cham i prostak, obrażając wszystkich wokół, którzy nie są wyznawcami pislamu.

PS: Widzę Rolfi, że dobrze cie wykształcili w słusznie minionych latach, jak ktoś ma inne zdanie to myk donosik. Do UBecji też latałeś dawać na papier?
2018-08-10 ~ Rolf Michałowski ( gość forum )
Znowu odezwał się jakiś postubecki pomiot, stawiający znak równości pomiędzy:

zorganizowaną grupą przestępczą, która rozkradała budżet, rozszabrowywała majątek narodowy na setki miliardów i zwijała gospodarkę (PO)

i demokratycznie wybraną reprezentacją Narodu, która likwiduje ubóstwo, rozwija gospodarkę, likwiduje postkomunistyczne mafie, reformuje postubeckie sądownictwo itd. (PiS).

Tenże postubecki pomiot, dla poparcia swoich kłamstw, pisze np. o „dzietności dzieci”, która nie wzrasta po wprowadzeniu 500+. Mało mu zboczeń seksualnych propagowanych przez postkomunistyczne lewactwo. On jeszcze chce, żeby dzieci miały dieci. Dzietność dzieci ma wzrastać !! !

Program „Rodzina 500+” jest niczym innym, jak dodatkiem rodzinnym stosowanym w wielu innych krajach od dziesiątek lat. W Polsce wprowadzono na razie jego pierwszą fazę, która ma wesprzeć rodziny wielodzietnie, którym za rządów POstkomunistycznej mafii było bardzo ciężko i które popadały w skrajne ubóstwo.

Dwoje młodych pracujących może sobie pozwolić na jedno dziecko bez wielkiej pomocy całego społeczeństwa, czyli państwa. Rzecz w tym, że jedno dziecko nie zapewnia stabilności demograficznej. Dlatego już od drugiego dziecka jest ten dodatek rodzinny, żeby ludzie decydowali się na wielodzietność. Jeśli z dwojga młodych tylko jedno pracuje i zarabia niewiele, to też dostaje dodatek rodzinny (500+) na jedno dziecko. Zatem nie łżyj, jak najęty i nie wprowadzaj ludzi w błąd bolszewicką propagandą i hejtem.

W następnej fazie programu „Rodzina 500+” dodatek rodzinny zostanie dopasowany do aktualnej sytuacji demograficznej i majątkowej polskich rodzin.

Kolejne bezczelne kłamstwo tego postubeckiego pomiotu, to twierdzenie, że 500+ spowodowało wzrost inflacji. To wierutna bzdura mająca na celu szkalowanie rządu PiS. Jak gospodarka się rozwija, to niewielka inflacja jest zjawiskiem normalnym, a nawet koniecznym. Za rządów POstkomunistycznej mafii nie było inflacji, bo nie było żadnego rozwoju gospodarczego. Wręcz przeciwnie, pojawiło się zjawisko deflacji, bo POstkomuniści zwijali polską gospodarkę, już nawet nie mówiąc o jej gigantycznym rozkradaniu. Niestety ta deflacja nie pozwalała na wzrost siły nabywczej polskich rodzin, bo jednocześnie malały ich dochody z powodu szalejącego i eksplodującego bezrobocia.

Wbrew bezczelnym kłamstwom tego ubeckiego pomiotu (dlaczego ubeckiego, skoro UB nie ma już od prawie 70-ciu lat? Dlatego, że jest to kolejne pokolenie UB, walczące z kolejnym pokoleniem AK), Rząd PiS bardzo dba o „osoby zakładające rodzinę”. Ruszył już pełna parą program „Mieszkanie+”, wzrosły płace, jest praca dla wszystkich i to na przyzwoitych warunkach, a nie na „śmieciówkach”, przybywa żłobków i przedszkoli (a za rządów POstkomunistów ubywało), związki zawodowe są traktowane przez rząd PiS, jak partnerzy (za rządów POstkomunistów były traktowane gumowymi kulami i gazem), rusza program wyprawki szkolnej dla wszystkich dzieci, obniżane są podatki dla tych najmniej zarabiających i dla małych i średnich przedsiębiorców itd. itd.

Myślę, że czas ustalić, kto publikuje tutaj pod nickiem „PiS PO jedno zło” i zaskarżyć go za znieważanie funkcjonariuszy publicznych (rządu) zmierzające do obalenia demokratycznie wybranego rządu. Zajmę się tym osobiście. I żeby było jasne - szkalowanie rządu za pomocą kłamstw, to nie jest inne zdanie, to jest przestępstwo.
2018-08-10 ~ Pytajaca ( gość forum )
Tosia skąd czerpiesz taką wiedzę ?powinnaś iść jeszcze do szkoły,wnet skończą się twoje wywody bo kończą się wakacje i tam będziesz mogła pisać swoje wypracowania na ten temat! a od p.Rolfa odczep się bo to widać że się wyzywasz!i udajesz że jesteś taka mądra !
2018-08-10 ~ Rolf Michałowski ( gość forum )
Ciebie „Tosia” czy „Ktośka” nie pytałem, lecz „Jakiś-a”. Ciebie pytać o obiektywne zdanie, to tak, jakby pytać Lucyfera o interpretację jakiegoś cytatu z Biblii. Spadaj, postubecki pomiocie ze swoimi kłamstwami, bo inni też mają Cię tu dość. A tak w ogóle, to najpierw naucz się pisać poprawnie po polsku. Twoja znajomość języka jest taka sama, jak Twoja wiedza o aktualnej sytuacji gospodarczej i politycznej. Posowiecka słoma wyłazi ci z twoich bolszewickich kamaszy. Jesteś na usługach obcej agentury i jest to tylko kwestią czasu, kiedy za to bekniesz, jak roczne cielę. Raz sierpem, raz młotem …. resztę znasz.
2018-08-10 ~ PiS PO jedno zło ( gość forum )
PiS wogóle nie dba o osoby zakładające rodzinę. Dwoje młodych ludzi, którzy pracują i urodzi im się dziecko dostaną od państwa co najwyżej becikowe (wprowadzone przez PO). Program 500+ nie ma żadnego przełożenia na wzrost dzietności dzieci, a jedyne co spowodował to wzrost inflacji.
2018-08-10 ~ Tosia ( gość forum )
A co Rolf masz wątpliwość czy już nazwać Jakiegoś zdrajcą i świnią czy jeszcze nie? Skrócę Twoje intelektualne cierpienia w tym względzie. Jakiś zacytować tekst że znanej reklamy i zapewne chciał Ci powiedzieć przez to "Tak Rolf. Ładne bajeczki opowiadasz" To taka wersja light stwierdzenia "ale pierniczysz trzy po trzy". PS. To też wersja light ;)
2018-08-09 ~ Rolf Michałowski ( gość forum )
Oświecisz mnie "Jakiś", co to ma znaczyć? Bo nie wiem, co chcesz przez to powiedzieć.
2018-08-09 ~ Jakiś ( gość forum )
Tak Rolf.... "a świstak siedzi i zawija je w te sreberka"

