Forum Obywatelskie:

2019-04-08 ~ Ulka ( gość forum )

Czy w Oławie Komuszki Strajkują !!!


Pytanie do Burmistrza ZA 5 groszy bo tyle jest wart znawca wszystkiego co w trawie piszczyilość komentarzy: 100.
2019-04-23 ~ protest na protesty ( gość forum )
Najlepiej niech wszyscy zaprotestować przeciwko wszystkiemu. Zdaje się, że już kiedyś była taka koncepcja Pana Kononowicz. My już szykujemy protest przeciwko protestom.
2019-04-23 ~ Protest prac. pomocy społecznej ( gość forum )
Pracownicy pomocy społecznej chcą nie tylko podwyżek bardzo niskich pensji (średnio 1902 złote na rękę), ale też zmiany systemu udzielania pomocy przez państwo, który skupia się głównie na reagowaniu na największe patologie w najtrudniejszych rodzinach, zamiast im zawczasu przeciwdziałać.
Jak podają media do protestujących nauczycieli dołączyc ma już niedługo nawet 40 tysięcy pracowników pomocy społecznej. W związku z tym, istnieje ryzyko, że wnioski o przyznanie 500 plus w nowym okresie zasiłkowym będą rozpatrywane z opóźnieniem.
2019-04-22 ~ Protest lekarzy ( gość forum )
Ludzie, obudźcie się, bo za chwilę nie będzie miał was kto leczyć. 1 czerwca protest lekarzy.
„Niezależnie od tego, jaka jest pozycja rządzących, wydatki na zdrowie tak naprawdę zależą od nas-lekarzy i od obywateli.
Czesi też nie mieli pieniędzy i nagle z dnia na dzień się znalazły” – mówi Bartosz Fiałek, przewodniczący Regionu Kujawsko-Pomorskiego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy.
Czechom udało się zmienić ich system ochrony zdrowia na przełomie 2010 i 2011 roku. Cała akcja nazywała się „Dziękujemy, odchodzimy”. Lekarze zorganizowali się, zrobili kampanię informującą pacjentów, że od danego dnia po prostu ich nie ma i niech rządzący organizują opiekę zdrowotną. Lekarze poskładali 3-miesięczne wymówienia i wzięli wolne. W skali kraju zrobiło to 25 proc. lekarzy. Wystarczyło to aby premier Czech zdecydował, że musi dać pieniądze na naprawę systemu. Nie miał wyjścia, inaczej mógł tylko abdykować.W Czechach się udało. Ich opieka zdrowotna 10 lat temu była nawet gorsza od naszej. Dziś jest w pierwszej trzydziestce na świecie.
2019-04-21 ~ Oko ( gość forum )
Te dzisiejsze nominacje to manifestacja buty, arogancji i braku szacunku dla tych, którzy głosowali na PiS i zapowiadane zmiany, które miały służyć Polsce i Polakom. Jedno wielkie OSZUSTWO!
2019-04-21 ~ Jarek ( gość forum )
„Darek”! Jak piszesz o PO, to nie pisz, że to PiS. Nie porównuj też jakichś drobnych, a przeważnie nieprawdziwych zdarzeń z okresu rządów PiS z gigantycznymi aferami, gigantycznym kolesiostwem i masowym rozkradaniem państwa za rządów PO/PSL. Ubrał się diabeł w ornat i ogonem na Mszę dzwoni. Takie załgane i fałszywe kanalie jak ty wywodzą się wprost z bolszewii i z komunistycznej bezpieki.
2019-04-21 ~ Do do mango ( gość forum )
Pis wygrał wybory m.in. dlatego ze zapowiadał walkę z kumeterstwem , nepotyzmem i kolesiostem Wyszło jednak tak jak za Po a nawet wiecej - pojawili sie misiewicze i pisiewicze

Polska polityka musi być inna. Pokora, praca, umiar, roztropność w działaniu i odpowiedzialność. A przede wszystkim słuchanie obywateli. To są zasady, którymi będziemy się kierować. Koniec z arogancją władzy i koniec z pychą.

