Forum Obywatelskie:

2018-11-24 ~ Do wszystkich ( gość forum )

Uwaga SMOG


W Olawie najbardziej zatrute powietrze ,nie wychodzcie z malymi dzecmi na spacer,nie otwierajcie okien !! Bo sie trujemy zabojczym powietrzem !! Uciekajcie poza miasto chociaz na chwile, zeby oddetchnac swiezym powietrzem !! !! !! !! !! !!ilość komentarzy: 29.
2018-12-01 ~ Znawca ( gość forum )
To jest czadź
2018-12-01 ~ do "znafcuw" ( gość forum )
Teraz ( godzina 15 : 40 ) to jest mgła czy smog kurrła go mać ?
2018-11-29 ~ agii ( gość forum )
ci od zanieczyszczen ....szczepionek... smóg na niebie niby rozpylają coś samolotami --to niestety obywatele mają prawo wyborcze... i to oni wybierają też włądzę pod wpływem zanieczyszczeń...w oparach smug rozpylanych przez samoloty... i pewnie po powikłaniach poszczepiennych ...
dla tego jest jak jest ...
na szczęście tacy debile żyją też w Rosji ...Niemczech ,,, wszędzie więc nie tylko my Polacy mamy ich w społeczeństwie
2018-11-28 ~ wiem do mietka ( gość forum )
Mietek znam temat, jakoś początkiem lat 80 - tych , na pewno wcześniej niż 82 r. była propozycja podłączenia tego osiedla ( 2 duże bloki w kształt litery L ) do przyłącza gazowego. Sprzeciw wyraziły 3 stare rodziny które były tam pierwsze po wojnie i poczuwali się do najważniejszych w tym czasie. Szlag trafił gaz po raz pierwszy. Młode małżeństwa walczyły o gaz to odpowiedź była prosta, że trzeba zamknąć główną drogę wtedy Gagarina, teraz Kutrowskiego a miasto nie może sobie na to pozwolić. Zostało jak zostało ludzie od 35 lat biegają z butlami gazowymii palą tym co kupują na oławskich składach opałów. Sytuacja ma się zmienić wkrótce. Należy się jednak mocno walnąć w łeb aby myśleć, że te 5 kominów generuje smog w mieście. Ktoś kto ma trochę oliwy w dyni wie, że kopci się przez chwilę wyłącznie podczas rozpalania ( tak jak wasze 30 letnie Diesle z DDR ) , potem dym jest już " normalny" tak jak zawsze - od wojny po dziś dzień w Oławie , Stolicy, Gdańsku ,Krakowie.
2018-11-28 ~ do Mietka ( gość forum )
Chłopie nie mieszkam tam więc odbij ode mnie osobowo. Nie graj cwaniaka w tym temacie tylko jak się nudzisz to przejdź się po ludziach, a najlepiej zadzwoń do UM i się dowiedz dlaczego nie mają a już lepiej dlaczego nie mogli? Na jednym z budynków w 77 roku wisiała tabliczka do wyburzenia, tabliczki nie ma a ludzie mieszkaja nadal od 40 lat , w większości ci sami . Najbliższa możliwość przyłączenia gazu to budowa ronda, bo budynek który miał już nie istnieć 40 lat nagle będzie remontowany.
2018-11-28 ~ do agi ( gość forum )
Ty nawet nie wiesz kim jestes facetem cyz kobieta!O o czym tu mowic a juz napewno nie dyskutowac nie wiadomo z kim biedaku !!
2018-11-28 ~ Mietek ( gość forum )
Ciekawe bo wszystkie budynki, łącznie z galerią na Lipowej i tym nowym szeregiem mają gaz, w drodze biegnie gazociąg.
Czy myślisz, że gazownia lub miasto zrobi Tobie przyłącze za darmo?
Jeden budynek na sto nie ma gazu bo zapewne nikt wcześniej nie chciał i robisz wielkie Halo.
Piszesz do gazowni wniosek o przyłączenie i za 3 miesiące masz gaz u siebie w mieszkaniu.
Nie pisz bzdur, że w Oławie nie ma gazu sieciowego bo wszyscy co chcieli to mają, a Ci co się nie postarali, albo nie chcieli mieć, to nie mają.
2018-11-28 ~ jeszcze ja do Mietka ( gość forum )
Mietek fest ty wykolejony jesteś. Chłop na swoje żądanie rozkopie ulice i podepnie się do gazu, tak ? Mam znajomego na skrzyżowaniu Lipowej z Kutrowskiego i tam nie ma gazu ani na Lipowej ani w tym budynku przy Kutrowskiego, ciut dalej w tym dużym budynku przy słynnym już zamkniętym " sklepie u komunisty " już jest. Dwa budynki dzieli od siebie 50 kroków.
2018-11-28 ~ do Mietka ( gość forum )
Mówię o tej Lipowej przy której stoi Galeria , nie o tej w stronę Siedlec.
2018-11-28 ~ Mietek ( gość forum )
Ciekawe, bo mieszkam na Lipowej i mam gaz.
Część sąsiadów ma piece gazowe.