2018-08-09 ~ Rolf Michałowski ( gość forum )
Do Oli. PiS mówi prawdę, dba o gospodarkę, o polską rodzinę i powoli, ale skutecznie i zgodnie z prawem demontuje przestępcze POstkomunistyczne układy. Do tego nie trzeba żadnych trolli, a jedynie sprawnego i uczciwego rządu. Za to PO potrzebuje trolli, żeby łgać, jątrzyć, skłócać społeczeństwo, opluwać jadem PiS, który nie pozwala już nikomu rozkradać budżetu i majątku narodowego.
2018-08-09 ~ do Uli ( gość forum )
Co to za koalicja Peło z Nowoczesną , przecież w Oławie jest ich zaledwie 5 w porywach 6 osób?
2018-08-09 ~ do Oli ( gość forum )
Zapytaj starego i przyszłego męża.
2018-08-08 ~ Ola ( gość forum )
Ile można zarobić na byciu trolem PiSiorze?
2018-08-08 ~ PO mocno po zadzie w sondażu :) ( gość forum )
Jak w temacie. Bye PO .
2018-08-08 ~ do Uli ( gość forum )
Po co się rozdrabniać, niech dadzą po 3000+. Zawsze chciałem żyć w Wenezueli.
2018-08-08 ~ Pytajaca ( gość forum )
Ławka Rafała Trzaskowskiego w Warszawie,ławka dwóch pan z PO o co chodzi z tą lawka,co to oznacza ?? ?
2018-08-07 ~ Ula ( gość forum )
Ty się mnie czepiasz jak rzep psiego ogona!sama nawazylas piwa i nie chcesz go wypic!według mnie niech nawet dążą na dzieci 1000+to mnie cieszy,bo ja mam i nikomu nie zazdroszczę!
2018-08-07 ~ do Uli co ciągle muli ( gość forum )
Ula idź do ula , jak cię dziabnie kilka pszczół to od razu się opamiętasz.
2018-08-07 ~ Ula ( gość forum )
A może jesteś z nowoczesnej a to nasza koalicja!
2018-08-07 ~ Ktośka ( gość forum )
Nie jestem z PO i mam ich w nosie.
2018-08-07 ~ Ula ( gość forum )
Ktoska!nie rób nam wstydu i nie obrażaj ludzi nie nazywaj ich Januszami bo w ten sposób pokazujesz jak nasza PO jest arogancka i nie liczy się z ludźmi już dość wstydu przyniósł nam Niesiołowski aby dzieci jedli szczaw i mirabelki
2018-08-07 ~ Do Ktośki ( gość forum )
To PO/PSL zadłużała Polskę, utrzymując z tych kredytów mafię POstkomunistyczną. Program „Rodzina 500+” jest finansowany z łupów odebranych POstkomunistycznej mafii.

Program „Rodzina 500+” nie jest dla żadnych „nierobów”. To jest nic innego, jak dodatek rodzinny, stosowany od wielu już lat w innych krajach UE i to w dużo większej wysokości, niż nasze 500+. Skończyły się wielomiliardowe łupy POstkomunistycznej mafii na koszt społeczeństwa, to nie dziwota, że mafiosina „Ktośka” podnosi wrzask, że społeczeństwo wychodzi z nędzy kosztem jej łupów.
2018-08-07 ~ Do KToski! ( gość forum )
Weź się za robotę zamiast siedzieć przy garach to przynajmniej wyprowac pieska na spacer bo widać że to ty wyrosłaś na nieroba i do tego pyskatego nieroba !! !!
2018-08-07 ~ Ktośka ( gość forum )
No tak elektorat PiSowski już nie potrafi wyżyć za 500, a apetyt Januszów na zakupki rośnie :)
Zamiast doceniać ludzi pracujących to władza wychowuje nierobów.
A ten kredyt na 500+ to wysoko oprocentowany?
2018-08-07 ~ Do o Ktoski ( gość forum )
Kto to może być ta ktoska ktora chce powrotu żeby było po staremu ale to już nie wroci idziemy do wyborów aby głosować na Pisiorw teraz dopiero dostanie szału i opętania jak PIS podniesie 500+ na 1000+
2018-08-07 ~ Rolf Michałowski ( gość forum )
My tu o słupie a „Ktośka” jak zwykle o d…, żeby tylko nałgać i zakłamać.

Napisałem pełną prawdę o jednogłośnym wyroku TK w pełnym składzie, a „Ktośka” łże, bo pisze o zupełnie innym wyroku.

Chodzi o wyrok TK z dnia 4 lipca 2018, w zakresie prawa karnego, w sprawie tzw. kary łącznej. Tak, jak napisałem, TK wydał ten wyrok w pełnym składzie i jednogłośnie. TK oddalił tym wyrokiem skargę PO-wskiego Rzecznika Praw Obywatelskich Bodnara, stojącego na straży bezkarności POstkomunistycznej mafii. Dlatego PO-wcom ten wyrok się nie podoba.

„Ktośka” zaś pisze o wyroku TK z dnia 17 lipca 2018, w sprawie ułaskawienia byłego szefa CBA Mariusza Kamińskiego, którego POstubecki sąd skazał na karę więzienia za wykrycie i ściganie przestępstw POstkomunistycznej mafii, a Prezydent RP, korzystając z konstytucyjnego prawa łaski, przeciął tę sądowo-ubecką farsę i ułaskawił Kamińskiego. W tym postępowaniu faktycznie zdanie odrębne zgłosił Leon Kieres, ale ponieważ wszyscy wiemy, z jaką POstkomunistyczną kanalią w jego osobie mamy do czynienia, trudno się dziwić, że stoi on na stanowisku, że przestępców należy uwalniać od zarzutów, a funkcjonariuszy aparatu ścigania, ścigających tych przestępców, zamykać w więzieniu.

Tak wygląda też moralność tej całej „Ktośki”, rodem z moralności bolszewickiej.

Co do mianowania sędziów przez śp. Lecha Kaczyńskiego, to był on zobligowany do mianowania sędziów wybranych przez ówczesny parlament, zdominowany przez POstkomunę. Lech Kaczyński nie miał więc żadnego wpływu na wybór sędziów, wybranych zgodnie z obowiązującym prawem, choć spośród „zupełnie nadzwyczajnej kasty ludzi”.
2018-08-06 ~ Ktośka ( gość forum )
Pan Rolf napisał "W PEŁNYM SKŁADZIE, WYDAŁ JEDNOGŁOŚNIE wyrok, który bardzo nie spodobał się POstkomunistom, ale jest zgodny z prawem."

Oj chyba nie prawda. Sędzia Leon Kieres zgłosił w tej sprawie zdanie odrębne, a skład chyba też pełny nie był. No ale od kogo ja tu wymagam precyzyjnych informacji....
2018-08-06 ~ Jakiś ( gość forum )
No właśnie. Wielu tych sędziów z SN nominował Lech Kaczyński a teraz tacy jak Niemiec twierdzą, że tam niby sami komuniści siedzą... co za bzdura.
2018-08-06 ~ olo ( gość forum )
A Gersdorf nominował kto w 2008 jak nie Lech Kaczyński?
2018-08-06 ~ Rolf Michałowski ( gość forum )
Takiego steku ohydnych kłamstw i obrzydliwych insynuacji nie czytałem już dawno, a dokładnie od czasów PRL. Autor tego załganego paszkwilu nawet nie użył żadnego Nicku, żeby go ktoś broń Boże nie wytropił.

Już samo porównanie Prawa i Sprawiedliwości do niemieckich nazistów, czyli do ludobójców na skalę, jakiej nie było jeszcze w historii Europy, jest tak ohydne, że wbicie takiej kanalii na pal byłoby bardzo łagodną karą.

Wbrew załganym twierdzeniom tej kanalii, reformy w sądownictwie należało przeprowadzić natychmiast po roku 1989, ponieważ wszyscy sędziowie sądów w PRL byli z nadania komunistycznej bezpieki i olbrzymia większość z nich była zwykłymi ubeckimi mordercami.