Beata Szydło Expose - 18/11/2015
2019-04-21 ~ do mango ( gość forum )
No bo za PO to było kolorowo,oni nic nie brali i nikogo swoimi nie obsadzali. Debilu ty marny.
2019-04-20 ~ mango ( gość forum )
Po co szukać daleko wystarczy zobaczyć jak w oławskim grajdołku rządzi Pis i jak się ustawił od wielu lat ci sami kandydaci na kandydatów wszelakiej masci. Byle koryto było pełne i na konto wpływała co miesiąc odpowiednia suma.
2019-04-20 ~ Darek ( gość forum )
w pisie wszyscy sa urodzonymi dyrektorami, menagerami, deweloperami i prezesami.
Pisowska klika osiągnęła Himalaje nepotyzmu.
Takich karier jak Misiewicza czy dwórek Glapińskiego nie było nawet w czasach najgłębszej komuny, a o czarneckim i jego ustawionej rodzinie już nie wspomnę.
2019-04-20 ~ Do popcorn ( gość forum )
"politycy PiS deklarowali, że – jeśli wygrają wybory – skończą z kolesiostwem i partyjnymi nominacjami w państwowych spółkach, obetną wynagrodzenia ich władz i wprowadzą zakaz łączenia funkcji w różnych firmach."
Nie chodzi kto ile zarobił, ale ,ze politycy Pis mieli tego nie robić , tak obiecywali w kampanii w 2015 i dałem się na to nabarać. Do polityki , spólek idzie się dalej dla kasy!
2019-04-20 ~ tateusz ( gość forum )
Czubek...
2019-04-19 ~ Rolf Michałowski ( gość forum )
To są dane niemające pokrycia we wiarygodnych źródłach, częściowo „wykalkulowane” z ogólnych sprawozdań finansowych spółek giełdowych, częściowo pochodzące niewiadomo skąd, a częściowo oparte na przypuszczeniach (zobacz publikację oko.press) Ponadto dane te zawierają również zyski z udziałów kapitałowych.

Prawda jest taka, że za rządów PO/PSL zarobki menedżerów na kluczowych stanowiskach w spółkach giełdowych z udziałem Skarbu Państwa, były znacznie wyższe niż dzisiaj. Nawet ta „analiza” sprawozdań finansowych oko.press wykazuje znaczny spadek wynagrodzeń od roku 2016, nie podając jednak żadnych danych z roku 2015.

Prawda jest też taka, że za rządów PO/PSL, mimo znacznie wyższych zarobków w zarządach i radach nadzorczych kluczowych i strategicznych spółek z udziałem Skarbu Państwa, wyniki tych spółek były fatalne. Po przejęciu zarządzania tymi spółkami przez menedżerów związanych z PiS, wyniki tych spółek nagle poszły gwałtownie w górę.

Jest to zatem zakłamana propaganda przedwyborcza, typowa dla POstkomunistów, którzy nie mając żadnych propozycji programowych dla Polaków, próbują oczerniać i szkalować PiS, które ma bardzo bogaty program i ma już wspaniałe wyniki rządzenia przez te trzy lata. PO/PSL nie tylko rozkradały i wyprzedawały majątek Polski, ale nie potrafiły też rządzić i gospodarować.

Sami spowodowali, że za ich rządów wykradziono z budżetu kilkaset miliardów, kolejne kilkaset miliardów strat powstało w wyniku rabunkowej wyprzedaży polskiego majątku i dalsze kilkaset miliardów wypłynęło z Polski poza jej granice bez opodatkowania w Polsce.

Zamiast się z tego wytłumaczyć, czepiają się jakichś kilkudziesięciu milionów zarobionych w ciągu trzech lat przez prawie ponad 70 osób w zarządach i radach nadzorczych kilkunastu najważniejszych dla kraju, strategicznych spółek z udziałem Skarbu Państwa.

To tak, jakby szajka złodziei samochodów tłumaczyła, że trzeba im pozwalać dalej kraść samochody, bo ci inni, to zarabiają za dużo na handlu samochodami. Albo jakby taki np. Soros przekonywał, że jakiś majster za dużo zarabia.
2019-04-19 ~ popcorn ( gość forum )
Kasa, jak już podajesz jakieś inf. to sprawdź źródło i porównaj z danymi z lat poprzednich, później dodaj własny komentarz...

"73 osoby powiązane z PiS zarobiły od początku kadencji w spółkach z udziałem Skarbu Państwa już 95 mln zł - SZACUJE portal OKO.PRESS. Rekordzistą jest Michał Krupiński, który przez prawie 3,5 roku w dwóch spółkach zarobił 6,3 mln zł."
www.money.pl/gospodarka/spolki-skarbu-panstwa-dobra-zmiana-za-95-mln-zl-6371271503734401a.html

"Portal Money.pl stworzył ranking najlepiej zarabiających prezesów spółek Skarbu Państwa. Okazuje się, że najwięcej zarabia prezes PZU Andrzej Klesyk. W 2013 r. na jego konto wpłynęło 3,76 mln zł - 2,78 mln zł podstawy i dodatkowe premie w wysokości 980 tys. zł. Wychodzi na to, że miesięczna pensja Klesyka to 313 tys. zł, co daje 14,2 zł tys dziennie."
www.pulshr.pl/wynagrodzenia/oto-10-najlepiej-zarabiajacych-prezesow-spolek-skarbu-panstwa,21032.html


To mówisz Kasa, że ten Krupiński nachapał się jak nikt inny wcześniej zarabiając jako prezes w dwóch spółkach w tym PZU w ciągu 3.5 roku 6.3 mln... i jest to np. więcej niż Klasyk, prezes PZU w 2013 czyli 3,76?