Jak się nie chcesz przyłączyć to może i nie masz gazu.
2018-11-27 ~ do Mietka ( gość forum )
Na Lipowej nie magazu i nigdy nie było, gaz jest na Kutrowskiego.
2018-11-27 ~ agii ( gość forum )
zaczynają się epitety ,,, ja jestem jaki jestem a ty z powodu braku argumentów merytorycznych dysponujesz tym co wyniosłeś z domu czyli epitetami .. ojciec matkę nazywał matka ciebie teraz ty używasz tych samych epitetów ...
2018-11-27 ~ do agi ( gość forum )
Ale ty glupi jestes,zawsze piszesz bez sensu i nie na temat!Idz czlowieku do dobrego psychiatry !!
2018-11-27 ~ Mietek ( gość forum )
Na Lipowej jest gaz i na Kilińskiego podejrzewam, że też.
Gaz może jest i drogi, ale wystarczy wymienić stary piec węglowy na nowszej generacji ze sterowaniem i nadmuchem powietrza, a już poprawi się jakość spalania i oczywiście używać węgla trochę lepszej jakości.
Miały być jakieś dopłaty za wymianę pieca.
2018-11-26 ~ do Mietka i nie tylko ( gość forum )
Chłopie a co mieli zrobić biedni ludzie ( nie patologia ) z Lipowej czy Kilińskiego ? Gazu ziemnego nie ma, możliwości podłączenia się do ciepłowni też. Uwierz mi, że ci ludzie nie chodzą po śmietnikach i nie zbierają śmieci do palenia bo to normalne rodziny jak ja czy Ty. Kominiarza widzą mało kiedy, stan węgla również jest jaki jest wiec z komina dymi, dymiło i będzie dymiło. Z tego co się orientuję większość wymienia lub będzie wymieniało piece na ekologiczne lub gazowe ( po przyłączeniu ).
Powodu smogu szukajcie również, w wiecznie zakorkowanej Oławie, połowę tych ropniaków nie dopuściłbym do użytku, nie wspominając o 40 letnich Autosanach. Pójdzie taki jeden z drugim i całymi tygodniami pali śmieci na działce a potem przy piwie żali się jak mu na Kilińskiego generują smog. 100 kominów w mieście powoduje SMOG odczuwalny w centrum miasta, na Chrobrego, 3 Maja i Rynku ...Brawo.
2018-11-26 ~ agii ( gość forum )
oławianka a co niby w domu filtry pozakładałąś i powitrze czyste masz ??
główka czasami nie boli ...głosy słyszysz ,,, czy marsjanie cie przypadkiem nie atakiują ??
powietrze dokładnie macie to samo w domu co na zewnątrz ,,, wasza hata to nie kabina ciśnieniowa w samolocie czy łodzi podwodnej ..... to ma bezpośrednie połączenie z atmosferą
2018-11-26 ~ olawianka ( gość forum )
Tylko dymi,a nie slyszales oststnio jak podtruwali ludzi !Niby awaria,na Wiejskiej,Sobieskiego wieczorem nie ma szans na wyjscie na spacer z psem,bo dusi !! !
2018-11-26 ~ Mietek ( gość forum )
Ciepłownia też dymi, mimo zapewne stosowania filtrów, cudów nie ma. Tylko że jest to w ograniczonym zakresie, dlatego powstała w polu a głupi ludzie kupili tanie działki pod nosem ciepłowni.
Domki jednorodzinne te stare dymią na potęgę (chyba że ktoś wymienił piec).
Wystarczy wyjść na Lipową, Broniewskiego i inne stare osiedla.
2018-11-26 ~ do Mietka ( gość forum )
Wiekszej bzdury nie slyszalam ,jedz na Wiejska,Nowy Otok gdzie jest komin cieplowni miejskiej ,i troche wieczorem poodchychaj !! !Niedawno czarny dym z cieplowni ogarnal Nowy Otok ,dzieci do domu wrocily z czarnymi nosami ,a psy smierdzialy dymem !! Ty czlowieku nie wiesz co piszesz !! !O jakich ty kopciuchach piszesz okolice strazy pozarnej osiedle nowych domow, a przejsc sie nie da wieczorem bez maski !! !! !
2018-11-26 ~ Mietek ( gość forum )
Urząd Miasta ma centralne ogrzewanie, więc nie dymi, do kogo macie pretensje o ten SMOG.
Winne są stare kopciuchy - piece na węgiel bez nadmuchu.
Nie musi być podajnik, już sam nadmuch i sterowanie powoduje inną jakość spalania.
W tej chwili wsypuje babcia wiadro węgla, zamyka dopływ powietrza i kisi ten węgiel aż się wypali, a dym widać na kilometr.
Jedźcie do Domaniowa, czarno, smród, że wioską ciężko przejść. Większość kopci w starych kopciuchach.
Ruch samochodowy tam minimalny, więc nie ma innych źródeł zadymiania.
Za SMOG winne są tylko i wyłącznie piece starego typu.