Sędziowie ci i ich kolejne pokolenia, utrzymali się w sądach do dziś, zapewniając bezkarność postkomunistom i różnym mafiom zbudowanym na bazie komunistycznej bezpieki, czy to policyjnej, czy wojskowej. Oczywiście nie za darmo, o czym świadczą olbrzymie majątki tych sędziów, niemające żadnego uzasadnienia w ich oficjalnych dochodach, stąd zresztą taka zaciekła obrona przed wprowadzonym ostatnio obowiązkiem wyjawienia tych majątków.

Ponad 80 procent Polaków opowiedziało się za przeprowadzeniem bardzo głębokiej reformy sądownictwa, bo uważa to sądownictwo za niesprawiedliwe, skorumpowane, całkowicie uzależnione od postkomunistycznych grup interesu i będące na usługach postkomunistów zarówno w czasie, jak byli oni u władzy, jak i w czasie, kiedy są „totalną opozycją”.

Pojęcie kasty wprowadzili w obieg publiczny sami sędziowie z ubeckiego nadania. Oni sami publicznie nazwali się „zupełnie nadzwyczajną kastą ludzi”, na swoim niedawnym zjeździe.

Trybunał Konstytucyjny poszedł pierwszy pod młotek Sejmu dlatego, że próbował obalić demokratycznie wybraną władzę. Ponadto, aby zapewnić sobie dalsze całkowite uzależnienie TK od POstkomunistycznej władzy, poprzedni Sejm, zdominowany jeszcze przez przegranych POstkomunistów, wybrał kilku nowych sędziów na zajęte jeszcze stanowiska sędziów TK, co oczywiście było rażącym naruszeniem prawa i dlatego Prezydent RP odmówił ich mianowania. Nie ma w TK żadnych „dublerów”. Są tam jedynie sędziowie wybrani i mianowani zgodnie o obowiązującym prawem.

TK ma teraz w swoim składzie zarówno sędziów mianowanych za rządów PO, jak i sędziów mianowanych za rządów PiS i niedawno, W PEŁNYM SKŁADZIE, WYDAŁ JEDNOGŁOŚNIE wyrok, który bardzo nie spodobał się POstkomunistom, ale jest zgodny z prawem.

Trudno dyskutować z dywagacjami jakiegoś kompletnego idioty o wyroku TK w sprawie prawa łaski Prezydenta RP, bo ten idiota nawet nie wie, o czym mówi, a o prawie ma takie pojęcie, jak wilk o gwiazdach. Prezydent skorzystał ze swojego konstytucyjnego prawa łaski, żeby elementarnej sprawiedliwości stało się zadość, czyli żeby karany był przestępca, a nie funkcjonariusz organów ścigania, który przestępstwo wykrył i ścigał. To jest właśnie koronny przykład na to, że POstubeckie sądownictwo zapewniało bezkarność POskomunistycznym mafiom.

Podobne jest z Sądem Najwyższym, który uniewinnił sędziego, który bezczelnie, na oczach kamer, okradł starszą osobę, z zaraz potem uchyla zapisy ustawy. To jest już bezczelne łamanie prawa przez ludzi, którzy powinni stać na jego straży. Tak zachowuje się kolejne pokolenie UB. Dlatego trzeba wyrwać tę kastę z korzeniami i w jej miejsce posadzić zdrowe sadzonki o kryształowej moralności.

A co wyprawia była pierwsza Prezes SN, o szkopskim nazwisku Gersdorf? Pojechała do Niemiec i tam publicznie oczerniała Polskę i demokratycznie wybrany rząd. Z Trybunałem Stanu nie ma to nic wspólnego, bo ta kreatura nigdy nie powinna była zostać w ogóle żadnym sędzią, nawet sędzią w zawodach podwórkowej szmacianki.

2018-08-06 ~ ..... ( gość forum )
PiS próbuje od dawna przykleić sędziom łatkę kasty, bo jakoś trzeba zohydzić ludziom sędziów. Wówczas łatwiej władzy przekonać ludzi, że należy z sędziami walczyć. Stąd kampania o tym, że jakiś sędzia ukradł kiełbasę, a inny spodnie. Tak samo podczas II wojny światowej naziści starali się zohydzić Żydów rozgłaszając, że roznoszą choroby itd by odczłowieczyć ich i usprawiedliwić swoje działania w oczach ludzi.

Tą samą brudną metodą starały się PiSiorki szkalować Trybynał Konstytucyjny, że niby to lenie, że niby mało orzekają, że trzeba ich wymienić aby było szybciej.

Oczywiście to papka dla ciemnego ludu. W sprawie TK już sie wyjaśniło jakie były prawdziwe intencje władzy. Wymiana TK niczego nie przyspieszyła w orzecznictwie i TK wydaje o wiele mniej orzeczeń niż przed zmianą, ale TK ma teraz dla władzy jedną najważniejszą cechę.. orzeka tak jak władza oczekuje. Niedawno dublerzy w TK wydali "orzeczenie", że można uniewinnić osobę niewinną, bo przecież jak każde dziecko wie, osoba jest niewinna tak długo jak wyrok jest nieprawomocny.

Jak to słusznie ktoś porównał. To tak jakby dać rozwód narzeczonym!

Już wiecie dlaczego były potrzebne zmiany w Trybunale Konstytucyjnym?

No to Wam teraz wyjaśnię dlaczego tak PiSiorki uwzięły się na obecną, podkreślam obecną I prezes Sądu Najwyższego.

Powód jest prosty! Pierwszy prezes Sądu Najwyższego stoi i na czele Trybunału Stanu i dlatego PiSiorki robią wszystko by posadzić tam swojego człowieka!

Ot cała prawda.

Za chwile Pan R. oświadczy w kolejnej wiadomości, że jestem komunistą, UBkiem i zdrajcą narodu dlatego z takimi jak ja też należy walczyć.

2018-08-06 ~ kasta ( gość forum )
Pijany sędzia, który uciekł z miejsca spowodowanego przez niego wypadku, a potem wymachiwał policjantom legitymacją sędziowską – Waldemar M. był mianowany za rządów PO/PSL, a nie przez PiS i nie jest przykładem „wymiany na lepszych”. Jest przykładem tych do wymiany. Załgana propaganda POgrobowców Dzierżyńskiego i Marchlewskiego nie ma już szans na powodzenie.
2018-08-06 ~ Rolf Michałowski ( gość forum )
Media kolejnego pokolenia UB finansowane z zagranicy podają: ten pijany sędzia, co spowodował wypadek i uciekł z miejsca wypadku, to Antka kolegi szwagra brat, więc PIS jest winien.