Możemy się spierać o to ile powinny wynosić zarobki w SSP, porównywać je z innymi na rynku w spółkach podobnej wielkości i tej samej branży, z zyskami jakie w danym okresie wygenerowała dana spółka, z koniunkturą na rynku... ale róbmy to na prawdziwych danych... sam szybko przeszukałem internet, jeżeli money.pl podaje niepełne dane i oko.press szacuje poprawniej, chętnie poczytam korektę.


2019-04-19 ~ Kasa ( gość forum )
Przed wyborami parlamentarnymi w 2015 roku, politycy PiS deklarowali, że – jeśli wygrają wybory – skończą z kolesiostwem i partyjnymi nominacjami w państwowych spółkach, obetną wynagrodzenia ich władz i wprowadzą zakaz łączenia funkcji w różnych firmach.
Teraz sie okazało - 73 osoby związane z PiS, zasiadając we władzach 14 giełdowych spółek z udziałem Skarbu Państwa, wzbogaciły się łącznie o 95 milionów zł. Wśród nich 19 prawdziwie "złotych ludzi" zarobiło powyżej 2 mln (Krupiński - 6,9 mln). Kolejnych 13 "srebrnych" - od 1 do 2 mln zł.
Takiego eankingu zarobków jaki dokonał się za dobrej zmiany dla wybranych jeszcze w Polsce nie było.
I pomyśleć ,że oddałem głos w 2015r na Pis!
2019-04-18 ~ popcorn ( gość forum )
tu jest dobra analiza:
rp.pl/Rzecz-o-polityce/304169913-Jak-przegrac-sluszny-strajk.html

a tu zaczynają trąbić na odwrót:


foto2
2019-04-18 ~ Rolf Michałowski ( gość forum )
Aha! Czyli jak rząd daje dzieciom i innym pracownikom, to dla „gościa” jest to rozdawnictwo, ale jak rząd daje nauczycielom i to aż 15% w jednym tylko roku, to już nie jest rozdawnictwo, to się już należy. Tylko nauczycielom spod znaku sierpa i młota się należy, wszystkim innym już nie, a już najmniej nauczycielom spod znaku „Solidarnośći”. Sam Lenin by tego lepiej nie podsumował.

I nie ma zgody „gościa” na rządy tych, którzy dbają o Polskę i o wszystkich Polaków. Wybory do PE i do Sejmu mają według "gościa" wygrać ci, którzy dbają tylko o pewną grupę niby-Polaków i o interesy obcych państw, rozkradając Polskę na setki miliardów, jak to robili przed rokiem 2015.

„Gościu”! Życzę ci Wesołych i zdrowych (szczególnie na umyśle) Świąt Wielkanocnych. Niech Łaska Boża spłynie w tych Wielkich Dniach na ciebie i wskaże ci drogę, która nie prowadzi do łamania wszystkich Przykazań Bożych.
2019-04-18 ~ gość ( gość forum )
Ja też strajkującym i nie strajkującym nauczycielem życzę zdrowych pogodnych świąt!, nie odpuszczajcie bo was zrobią w bambuko! Nie ma mowy na żadne ugody nie pisane !! ! Nie wierzcie nikomu! Solidarność która trzyma z rządem i na pewno nie tylko moim zdaniem nie ma nic wspólnego z sprawiedliwością i prawością! Precz z rozdawnictwem naszych pieniędzy !! !Nie ma zgody na wasze rządy ani W EU ani na jesieni !! ! Przegracie dwukrotnie !! ! Nauczyciele, nie odpuszczać , trzymamy kciuki !! !
2019-04-18 ~ Zarząd SMSM ( gość forum )
WSZYSTKIM Nauczycielom życzymy Wesołych, Pogodnych i Błogosławionych Świąt Wielkiejnocy. Nie musimy im jakoś specjalnie życzyć powodzenia w negocjacjach z rządem, bo mają do czynienia z rządem sprawiedliwym, uczciwym, gospodarnym i dbającym o Polskę i wszystkich Polaków. Życzymy im jedynie, aby zachowali się godnie i zgodnie ze statusem nauczyciela i nie dali się dalej wciągać w próby szkodzenia rządowi i Państwu Polskiemu. Niektórym nauczycielom życzymy szczególnie, aby nie dali się sprowadzać do porównywania szkoły z chlewem i oborą, bo to jednak zupełnie różne rzeczy.

