Forum Obywatelskie:

2018-07-07 ~ Neo ( gość forum )

Gazociąg Oława


Ciężki sprzęt rozpoczął prace przygotowawcze do budowy gazociągu wysokiego ciśnienia (8.4 MPa i średnicy 1000mm) na Nowym Otoku. Gazociąg idzie w pasie planowanej od lat 90 obwodnicy, więc ze względu na duże strefy kontrolowane gazociągu możemy zapomnieć o budowie obwodnicy w planowanym miejscu.ilość komentarzy: 7.
2018-07-17 ~ turbo ( gość forum )
Mieszkaniec to zdarzenie miało miejsce na początku tego roku. Gazociąg miał średnicę 50cm(a tu będzie 100cm) i spłonęły domy stojące w odległości ok 25 metrów. Kilka lat temu też miała miejsce podobna sytuacja przy budowie gazociągu, który jeszcze nie był nawet oddany do użytku i tam też nastąpił wybuch, który strawił kilka domów. Ale co tam, burmistrz się tym nie przejmuje, bo zgranie trochę kasy. Za to, że pozwolono na puszczenie gazociągu przez osiedle mieszkaniowe w tak bliskiej odległości od budynków wielorodzinnych ktoś powinien ponieść konsekwencje.Tutaj by się przydała pikieta mieszkańców i ściągnięcie ogólnopolskiej telewizji. To samo tyczy się masztów na zaodrzu-też pikieta i telewizja by się przydała żeby nagłośnić sprawę.
2018-07-16 ~ mieszkaniec ( gość forum )
byl w ubieglym roku taki przypadek w polsce ze nie pamietam gdzie ale po wybuchu rury zapalil sie gaz i spalil sie najblizej polozony dom jednorodzinny bo rura przebiegala przez osiedle.
2018-07-15 ~ Do mrjacob ( gość forum )
Typowe wypowiedzi na forum: wybuchnie, zginiecie itp.. pokaz mi chociaż jeden przykład z życia wzięty, ze taka rura to zagrożenie.. ?
2018-07-11 mrjacob909 ( Mieszkaniec oCity.pl )
Yyyy, a co tu tłumaczyć, jak taka rura wybuchnie to z okolicy nic nie zostanie...
2018-07-11 ~ do Walerian ( gość forum )
dlaczego mamy się martwić o swoje domy ? Rozwiń swoją myśl proszę.
2018-07-08 ~ Walerian ( gość forum )
Gazociąg idzie obok pasa drogowego, więc nie będzie przeszkadzał. Lepiej martwcie się o swoje domy bo gazociąg to metrowa rura o ciśnieniu 84 atmosfer, gdzie w oponie samochodowej są 2 atmosfery.
Obwodnica nie powstanie bo straciła po zabudowie Nowego Otoku miano obwodnicy, co najwyżej może to być droga śródmiejska. Trzeba zmienić plany zagospodarowania.
2018-07-08 ~ Doa ( gość forum )
Obwodnica w środku Otoku już dawno nie miała racji bytu. Takich dróg się nie robi w ścisłej zabudowie.Skoro miasto wydawało pozwolenia na budowę w tym miejscu, to chyba już dawno zrezygnowało z tego korytarza, bo jak to inaczej wytłumaczyć?Dziwi mnie natomiast to, że gazociąg będzie przebiegał tuż przed oknami kilku bloków stojących na końcu Południowej i Porannej.


strona główna

przedjdź do Forum na: OSI-OLAWA.INFO

24.OLAWA.INFO - MOBILE - więcej na: OSI - OLAWA.INFO