Natomiast normalne media podają, że Prezes Sądu Okręgowego w Suwałkach zawiesił dziś (czyli natychmiast po zdarzeniu) sędziego Waldemara K. we wszelkich czynnościach służbowych i skierował sprawę do Wydziału Spraw Wewnętrznych Prokuratury Krajowej i do Sądu Dyscyplinarnego.
2018-08-06 ~ łekspert ( gość forum )
A, zgnieciona puszka po na napojach a bum termobaryczny to mało :D
2018-08-05 ~ ... ( gość forum )
Dowody na zamach w Smoleńsku? A to znowu wały jakieś eksperymenty na parówkach? :)
2018-08-05 ~ dojna zmiana ( gość forum )
Media podają, że pijany sędzia z Suwałk to prawa ręka nominowanego przez PiS prezesa sądu. Nominację na prezesa jednego sądów z rąk Zbigniewa Ziobry otrzymała również żona pijanego sędziego.
Faktycznie, wymieniają na lepszych, 1,8 promila i wsiąść do samochodu to trzeba już potrafić. :D
2018-08-05 ~ do olo ( gość forum )
Dowody są przedstawione całymi dziesiątkami w Raporcie Technicznym z dnia 11 kwietnia 2018r. Podkomisji do Ponownego Zbadania Katastrofy Lotniczej. Wystarczy to hasło wrzucić do „google” i przeczytać 50 stron. Nie jest to jeszcze raport ostateczny, bo szczegółowe prace Podkomisji jeszcze trwają, ale zawiera masę niezbitych dowodów zarówno na umyślne spowodowanie katastrofy rządowego TU-154 M, czyli na zbrodnię, jak i na fałszerstwa Komisji Millera.
2018-08-05 ~ olo ( gość forum )
Rolf to przedstaw te dowody, bo narazie nawet Antoni żadnych dowodów nie przedstawił.
2018-08-05 ~ Rolf Michałowski ( gość forum )
W tym sęk, że w wypadku niektórych anonimowych hejterów nie chodzi tu o „inne zdanie”, lecz o szkalowanie Polski, Polaków i demokratycznie wybranego rządu. To już nawet nie jest jedynie zniewaga spenalizowana w art. 226 Kodeksu karnego, lecz jawny sabotaż przeciwko Polsce, oparty na bezczelnych kłamstwach, manipulacjach i demagogii.

PO, czyli dzisiejsza totalna opozycja, ma właściwie tylko jeden punkt swojego programu – obalić demokratycznie wybrany rząd za pomocą „ulicy i zagranicy”, czyli siłą i zdradą, jak to już w historii Polski bywało (np. Targowica, czy PRL). To ma być „inne zdanie”?

Ilość niezbitych dowodów na to, że pod Smoleńskiem dokonano zbrodni na urzędującym Prezydencie RP, naczelnych dowódcach wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych RP i na elicie niepodległościowej, jest tak przytłaczająca, że poddawanie tego w jakąkolwiek wątpliwość nie jest „innym zdaniem”, lecz działaniem wywrotowym przeciwko państwu polskiemu i czynnym współudziałem w tuszowaniu tej potwornej zbrodni.

Polacy żyjący na emigracji i zaangażowani w sprawy Polski mają większą swobodę działania w odkrywaniu i publicznym piętnowaniu świństw i draństw postkomunistycznej mafii i dlatego są solą w oku kolejnego pokolenia UB, czyli dzisiejszej totalnej oPOzycji. Obce obywatelstwo uzyskane z powodu emigracji politycznej nie świadczy o tym, że Polak przestał być Polakiem. Polakami przestali być (albo nigdy nimi nie byli) ci, którzy posiadając polskie obywatelstwo i mieszkając w Polsce, działają na jej szkodę, w interesie obcej agentury. I to publikacje tych kreatur trzeba usuwać z przestrzeni publicznej, a nie osób, które te kreatury demaskują.

2018-08-05 ~ Zdziwiony ( gość forum )
A ja myślałem, że Rolf wyjechał albo umarł
2018-08-05 ~ zniesmaczony internauta ( gość forum )
Gratulacje dla portalu OSI - pozwalacie aby obywatel obcego państwa pouczał nas Polaków historii, kultury wypowiedzi, straszył konsekwencjami tylko dlatego , że ktoś ma inne zdanie !! !! !
2018-08-04 ~ Apel do administracji ( gość forum )
Czy można w końcu zrobić porządek z tym niemcem, który obraża tutaj wszystkich wokół pod różnymi nickami?
2018-08-04 ~ do Ktośki ( gość forum )
Nie daj się prowokować , nie dawaj się wkręcać w spirale bezsensownej dyskusji.
Żeby udowodnić swoje racje trzeba mieć nie podważalne dowody, każdy zdrowo myślący ma pogląd na tą tragedię.
;(
2018-08-04 ~ bardzo zniesmaczony internauta ( gość forum )
Po kompromitacji z bezczelnym łamaniem prawa przez grupę sędziów SN, znowu „wasz” sędzia w akcji. W Suwałkach, na ulicy Partyzantów po pijanemu (1,8 promila alkoholu) spowodował kolizję, uciekł z miejsca zdarzenia do Augustowa, a potem złapany wymachiwał policjantom legitymacją sędziowską. Jest to sędzia Sądu Okręgowego w Suwałkach. Tacy sędziowie mają sądzić zbrodniarzy spod Smoleńska? Czy może jednak trzeba ich wymienić na „naszych”, czyli po prostu na porządnych, uczciwych i przestrzegających prawa? Jak tam „Ktośka”? Dalej będzie anonimowo pyskować, że PiS wymienia w sądach takich wspaniałych sędziów?
2018-08-04 ~ Rolf Michałowski ( gość forum )
Szanowna „Ktośko”! A kto Pani zabrania krytyki władzy? Wręcz przeciwnie! Krytyka władzy jest potrzebna! Po to w demokracji parlamentarnej jest opozycja. Jednak krytyka musi być oparta na faktach, a nie na niestworzonych kłamstwach i manipulacjach i ponadto musi być konstruktywna. To, co wyprawia dziś totalna opozycja i takie różne „Ktośki”, z kolejnego pokolenia UB, jest zwykłym szkalowaniem nie tylko rządu, ale Polski i Polaków i nie ma nic wspólnego z krytyką. To jest czysty sabotaż wymierzony w Polskę, w demokratycznie wybraną władzę i w suwerenność Polski.

Owszem, krytyka władzy była tłumiona i tępiona, ale za rządów PO/PSL. Setki dziennikarzy publikujących już nie tylko krytykę, ale nawet samą tylko prawdę, zostało wyrzuconych z pracy. Wydawcy opozycyjnej prasy byli ciągani po sądach, i mimo opanowania większości sądów przez postkomunę, wygrywali setki procesów, bo pozwy były nie tylko bezzasadne, ale wręcz idiotyczne. Wszystkie prywatne media zostały przejęte przez wrogie Polsce zagraniczne koncerny medialne.

KOD (Komitet Obrony Demokracji bolszewickiej) krytykuje władzę Zjednoczonej Prawicy do woli i demonstruje do woli na ulicach. Załgani politycy PO, PSL, Nowoczesnej i reszty postkomunistycznego lewactwa wygadują nie tylko w prywatnych, ale też w publicznych mediach takie farmazony, że aż trudno uwierzyć, że można się aż tak zeszmacić. Czy ktoś im tego zakazuje?

Co do Smoleńska, to jeszcze raz wzywam Panią publicznie do zapoznania się z Raportem Technicznym Podkomisji MON. W świetle tego raportu Pani twierdzenie, że są tam jakieś teorie bez dowodów, jest chamskim oszczerstwem typowym dla kolejnych pokoleń UB.

Teoriami wyssanymi z palca w Moskwie i posłusznie powtórzonymi przez agentów Moskwy w Polsce, są teoria pancernej brzozy, teoria niedouczonych pilotów, teoria pijanego generała Błasika w kokpicie i parę innych ze steku kłamstw, fałszu i obłudy zwanego raportem Millera.