foto2
2019-04-17 ~ popcorn ( gość forum )
ok, żeby nikt nie posądził mnie o stronniczość spieszę z odnotowaniem za GW sukcesu opozycji

foto2
2019-04-17 ~ popcorn ( gość forum )
jest info. dla "Grażyny i Janusza" protestu z ZNP

foto2
2019-04-16 ~ popcorn ( gość forum )
to przekonanie ynteligencji, że każdy idiota musi mieć coś wspólnego z PiS

"Podajesz prawdę bez emocji, z kamienną twarzą, rządowi wbrew, gdziekolwiek jesteś wciąż trafiasz do naszych serc; po stronie prawy dzielnie trwasz, do wytrwania zagrzewasz nas. To TVN, to TVN, czy 24 czy też nie, to TVN, to TVN, czy 24 czy też nie, belfrów w Polsce wspierać chce."

youtube.com/watch?v=Jfre2Wn41gQ
2019-04-16 ~ BKK ( gość forum )
~ miro ścierwo to cię spłodziło i jak widać przekazało dalej swój poziom inteligencji i rozumowania. Mam rozumieć, że zaliczasz się do grupy pisowskich piewców, którzy wszystkich oponentów (wiem, trudne słowo, sprawdź sobie znaczenie) będą bez zahamowań obrażać i wyzywać? Hamuj człowieczku! Hamuj!
2019-04-16 ~ popcorn ( gość forum )
Zespół Szkolno Przedszkolny z Wysokiej k.Wrocławia strzela ZNP w... kolano


"500Plus się obławiają, nauczyciel się nie liczy krowy świnie dziś w stolicy, 2 tysiące na mym koncie to jak strzał z pioruna w prącie..."

youtube.com/watch?v=FEH2hgjPE60&feature=youtu.be
2019-04-16 ~ Do wszystkich ( gość forum )
Chciałbym Tylko aby Ci co mają dowody na wszystko pozglaszali się do odpowiednich komisji czy prokuratury - te póki co dalej szukają dowodów a nikogo póki co przed sądami nie skazano. A wy fszyscy piszący o dowodach, faktach trzymacie je dla siebie!
2019-04-15 ~ miro ( gość forum )
BKK to rasowy komuch bolszewik ... niby serce dobre ale bolszewickie sovieckie..... dobre miliony trupów niestety ofiar systemu jaki promuje BKK ....ścierwo tępe ścierwo mordujące miliony w imię debilnych lewicowych ideałów
2019-04-15 ~ bida ( gość forum )
Parada strajkujących:

ona nauczyciel zarobek 3600,-
on właściciel firmy zarobek 4500,-
dzieci dorosłe
razem 8100,-

ona nauczyciel zarobek 3800,-
on nauczyciel zarobek 3600,-
bez dzieci razem 7400,-

ona nauczyciel zarobek 3800,
on dyrektor zarobek 5000,-
dzieci dorosłe razem 8800,-

ona nauczyciel 3700,-
on specjalista w firmie 4500,-
dzieci dorosłe razem 8200,-

ona nauczyciel 3600,-
on pracownik firmy 3800,
dwoje dzieci + 1000,-
razem 8400,-

ona nauczyciel zarobek 3800,-
bez dzieci

ona nauczyciel 4000,
on nauczyciel 4000,
jedno dziecko 500,-
razem 8500,-

W zestawie nie uwzględniono pieniędzy z Funduszu Socjalnego.

Młodzi i poczatkujący nauczyciele stanowią około 40 procent strajkujących

2019-04-15 ~ Rolf Michałowski ( gość forum )
Do BKK i podobnych mu Bezczelnych Komunistycznych Kanalii.

Oczywiście, że POstkomuna, to m. in. ZDRADA I MORDERSTWO. Najważniejsze przykłady na zdradę to szkalowanie Polski w UE i na świecie i głosowania w PE przeciwko Polsce, a na morderstwo – zbrodnia smoleńska, której przeprowadzenie bez czynnego udziału rządu PO/PSL nie byłoby możliwe, plus mordowanie świadków.

Miałeś podać rzeczowe argumenty na to, że POstkomuna, to rzekomo nie są złodzieje, oszuści, zdrajcy i mordercy, a ty co? Jak „program” Schetynescu” – PiS to, Pis tamto, Pis siamto, PiS owanto. A PiS odbudowuje zrujnowaną i rozkradzioną przez was polską gospodarkę w takim tempie, że cały świat nas za to chwali i podziwia.