2018-11-26 ~ Tola ( gość forum )
Wiekszosc to ciemnota ,jak zwykle nie widza problemu!Dane ze 40tzs.ludzi umiera to zaden problem.Ciesz sie ,ze zyjesz ciekawe jak dlugo,a ile dzieci i mlodych ludzi umiera na raka !! !ile malych dzieci i mlodych ludzi choruje na raka !! Jak myskicie skad to sie bierze, wlasnie z powietrza ciemnogrodzie !! !
2018-11-25 ~ agii ( gość forum )
w końcu ciemnota to niby na kogo ma głosować debil jak nie na BBS ?
po to się urabia masy aby zdebilały w tedy debile głosują na BBS//// i BBS ma władzę na nieszczęście nad wszystkimi nie tylko nad debilami ...
2018-11-25 ~ kornel ( gość forum )
ale na fb urzędu miasta napiszą, że jest bardzo dobre powietrze i w ogóle jest super, a ciemnota dalej będzie głosowała na bbs
2018-11-25 ~ maluczki taki ( gość forum )
Pojecie SMOG - jakie to trendy :) 20 lat temu po ulicach jeździły Stary, Jelcze i Kamazy, nie wspominając o flocie PKS w postaci 20 letnich przegubowych Ikarusów, Sanoków i Autosanów . Huta Oława leciała pełną parą, podobnie jak Erg i słynne " białe dachówki" w Siechnicach...Wtedy było ok ? Żyjemy ?
2018-11-25 ~ agii ( gość forum )
brawo gościu ... kiedyś Odra to ściek ... dosłownie szambo dziś najwyższa klasa czystości podobnie powietrze .. we łbach wam się przewraca ... -- debil przez chustę sie musi oddychać ... no pojebany na maxa
2018-11-25 ~ gość ( gość forum )
Chyba ten wasz SMOG , to wawelski , nie przesadzajcie , dawniej nikt o tym nawet nie mówił a ludzie żyją , mam babcię ma ponad 95 lat i trzyma się super!Maseczki bez przesady SMOG WAWELSKI !! !! -HA HA!
2018-11-25 ~ smog ( gość forum )
Byłam dzisiaj rano na spacerze z psem jeszcze zanim mgła się nie podniosła.Jakość powietrza jest tragiczna. Z trudem mi się oddychało, dobrze, że miałam chustę,którą się przesłoniłam.Kupiłam właśnie maski dla całej rodziny, bo inaczej się nie da.
2018-11-24 ~ ktoska ( gość forum )
Na wiosce pali kilka domow i wszystko sie rozchodzi i nie ma tyle samochodow .A Olawa siedzi w dole i to nigdzie sie nie rozprzestrzenia tylko zostaje w naszych mieszkaniach a co najgorsze w plucach i nie tylko !! !! !! !
2018-11-24 ~ Walerian ( gość forum )
A na wioskach jeszcze gorzej, winni są palacze w starych piecach.
Biedota z komunalki pali w starych kopciuchach i przez to smog, a 5 metrów dalej rury z ciepłowni biegną.
Zakazać palenia w starych piecach to powietrze się poprawi.strona główna

przedjdź do Forum na: OSI-OLAWA.INFO

24.OLAWA.INFO - MOBILE - więcej na: OSI - OLAWA.INFO