Trzeba w tym miejscu zapytać, jakie ma Pani związki z mordercami urzędującego Prezydenta RP, całego naczelnego dowództwa Polskich Sił Zbrojnych i elity niepodległościowej? Jaki ma Pani związki ze wspólnikami morderców i z fałszerzami z komisji Millera, skoro tak zaciekle broni Pani ich fałszu? Jakie ma Pani związki z „seryjnym samobójcą”, mordującym ważnych świadków w tej sprawie?
2018-08-04 ~ Ktośka ( gość forum )
Wskaż mi Panie miejsce w którym nabijam się z katastrofy lotniczej w Smoleńsku! Nabijam się z nieporadnosci tej pseudo komisji i kolejnych nie popartych dowodowo teorii. Czekam tylko jak jakiś nowo powołany sędzia z nadania tej władzy orzeknie, że to Tusk osobiście podłożył ładunek wybuchowy. No i żeby Jarosław wreszcie doszedł........ do tej swojej upragnionej "prawdy" oczywiście ;) PS. Proszę mnie tu nie straszyć. Póki co jeszcze mam prawo krytykować władzę... choć nie wiem jak długo, wszak władza ta krytyki nie znosi jak diabeł wody świelęconej.
2018-08-04 ~ zniesmaczony internauta ( gość forum )
Kiedy portal OSI wzniesie się na wyżyny profesjonalizmu i zakaże publikacji komentarzy nie na temat o obraźliwej treści a także komentarzy których treść nie mieści się w zdrowym rozsądku ?? ?? ??
W przestrzeni publicznej każdy ma prawo do własnej oceny komentowanych wydarzeń, ale nie należy przekraczać pewnych granic kultury wypowiedzi, nie należy zakłamywać pewnych faktów a już na pewno przesądzać o winie, jeśli sprawa do końca nie została wyjaśniona.

Po sąsiedzku w GP zrobili z tym porządek.
Pozdrawiam portal OSI
2018-08-04 ~ Rolf Michałowski ( gość forum )
Nie będę dyskutować z kolejnym pokoleniem UB o uzbrojeniu naszej Armii, ponieważ tylko niektóre fakty są publicznie znane, jak np. próba zakupu przez PO helikopterów-nielotów (Karacali), czy zakup systemu obronnego „Patriot” przez PiS. Olbrzymia większość stanu i rodzaju uzbrojenia jest z natury rzeczy tajna, więc wszelka publiczna dyskusja na ten temat jest bez sensu.

Natomiast chętnie wyjaśnię kolejnemu pokoleniu UB, reprezentowanemu tutaj m.in. przez „Ktośkę”, jak to jest ze śledztwem w sprawie zbrodni smoleńskiej. Oczywiście zbrodnię smoleńską można nazwać również katastrofą, bo to była katastrofa, jednak spowodowana umyślnie, w celu zamordowania urzędującego Prezydenta RP, całego naczelnego dowództwa Polskiej Armii, kilku najwyższych urzędników państwowych, wielu posłów i działaczy niepodległościowych, słowem elity kolejnego pokolenia AK.

Śledztwa dotyczące katastrof lotniczych trwają z reguły kilka lat. Właściwe śledztwo w sprawie katastrofy smoleńskiej rozpoczęło się dopiero niecałe trzy lata temu, po przejęciu władzy przez Zjednoczoną Prawicę i wyniki tego śledztwa dotyczące przyczyn i przebiegu katastrofy, zostały już opublikowane. Trwa jeszcze jedynie praca nad dodatkowymi dowodami, prowadzona przez renomowane międzynarodowe instytuty badawcze. Te dodatkowe dowody mają wejść głębiej w szczegóły poczynionych już ustaleń.

Na stronach MON został opublikowany Raport Techniczny Podkomisji MON, więc nie będę tutaj powtarzał tych ustaleń. Podkomisja MON współpracowała i nadal współpracuje z wieloma specjalistami, naukowcami i laboratoriami z całego świata. Wobec faktu, że Podkomisja nie dysponuje całym wrakiem, a jedynie jego fragmentami, prace musiały trwać dłużej, jednak Podkomisja mogła wykorzystać ustalenie poczynione już wcześniej przez Zespół Parlamentarny ds. Zbadania Przyczyn Katastrofy TU-154M, który również ściśle współpracował z wieloma wybitnymi specjalistami i naukowcami z całego świata.

„Ktośka” powinna zatem zapoznać się z kolejnymi raportami Zespołu Parlamentarnego, a przede wszystkim z Raportem Technicznym Podkomisji MON, zamiast czytać ubeckie instrukcje o tym, jak szerzyć kłamstwa, siać ferment i szczuć na tych, którzy odkrywają prawdę.

Komisja Millera, działająca za rządów PO/PSL dopuściła się wielu fałszerstw dowodów, ukrywania dowodów, nie dopuściła do prac żadnych międzynarodowych specjalistów, ani instytutów naukowych i sama w końcu przyznała, że działała pod dyktando Rosji. Raport tej komisji został już przez prawie cały świat uznany, jako fałszerstwo.

Wracając do dnia dzisiejszego, po zakończeniu wszelkich badań laboratoryjnych i udostępnieniu reszty dowodów, Prokuratura Krajowa zakończy prowadzone równolegle swoje śledztwo, ustali podejrzanych odpowiedzialnych za tę straszliwą zbrodnię i sporządzi akty oskarżenia. Do tego czasu powinno się już wywalić z sądów sędziów z kolejnych pokoleń UB i zastąpić ich sędziami faktycznie niezależnymi i niezawisłymi.

Na koniec przestrzegam „Ktośkę” przed publicznym nabijaniem się ze zbrodni smoleńskiej, bo to może mieć dla „Ktośki” fatalne skutki. W sieci nikt nie jest anonimowy, zawsze można ustalić z którego komputera czy smartfona wysyłane są karalne oszczerstwa.
2018-08-04 ~ do Oli ( gość forum )
Doprecyzowanie były łekspert Tonio obiecywał- okręty podwodne z lądowiskiem dla samolotów, nawet amerykanie nie maja tak nowoczesnej broni- bu, ha, ha,ha! :P
2018-08-03 ~ OLa ( gość forum )
Panie Rolf a jak tam nasze okręty podwodne i drony bojowe i helikoptery budowane ze stroną ukrainską? Ach no i sławne już helikoptery? Pytam Pana jako fana najsłynniejszego Antoniego w kraju :) ))))))))))))))
2018-08-03 ~ FLOR ( gość forum )
Panie Rolf proszę przypomnieć jaki rząd sprzedał Stocznię Gdańską Ukraińcom? Czy to przypadkiem nie PiS? Wówczas chwalił się , że uratował stocznię. Teraz znowu trąbią sukces, że odkupili stocznię którą sami sprzedali.... Dziwnym trafem nei chcą ujawnić za jaką kwotę sprzedali a za jaką kupili....
2018-08-03 ~ do SMS ( gość forum )
....Rolf obalił jej wszystkie propagandowe fałszywki, to atakuje Rolfa. Rolf jest aktywnym społecznikiem i publicystą, a ty co sobą prezentujesz?

Ja , protestuję, aby do Pana Herr Rolfa zwracać się perr TY, to całkowity brak poszanowania, natychmiast dokonać samokrytyki i przeprosić ! :*
2018-08-03 ~ Ktośka ( gość forum )
Nie no jak Pan już sięga tak nisko, iż pisze, że za katastrofę w Smoleńsku odpowiada PO z PSL to mi już ręce opadają i czuję, że dalsza dyskusja z Panem mija się z celem.

A może jako fan Macierewicza zaspokoi Pan moją ciekawość i odpowie mi na pytanie, czy były minister wojny już ustalił przyczyny katastrofy, czy potrzebuje jeszcze kilka lat doić budżet w celu "dochodzenia do prawdy"?
Ile już kosztowała jego pseudo komisja i ile jeszcze będzie kosztowała?

A może już się na którąś wersję zdecydował? - sztuczna mgła, ładunek wybuchowy na pokładzie, bomba termobaryczna, celowe działanie rosyjskich kontrolerów, atak elektroniczny, celowe uszkodzenie podczas remontu w Rosji? No chyba, że jest jakaś kolejna teoria.....