Te twoje przykłady, które właściwie nie wiadomo, czemu mają służyć, bo są w większości ni z gruszki ni z pietruszki, jeśli w ogóle są prawdą, nie dowodzą absolutnie niczego. Wiele z tych przykładów, to afery PO/PSL, jak np. „wieże Kaczyńskiego”, albo w ogóle jakieś niestworzone ploty i bezczelne kłamstwa, jak „rabunkowa wycinka puszczy”, albo „plany wybicia populacji dzików”, albo też normalne wydatki państwa, jakie każdy rząd ponosi, czy też niewielki wzrost cen, kiedy zarobki rosną znacznie szybciej. Słyszałeś coś kiedyś o inflacji, czy uczyli cie tylko marksizmu i leninizmu?

Niektóre przykłady, jak „co porabia komisja Macierewicza” świadczą o twoim kompletnym braku wiedzy o tym, co się dzieje.

TVP nie jest żadną „propagandową tubą rządy”, jak propagandową, czyli fałszywą i zakłamaną tubą POstkomuny są media prywatne, opłacane przez wrogie nam Niemcy. Media publiczne mają do spełnienia misję publiczną i muszą mieć rządowe dofinansowanie, szczególnie po ich zrujnowaniu i rozszabrowaniu przez rząd PO/PSL.

Katecheci nie głoszą nauk żadnej instytucji, lecz uczą moralności opartej na chrześcijańskich wartościach, ale cóż o tym może wiedzieć jakiś załgany komuch o moralności wszy łonowej.

Na każdy z tych twoich „faktów” jest merytoryczna odpowiedź i nawet, jeśli za rządów PiS gdzieś doszło do złamania prawa, to wyciągane są z tego natychmiastowe wnioski, a winni ponoszą konsekwencje, szczególnie we własnych szeregach PiS. Słyszałeś o czymś takim za rządów Postkomuny?

Jesteś załganą komunistyczną kanalią i udowadniasz to każdym twoim słowem. Zamiast merytorycznie odpowiadać na ciężkie zarzuty stawiane POstkomunistycznej mafii, wyszukujesz jakieś niestworzone albo zupełnie nieistotne pierdoły i próbujesz obciążać nimi rząd PiS. Na zasadzie – a w Ameryce to biją Murzynów. Co nas obchodzą jakieś podobno arabskie konie. Obchodzi nas za to Arabski, umoczony po same uszy w zbrodni smoleńskiej, czyli w komunistycznym zamachu stanu, w ramach którego zamordowany został urzędujący Prezydent RP, wszyscy naczelni dowódcy rodzajów wojsk, czołowi urzędnicy państwowi i trzon polskiej elity.

Pytasz, co robi „komisja Macierewicza”? Wydała już „Raport Techniczny” i raport etapowy w 9-tą rocznicę tej zbrodni. Na rzecz tej komisji, czyli na rzecz Państwa Polskiego, pracują najwyśmienitsze laboratoria i instytuty naukowe na świecie, których TuSSk i Kopaczka smoleńska, przynajmniej na metr, nie chcieli w ogóle dopuścić do dyskusji na ten temat, a co dopiero do badań.

Zarzucasz mi demagogię? To tak, jakby Lucyfer zarzucał świętemu świętokradztwo i herezję. Jak potwornie zakłamana kanalią trzeba być, żeby wypisywać takie bezczelne łgarstwa?
2019-04-15 ~ Basiks ( gość forum )
BKK kompletnie się z Tobą nie zgadzam
Ja wychowuję swoje dzieci sama . Rolą szkoły jest edukacja , tylko i aż .Nauczyciel ma za zadanie przekazać mojemu dziecku wiedzę w sposób możliwie najlepszy , następnie ją zweryfikować . Pokaż mi gdzie i jak rzekomo wychowują dzieci ? To ja jako rodzic muszę wykształcić w nim odpowiednie postawy . Uważasz , że mając 45 min lekcji i 30 osób w klasie masz szansę kogoś wychować ?
Porównanie do lekarzy , którzy ratują życie ludzkie a każdy ich błąd może być czyjąś tragedią, za którą mogą odpowiedzieć karnie ,którzy mają 12-sto godzinne dyżury w święta , długie weekendy , ferie i wakacje jest sporym nadużyciem .
Nie twierdzę , że nie należy się podwyżka , ale odrobina zdrowego rozsądku w żądaniach jest jak najbardziej wskazana . Ponadto chciałabym zobaczyć , że równie „ twórczo” zabiegają o poprawę systemu edukacji i podstawy programowej co o swój portfel.
2019-04-15 ~ popcorn ( gość forum )
to jest ładne, syn pisze egzamin dzięki łamistrajkom ( jeden biceps ), popieram strajkujących ( dwa bicepsy ), można? można.

foto2
2019-04-15 ~ BKK ( gość forum )
Zdrada? MORDERSTWO? Weź więcej leków, bo najnormalniej ci odbija! chcesz rzeczowych argumentów? To zmierz się choćby z tymi faktami:
1. 1.26 miliarda dla TVP, by ratować propagandową tubę rządu bankier.pl/wiadomosc/Budzet-TVP-napompowany-rekompensatami-7648078.html
2. 1.36 miliarda dla katechetów, których liczba sięga 31353. Czyli po 3.6 tysiąca zł pensji miesięcznie. Dlaczego za nich nie płaci instytucja, której nauki głoszą?
3. Ile kosztowały obywateli rozbite za czasów rządów pis przez BOR i SOP pojazdy? A zaczęło się tak dziać po czystkach i obsadzeniu stanowiska swoimi, którzy zastąpili ludzi z doświadczeniem choćby kurierami?
4. 2.4 miliona zł dotacji dla szkoły męża byłej premier wprost.pl/kraj/10103968/szydlo-pomogla-szkole-meza-przyznala-24-mln-zlotych-dotacji.html
5. 7 milionów zł dla fundacji założonej przez Sakiewicza, która stworzyła stronę o lasach, która ma takie powodzenie, że przeliczając nakład na widza, wychodzi około 3 tysiące na osobę oko.press/2970-zl-z-publicznych-pieniedzy-za-jednego-widza-to-koszt-portalu-o-puszczy-fundacji-sakiewicza/
6. Ursus bankrutuje agropolska.pl/technika-rolnicza/ciagniki/ursus-znowu-w-tarapatach,470.html
7. Najlepsze stadniny koni arabskich na świecie są na skraju załamania finansowego.
8. Gdzie pływa ten szumnie zapowiadany prom?
9. W szkołach dzieciaki w ciągu roku muszą wykonać plan dwuletni, bo "reforma" szkolnictwa pogmatwała wszystko.
10. Drożeje żywność, równocześnie jej produkcja staje się coraz mniej opłacalna.
11. Co porabia komisja byłego ministra macierewicza? kto znajduje się w jej składzie? Coś w ogóle wiadomo? Bo po kilku aferach z jej członkami, ostatnio cisza, a szalonooki człowiek nadal rozbija się limuzyną po Warszawie na sygnałach i pobiera pieniądze.
12. Co z absurdalnymi pensjami w państwowym banku?
13. Co z aferą "wież kaczyńskich" w Warszawie?
14. Rabunkowa wycinka puszczy motywowana walką z kornikiem drukarzem (co ciekawe, to kornik ten zeruje w korze drzew, a te były z kory obrabiane na miejscu, kory z robalami nikt nie zbierał i nikt nie utylizował, więc jaka to była walka?).
15. Plany wybicia populacji dzików, którym sprzeciwi się nawet sami myśliwi.
16. Dlaczego aktualna minister edukacji, która rozbiła funkcjonujący już całkiem poprawnie system szkolnictwa nagle kandyduje do parlamentu europejskiego? Przecież unia jest ideologicznie jej przeciwna. Nie zamierza na miejscu kontynuować swojego dzieła? Pecunia non olet?
Więcej?
To są fakty. Ale to są fakty tobie niewygodne, na które nie masz merytorycznej odpowiedzi, więc będziesz je zagłuszać krzykiem, obelgami, obrażaniem, wyzywaniem i odsądzaniem od czci i wiary je głoszących. Więc nie liczę na jakąkolwiek odpowiedź poza kolejną tyradą o postkomunistycznych i po - pslowych złodziejach, oszustach, zdrajcach i MORDERCACH (to już jest bardzo symptomatyczne, jakaś głębsza paranoja się zaczyna?). Uprawiasz czystą demagogię wypełnioną nieograniczonymi pokładami buty i chamstwa.
2019-04-15 ~ Rolf Michałowski ( gość forum )

BKK! Znowu manipulujesz i posługujesz się fałszem. O ile kwestia reform przeprowadzanych w szkolnictwie może i powinna być przedmiotem dyskusji i tu możesz mieć inny pogląd, czy inne zdanie, niż aktualny rząd, jednak musisz potrafić twój pogląd rzeczowo uzasadnić, o tyle wrzucenie do jednego wora dotacji unijnych na rolnictwo z unijnego budżetu razem z uposażeniami nauczycieli z budżetu państwa, to jest to już obrzydliwy fałsz i manipulacja.

Fałszywą propagandą komunistyczną jest też twierdzenie, że „prezes rozdaje lekką ręką pieniądze”, np. „niewykształconym rolnikom i robotnikom”, zamiast dać nauczycielom. To nie prezes „rozdaje” cokolwiek, lecz Sejm i rząd rozdziela budżet państwa na WSZYSTKIE potrzeby gospodarcze i społeczne (poprzedni rząd rozdzielał budżet państwa jedynie pomiędzy różne mafie). Prezes jest tu jedynie pomysłodawcą, czy inicjatorem i ma do tego pełne prawo, bo stoi na czele partii politycznej sprawującej władzę i ma prawo, a nawet obowiązek, wskazywania kierunków polityki gospodarczej i społecznej. Ludzie tę partie wybrali, żeby rządziła w ich imieniu i dla ich dobra. Czy ty takich prostych rzeczy nie potrafisz pojąć?