Zdecydował się już?

Kończę i nie pozdrawiam!


2018-08-03 ~ Rolf Michałowski ( gość forum )
Szanowna Pani „Ktośko”. Fakty, to nie „łatki”. Moje komentarze na tym forum i inne publikacje, są pełne faktów i wniosków, które same wypływają z tych faktów.

Faktem niezaprzeczalnym jest, że PO wraz z PSL i innymi przystawkami rozkradła Polskę na steki miliardów samego tylko podatku VAT, rozprzedała za grosze polską gospodarkę, na kolejne setki miliardów (przemysł stoczniowy, przemysł ciężki, przemysł spożywczy itd.) a czego nie dało się rozprzedać, zniszczyła, np. zwijając przemysł wydobywczy.

Faktem niezaprzeczalnym jest, że PO wraz z PSL i innymi przystawkami spowodowała nielegalne wyprowadzenie z Polski kolejnych setek miliardów przez zagraniczne koncerny i banki, które ponadto nie opodatkowały swoich gigantycznych zysków w Polsce.

Faktem niezaprzeczalnym jest, że PO wraz z PSL i innymi przystawkami uzależniła Polskę od rosyjskiego gazu, podpisując wieloletnią umowę na dostawę tego gazu po cenach najwyższych w całej Europie i zapewniając Rosji monopol na przesył gazu, gdzie interweniowała nawet Komisja Europejska.

Faktem niezaprzeczalnym jest, że PO wraz z PSL i innymi przystawkami jest odpowiedzialna za zbrodnię smoleńską i za niebywałe matactwa, ukrywanie dowodów i fałszowanie dowodów w śledztwie w sprawie tej zbrodni, prowadzonym przez „teoretyczne państwo” pod rządami PO/PSL, całkowicie podporządkowane interesom Rosji .

Faktem niezaprzeczalnym jest, że PO wraz z PSL i innymi przystawkami, chciała sprowadzić do Polski olbrzymie masy nielegalnych imigrantów, którzy na zaproszenie Kanclerz Niemiec Angeli Merkel najechali Europę całymi milionami, przemycając w tej masie tysiące terrorystów, którzy dokonali dziesiątek zamachów w Europie Zachodniej, zabijając i raniąc tysiące ludzi.

Faktem niezaprzeczalnym jest, że PO wraz z PSL i innymi przystawkami, szkalowali i nadal szkalują Polskę na forum międzynarodowym, głównie w UE, działając w interesie obcych agentur, wrogich Polsce i na szkodę Polski i Polaków.

Faktem niezaprzeczalnym jest, że PO wraz z PSL i innymi przystawkami, nie oczyściła Wojska Polskiego z komunistycznej bezpieki i z oficerów szkolonych w Sowietach, a także, że zdewastowała Polską Armię, czyniąc Polskę praktycznie bezbronną.

Faktem niezaprzeczalnym jest, że PO wraz z PSL i innymi przystawkami, nie oczyściła polskiego sądownictwa, ani polskiej prokuratury z agentów komunistycznej bezpieki i ich kolejnych pokoleń.

Jak już napisałem, odwracanie i naprawianie tego wszystkiego, jest walką kolejnego pokolenia AK z kolejnym pokoleniem UB.

Jak nazwać kogoś, kto odbudowę gospodarki, obronności, moralności społeczeństwa, stanu zasobności społeczeństwa, znaczenia Polski w Europie i świecie, nazywa faszyzmem? Sama Pani te nazwy wymieniła, więc nie będę ich powtarzał.
2018-08-03 ~ Admin ( gość forum )
Pan Rolf bana dostał w Powiatowej ......
, czas i dać go na forum
2018-08-03 ~ dojna zmiana ( gość forum )
Jaki jest sens dyskutować z niemcem z rozdwojeniem jaźni? Najpierw pisze komentarz jako Rolf, potem pisze jako zarząd smsm i się sam chwali, a potem jeszcze jako Anna, czy inna osoba i też sam sie chwali.
Ignorujcie go po prostu, w końcu administracja go wywali za tą mowę nienawiści.
2018-08-02 ~ Ktośka ( gość forum )
Panie Rolf. Pan nie stwierdza żadnych faktów tylko stara się ludziom przyklejać łatki. Idąc Pańskim tokiem rozumowania musiałabym stwierdzić, że jesteś Pan faszystą. Nie robię jednak tego mimo, że ma Pan zgoła inne wartości. Na tym polega właśnie zarówno Pański jak i Pisowski problem. Wy chorobliwie nienawidzicie ludzi którzy mają inne zdanie niż Wy. Wy działacie jak sekta. Kto jest z nami jest super a każdy kto się z nami nie zgadza jest ... i tu się zaczyna Wasz katalog obelg: komunistą, zdrajcą, donosicielem, ubekiem, złodziejem, resortowym dzieckiem, ubecką wdową, gorszym sortem, ścierwem itd. Pewnie zna Pan więcej określeń niż ja.
2018-08-02 ~ Rolf Michałowski ( gość forum )
Szanowna „Ktośko”! Powiedzenie komuniście, że jest komunistą, nie stanowi obelgi, a jedynie stwierdzenie prawdy. To, że ma Pani w nosie działaczy społecznych poświęcających swój prywatny czas, swoją energię i swoje pieniądze działalności na rzecz Mieszkańców, to Pani sprawa i nikogo to nie interesuje.

Wbrew Pani kłamliwym insynuacjom nie wymagam od ludzi na forum ujawniania ich danych personalnych, a jedynie stosowania elementarnych form grzecznościowych w stosunku do tych, którzy się ujawniają, bo nie mają nic do ukrycia.

I jeszcze coś Pani powiem, żeby wszystko było jasne. Odbywająca się aktualnie w przestrzeni publicznej walka z wartościami demokratycznymi, moralnymi, chrześcijańskimi, społecznymi i gospodarczymi, jest niczym innym, jak walką kolejnych pokoleń UB z kolejnymi pokoleniami AK.
2018-08-02 ~ Zarząd SMSM ( gość forum )
To, co się działo i nadal dzieje w oławskim Inspektoracie Nadzoru Budowlanego, to wynik rządów PO. Kto z was się odważy napisać, że to jest dobrze i że ma tak dalej trwać?
Polecamy lekturę zakładki „Ubecka kotłownia w J.L” na naszej stronie internetowej (stanowice-marcinkowice).
2018-08-02 ~ Zarząd SMSM ( gość forum )
Ale się Ktośka zjeżyła! Ale pyskuje! Aż ma pianę na tej swojej komunistycznej … buźce. Rolf obalił jej wszystkie propagandowe fałszywki, to atakuje Rolfa. Rolf jest aktywnym społecznikiem i publicystą, a ty co sobą prezentujesz? Komunę i załganą propagandę! To komunie i tobie mówimy WON!
2018-08-02 ~ Ktośka ( gość forum )
Nie jestem zwolenniczką PO to raz.

Oczywiście kiedy się pojawiają niewygodne fakty to Pan wielce wielmożny Panie Rolfie znowu zaczyna wyzywać ludzi od komunistów.

Nikt się nie kazał Panu ujawniać z nazwiska i w nosie mam, że Pan to zrobił. To Pański wybór i Pański problem!

Rzuca się Pan, że ludzie piszą do Pana przez ty, ale to że wyzywa Pan ludzi najgorszymi inwektywami to już Panu Panie nie przeszkadza zupełnie.

Wszedł Pan na forum, gdzie podawanie danych personalnych nie jest obowiązkiem, wiec niech Pan tego nie wymaga od innych! Jak się Panu tutejsze zasady nie podobają to powiem najgrzeczniej jak potrafię. WON !! !!

2018-08-02 ~ Rolf Michałowski ( gość forum )
Nie będę odpowiadał jakiemuś anonimowemu postkomunistycznemu hejterowi na jego głupie załgane hasełka, ani na manipulacje faktami typu LIS albo MICHNIK. Nie będę też dyskutować z anonimowymi prostakami i nieukami, którzy zwracają się publicznie przez „ty” do osoby publikującej pod własnym imieniem i nazwiskiem i nawet nie potrafią pisać poprawnie po polsku. To jest właśnie poziom zwolenników i działaczy PO.
2018-08-02 ~ do Rolfa ( gość forum )
Weź najpierw poczytaj co to jest skarga na przewlekłość postępowania, czego dotyczy i kiedy się ja składa. Bo widzę, że kierujesz się zasadą "nie znam się, ale się wypowiem".
2018-08-01 ~ Ula ( gość forum )
Wczoraj po południu spotkałam p.Henia , który spacerował po ulicy i pytam tak gorąco a pan spaceruje!a on mi odpowiada,że ma zamiar startować w wyborach i chce przyglądnąć się co można zaoferować mieszkańcom!a czy pan będzie urządzał jakieś spotkania,a on mówił ,że będzie wchodził do każdego domu i rozmawiał z ludźmi!
2018-08-01 ~ Ktośka ( gość forum )
Rolf zdejmij klapki z oczu. Każesz mamy zaczekać an skutki reformy, tak samo jak kazano czekać na skutki reformy TK! Bzdura totalna !! !
Pamiętasz jaki był OFICJALNY powód przejecie TK? Tak podawanym powodem konieczności jego "zreformowania" aby szybciej działał. Pamiętasz jak rządzący rzucali hasłami jak to strasznie wolno TK działa i jak to wszystko ruszy po reformie i jak to szybciej i sprawniej TK będzie orzekał?

No a jakie są fakty ?? ?

Trybynał Konstytucyjny wydaje o wiele mniej orzeczeń niż przed tzw reforma. Takie są fakty i nawet nie zaczynaj bredzić, ze jest inaczej !! !!

Nie chodziło o to by TK działało szybciej ale o to by TK pod wodzą pożal się Boże Pani magister (żona pana TW Wolfgang)n wydawał takie "orzeczenia" jak to ostatnie. Przypominam, że wg TK można uniewinnić osobę nieprawomocnie skazaną.

2018-08-01 ~ Rolf Michałowski ( gość forum )
Reforma sądownictwa dopiero się zaczęła, więc nie kracz, zanim nie zostanie zakończona. Zapytaj lepiej, co zrobiła PO, żeby zreformować, a przede wszystkim zdezubekizować polskie sądownictwo. Mieli na to prawie 30 lat. Co zrobili? Nic! Więc czego pyskujesz na PiS, który dopiero zaczął działać?

Najpierw była konieczna reforma TK i SN, bo PO, łamiąc prawo, powołała postkomunistycznych sędziów do TK na obsadzone jeszcze w tamtej kadencji stanowiska. Potem była konieczna reforma SN, bo nie można remontować budynku pozostawiając na nim zgniły i dziurawy dach. Tych dwóch reform przeciętni obywatele jeszcze nie odczuli, poza tymi, którzy składaki skargi do TK, bo niby jak mieli to odczuć. Jednak po zachowaniu „zupełnie nadzwyczajnej kasty ludzi”, jak zajrzała im w oczy kontrola społeczeństwa, przeciętni obywatele mogli się przekonać, jakie kanalie rządzą całym sądownictwem.

Poczekaj, aż zrealizuje się nowe, dopiero co uchwalone ustawy i pozmienia się struktury sądów i postępowań i na nowe ustawy, które jeszcze są przygotowywane.

Za szkalowanie nowej prezes TK i zakłamane podważanie jej kwalifikacji, powinieneś dostać po twojej komunistycznej mordz… o, przepraszam, buzi.

Poczekaj też na efekty reformy prokuratury. W regionalnych, a głównie rejonowych prokuraturach, ciągle jeszcze siedzą ci sami ludzie, którzy zapewniali i nadal zapewniają, bezkarność postkomunistycznej mafii. Wzrost liczby skarg na prokuratury wynika z tego, że ludzie przestali się bać prokuratorów będących na usługach postkomunistów i wyciągają na wierzch wszystkie stare sprawy. Szkoda ci pieniędzy podatników na postawienie skorumpowanych prokuratorów przed sądami karnymi? A na rozkradzenie pod rządami PO setek miliardów nie było ci szkoda?
2018-08-01 ~ nie fanatyk ( gość forum )
"Reforma sądownictwa" prowadzona przez PiS nie ma nic wspólnego z reformą. Dla przeciętnego obywatela nie zmieniło się nic, oprócz tego kto siedzi na stołku. Ponadto wskazać należy, że te stołki obsadzane są osobami o wątpliwych kwalifikacjach (jak np: stanowisko prezesa TK). Ponadto skutkiem zmian wprowadzanych od 2 lat zmian w wymiarze sprawiedliwości przez rząd dojnej zmiany jest wydłużenie czasu postępowań. Podkreślić należy, że wzrosła ilość skarg na przewlekłość postępowania w postępowaniach prowadzonych przez prokuratury (tak te prokuratury, które zostały już "zreformowane" jakiś czas temu), ponadto zwiększyła się także ilość uwzględnień tych skarg. W poprzednich latach uwzględnionych skarg na przewlekłość postępowania prokuratorskiego było około 60, w 2017 roku było to już prawie 100, a za tym idą pieniądze podatników na odszkodowania.
2018-08-01 ~ Rolf Michałowski ( gość forum )
Reforma sądownictwa przeprowadzana przez rząd Zjednoczonej Prawicy nie jest jedynie reformą czysto kadrową, jak tu niektórzy próbują ludziom wciskać kit.

Oczywistym jest, że wymiana komunistycznych i postkomunistycznych sędziów na rzeczywiście niezawisłych, uczciwych i sprawiedliwych, jest jednym z filarów tej reformy, bowiem ta „zupełnie nadzwyczajna kasta ludzi”, jak oni sami siebie nazywają, torpedowałaby i sabotowała każdą najmniejszą nawet zmianę, zarówno w samym sądownictwie, jak i w kraju w ogóle. Im bardzo zależy na tym, żeby było, tak jak było, co sami publicznie przyznali, a było bardzo źle.

Od wymiany tej kasty, wywodzącej się wprost z komunistycznej bezpieki, trzeba oczywiście zacząć, żeby można było wprowadzić jakiekolwiek zmiany. Jednak równolegle wprowadzane są głębokie zmiany, które mają sądownictwo oddać Narodowi, usprawnić procedury sądowe, zmodyfikować i znacznie skrócić postępowania sądowe, a także poddać sędziów kontroli społecznej. Sejm uchwalił już, a Prezydent RP podpisał, cały pakiet ustaw wprowadzających różne zmiany w sądownictwie, a kolejny pakiet ustaw jest już w przygotowaniu.

Kto zatem wrzeszczy, że to jest to tylko zmiana czysto kadrowa, zamach na wolne sądy, albo na demokrację, jest agentem komunistycznej bezpieki, która swoimi strukturami opanowała nie tylko wymiar sprawiedliwości, ale i wiele dziedzin gospodarki, szczególnie tej o strategicznym znaczeniu dla państwa.