Poza tym, dodatek na dzieci jest od dziesiątek lat stałym elementem budżetów wszystkich rozwiniętych państw w Europie i to dużo wyższym, niż nasze 500+. Więc nie jest to żadne „rozdawnictwo”, jak głosi załgana POstkomunistyczna propaganda, lecz normalny element nowoczesnej i demokratycznej gospodarki.

Bezczelnie manipulujesz rzeczywistością i posługujesz się fałszem, nazywając „kupowaniem głosów” normalny demokratyczny mechanizm popierania w wyborach tej partii, która dba o kraj i ludzi, a nie go rozkrada i okrada ludzi, jak to robiła koalicja PO/PSL.
2019-04-15 ~ popcorn ( gość forum )
Kolega mocno się stara, żeby znaleźć argumenty którymi przykryje prawdę jak to wychwalany przez lata "wolny rynek" docenił niewykwalifikowanego robotnika, któremu "niewiele trzeba" zamiast "inteligenta".

Jednocześnie protest ZNP pokazał jak część społeczności związanej z edukacją jest infantylna ( protestsongi zalewające internet ), tolerancyjna ( "ścieżki zdrowia" dla łamistrajków ), rozumiejąca przekaz medialny ( komunikat PiS dotyczący rocznych, UNIJNYCH a nie budżetowych dopłat do tradycyjnego chowu ), empatyczna ( zrozumienie dla podsumowującej ocenami rok swojej pracy młodzieży ).

Cena całej zadymy to różnica między propozycją rządu a postulatami ZNP. Powtórzę, warto?

2019-04-15 ~ BKK ( gość forum )
~ Basiks zauważ, że nauczyciel, to jednak zawód zaufania społecznego, bo przecież kadra pedagogiczna w coraz większym stopniu odpowiada za kształtowanie postaw dzieci, ich edukację, ma wytworzyć chęć do uczenia się, a nie je obrzydzić. W dzisiejszych czasach i dramatycznej pogoni za pieniądzem rodzice mają coraz mniej czasu dla swoich dzieci i scedują w dużej mierze proces wychowawczy na nauczycieli. Pani z kasy nie ma takiego obciążenia. Bardziej pasowałoby porównanie nauczycieli z lekarzami.
Co do reform edukacyjnych za pisu, to sprawa wygląda tak, że gdy pis lansował powrót do obowiązku szkolnego dla siedmiolatków, to bardzo chętnie popierał to głosami rodziców, którzy też tego chcieli. Choć trzeba zauważyć, że dzisiejsi sześciolatkowie są na wyższym poziomie rozwoju, niż siedmiolatki dekadę temu. Skutek postępu i rozwoju cywilizacji. Natomiast, kiedy wprowadzono powrót do systemu ośmioklasowego, to całkowicie zignorowano ponad dziewięćset tysięcy protestów, by tego nie robić, a już na pewno nie w takiej formie, a jak przyznają nauczyciele biorący udział w konsultacjach, ich opinie zostały potraktowane wybiórczo i przeinaczone. Bo prezes ogłasza po 500 zł dopłat na bydło i lekką ręką rozdaje pieniądze kupując sobie głosy. Jednak o nauczycielach nie wspomina, bo to w końcu mało licząca się ilościowo grupa. I za bardzo myśląca. Lepiej wspomóc rolników i niewykształconych robotników, którym do szczęścia niewiele potrzeba.
2019-04-15 ~ Rolf Michałowski ( gość forum )
BKK bardzo trafnie określił samego siebie: „miotający się oszołom”. Super, dokładnie taki jesteś, przesiąknięty komunistycznym zakłamaniem i fałszem aż do szpiku kości.

Właśnie twoja „dyskusja” jest nierzeczowa, bo w żaden sposób nie odnosisz się do twardych i niezaprzeczalnych faktów, jak ten, że rząd PO/PSL na potęgę rozkradał polski majątek, okradał Polaków, rujnował polską gospodarkę, wyprzedawał Polską Ziemię i polski przemysł, niszczył Polską Armię i służył wyłącznie Rosji i Niemcom, do czynnego współudziału w zbrodni smoleńskiej i mordowania świadków tego współudziału włącznie.