Postkomunistyczne sądy i prokuratury zapewniały bezkarność całym mafiom zbudowanym na strukturach komunistycznej bezpieki i na zwykłych przestępcach, wymierzając jednocześnie drakońskie kary dla działaczy antykomunistycznych a nawet dla urzędników ścigających korupcję i złodziejstwo. Każda metoda zgodna z prawem jest dobra, żeby takich sędziów raz na zawsze usunąć z sądów.

2018-08-01 ~ Do fanow ( gość forum )
Ale jazgot na tym forum !! !
2018-07-31 ~ fan K15 ( gość forum )
Należy odróżnić nacjonalizm od skrajnego nacjonalizmu czyli szowinizmu. Wszelkie skrajne ruchy są złe (nie ważne czy z lewej czy z prawej strony). Zdrowy (nie skrajny) nacjonalizm nie jest niczym złym, takie wartości jak patriotyzm, szacunek do języka, kultury czy historii, wiara we własne państwo, przywiązanie do ojczyzny. Wszystko to składa się na nacjonalizm i czy to są złe lub naganne cechy?
Czy ja jak wywieszę flagę na święto narodowe to jest to coś złego? A to przecież jest nacjonalizm.
Co do polityki historycznej to co jest złego np: w domaganiu się penalizacji banderyzmu (przy okazji Bandera to akurat przykład skrajnego nacjonalizmu, a wręcz faszyzmu)? Absolutnie nie można się zgodzić na to aby ktokolwiek w naszym kraju mógł uważać człowiek współodpowiedzialnego za wymordowanie około 100 tys. bezbronnych cywilów za bohatera albo oddawać mu cześć. Propagowanie banderyzmu powinno być karane w takim sam sposób jak propagowanie hitleryzmu czy stalinizmu.

Co do KRS, to nie dostaliśmy nic, bo nie po to szliśmy do wyborów aby coś dostawać. To nie jest PO, że za kilka stanowisk głosuje się przeciwko swoim sztandarowym projektom. Sędziowie kandydaci do KRS, którym K15 udzieliło poparcia były to osoby, które popierały postulaty K15 związane z reformą sądownictwa (prawdziwą reformą, a nie tym co robi PiS, czyli jedynie zmianą kadrową) takie jak np: wprowadzenie sędziów pokoju, ławy przysięgłych na wzór amerykański, zawód sędziego jako ukoronowanie kariery prawniczej i inne. Natomiast należy podkreślić, że nie podoba nam się to co aktualnie dzieje się w KRS i całym wymiarze sprawiedliwości (na ten temat wypowiadała się chociażby w dniu dzisiejszym poseł Agnieszka Ścigaj). Kwestie flirtu z PiSem czy bycie przybudówką tej czy innej partii (bo to zależy na jakim programie informacyjnym się o tym słyszy) było już tyle razy omawiane, że aż dziw, że ktokolwiek jeszcze powiela te puste nie poparte. Opracowanie przygotowane przez Biuro Analiz Sejmowych pokazało wprost że partią najczęściej głosującą tak jak PiS jest PSL, a na drugim miejscu PO, dopiero dalej jest K15 i .N z takim samym wynikiem. Podkreślić należy przy tym, że PiS głosuje ramię w ramię z PO np: przy takich projektach mających na celu poprawę życia obywateli jak podniesienie kwoty wolnej od podatku.
To nie jest istotne kto składa projekt ustawy, istotne jest to czy jest on proobywatelski. Jeśli jest proobywatelski to dlaczego K15 miałoby go nie popierać?

A co do Pierwszej Prezes SN, to rozumiem, że jakby wprowadzić, że prezydent przechodzi na emeryturę w wieku 47 lat to wszystko będzie ok, mimo, że Andrzej Duda ma zagwarantowaną konstytucyjnie 5 letnią kadencję? Sytuacja z Pierwszą Prezes SN to ewidentna próba obejścia (zmiany) przepisów konstytucji przez ugrupowanie, które nie posiada do tego legitymacji nadanej przez obywateli w wyborach powszechnych.
2018-07-31 ~ Jakiś ( gość forum )
Ulaw konstytucji jest zapisana kadencja posłów. Rozumiem, że jakby jakaś opozycyjna partia po następnych wyborach większością wprowadziła że poseł nie może mieć więcej niż 70 lat wywalając tym samym z sejmu Macierewicza, Kaczyńskiego i kilku innych to też byś była ZA? Bzdura. Wiek emerytalny został skrojony pod obecną I prezes SN tylko po to by nie przeszkadzała władzy.
2018-07-31 ~ Ula ( gość forum )
Zostałam wywołana do tablicy!chce powiedzieć że,Gersdorf kadencja z mocy ustawy została przerwana ponieważ przeszła w stan spoczynku !! WIadomo ze,sędzia w stanie spoczynku nie może być prezesem SN Powtarzam jeszcze raz że jestem sympatykiem PO ale podoba mi się program PISu bo PO nie ma żadnego programu !! !
2018-07-31 ~ do Uli co ciągle muli ( gość forum )
Ula nie ośmieszaj się swoją mądrością, Pani Gersdorf zgodnie z Konstytucją jest I Prezes SN i tego nie da się podważyć.
2018-07-31 ~ Jakiś ( gość forum )
STOP PiSlamizacji!

Wiem, że są tu zwolennicy Kukiza.
Powiem tak.... wiele postulatów Kukizowców jest ok jak np: Jednomandatowe okręgi wyborcze, możliwość odwołania posła w czasie trwania kadencji poprzez referendum, zamiana drogiego 500+ dużo niższe podatki itd. Jedyne co mnie do Was zniechęca to Wasza polityka historyczna podszyta nacjonalizmem. Szkoda, bo gospodarczo i ustrojowo macie niezłe pomysły. Więcej umiarkowania w tej kwestii i będzie ok.

Niech ktoś z Kukizowców mi tylko jeszcze wytłumaczy po cholerę pomogliście PiSiorom przejąć i obsadzić swoimi nieukami KRS? Nie wiem co za to dostaliście, ale powiem Wam tyle... flirtowanie z PiSiorami nie wygląda dobrze. Oni Was wykołują gdy tylko uznają to za opłacalne.

2018-07-31 ~ Pytajaca ( gość forum )
Co te dziewczyny z PO będą robić jak zabraknie im tematu o ławeczkach,wałach ,chodnikach i ścieżkach chyba ziarna na laurach !! !
2018-07-31 ~ Ula ( gość forum )
No ale tutaj pytająca ma rację,że Gersdorf nie jest sędzią a tylko radca prawny i do tej pory nie podpisuje żadnych ustaw bo wie że byłoby to przestepstwo ona dokładnie wie że jest w stanie spoczynku.
2018-07-31 ~ do Walentego ( gość forum )
Głupków masz przed sobą , przecież to z daleka waniajet że zmieniasz tylko nicki aby pokazać swoje prawdziwe ,,JA"!
Stasi odbilo piętno na twoim rozumie?
2018-07-31 ~ Pytajaca ( gość forum )
Nie dyskutuj tyle,bo nie wiesz że Gersdorf była radca prawny w tvnie i w życiu nie wydała żadnego wyroku a ty pajacujesz na tym forum jak opętana mówię dość jak nie masz wiedzy pójdziesz siedzieć już niedługo !! !!
2018-07-31 ~ PiS PO jedno zło ( gość forum )
Głównie zgłosili się prokuratorzy, adwokaci i radcowie prawni. Sędziów zgłosiło się tylko 40. Propaganda pełną gębą.


strona główna

przedjdź do Forum na: OSI-OLAWA.INFO

24.OLAWA.INFO - MOBILE - więcej na: OSI - OLAWA.INFO