Jeszce raz powtarzam, że złodziejstwo, oszustwo, zdrada i morderstwo, TO NIE SĄ ODMIENNE ZDANIA. Nie wciskaj ludziom kitu, że nie potrafisz odróżnić „innego zdania” od przestępstwa, bo nawet najbardziej zatwardzały komunista nie może być aż tak durny.

Nikt normalny i nieumoczony w POstkomunistycznej mafii nie będzie „emanował miłością bliźniego, szacunkiem, akceptacją i poszanowaniem”, jak ty być sobie życzył, w stosunku do złodziei, oszustów, zdrajców i morderców.

Jeszcze raz powtarzam, bo to do ciebie nie dociera, ZŁODZIEJSTWO, OSZUSTWO, ZDRADA I MORDERSTWO, TO NIE SĄ ODMIENNE ZDANIA !! !

Jedyne uczucie, jakie takie postępowanie „bliźnich” wyzwala w ludziach, to gniew. Nie lubimy złodziei, oszustów, zdrajców i morderców i nie będziemy ich ani kochać, ani szanować, tylko ścigać i tępić całą mocą obowiązującego prawa.

To, że komunistyczni i POstkomunistyczni złodzieje, oszuści, zdrajcy i mordercy, są, jak piszesz, „niezwolennikami PiS-u”, jest chyba logiczne, bo PiS do tej mafii nie należy, lecz ją tępi i ściga.

Chcesz rzeczowo dyskutować ze zwolennikami PiS-u, to przywołaj proszę argumenty na to, że złodziejstwo, oszustwo, zdrada i morderstwo i to na taką skalę, na jaką robi to komunistyczna/POstkomunistyczna mafia, są słuszne i stanowią „odmienne zdanie.
2019-04-15 ~ popcorn ( gość forum )
Jakie to przewrotne gdy główny głosiciel tez, że od 30 lat na żaden socjal nas nie stać "kapitalista" prof. Balcerowicz obecnie zaraz po tym jak PiS "ukradł" pomysły związanej z nim PO i "zadłuża" socjalem państwo a jego "wolny rynek" podwyższa płace w dyskontach zapominając o edukacji staje na czele strajku prowadzonego przez wywodzące się z byłego systemu związki i domaga się podwyżki jakiej żądają nie patrząc na to czy stać na nią budżet.

Propozycja rządu dla nauczycieli bierze pod uwagę ewentualne kolejne żądania budżetówki, odrzucenie jej przez związki i eskalacja strajku kosztem współpracy z uczniem i rodzicem to jest upolitycznienie o którym mówię.

W czasie strajku dzieci się nudzą...
2019-04-15 ~ Gość ( gość forum )
Brzydka baba z Oławy ani me, ani be, ani kukuryku.
2019-04-15 ~ Basiks ( gość forum )
Szalenie odbiegliście od tematu.
Jako rodzic szkolnych dzieci , dwóch „królików doświadczalnych „ ósmoklasisty oraz 6 latka w szkole nie popieram tego strajku.
Te przepychanki z rządem nie mają nic wspólnego z poprawą edukacji , a jedynie z poprawą zasobności portfela nauczyciela .
Nauczycielu , gdybyś strajkował 2 lata temu przeciw źle przeprowadzanej reformie edukacji i dołączył do tego postulaty płacowe , byłabym za tobą całym sercem . Ale nie teraz . Teraz chcecie tylko kasy . Dlaczego uważacie , że tylko wam należy się godne życie ?Czyżby kasjerka z Biedronki , czy robotnica z fabryki była innym człowiekiem , czy jej dzieci mają inne żołądki i potrzeby ?
Jak czytam , że biedny nauczyciel nie może wyjechać na wakacje w maju czy październiku to śmiech mnie ogarnia . Ja też nie wyjeżdżam bo mam dzieci w szkole , logiczne .Macie mnóstwo przywilejów od wyjątkowo niskiej liczby godzin tygodniowo , przez 2 tygodnie ferii , 6 tygodni wakacji w trakcie których nie musicie martwić się jak zapewnić opiekę własnym dzieciom , roczny płatny urlop zdrowotny , wolne wszystkie weekendy i święta .
Macie prawo chcieć zarabiać więcej , ja też chcę , ale nie udawajmy , że ten strajk ma cokolwiek wspólnego z edukacją.
2019-04-15 ~ BKK ( gość forum )
Oho... rolf znowu emanuje miłością bliźniego, szacunkiem i akceptacją dla odmiennego zdania, poszanowaniem innych :P Teraz już niezwolennicy pisu są także pedofilami, zboczeńcami i mordercami. No coraz lepiej. rolf musi mieć mocną wspólną grupę genów z niejaką pawłowicz krystyną, która jest gwiazdą pisu. A przynajmniej ją wielbi i na niej się wzoruje. Ona i on, to przecież wzory prawego i sprawiedliwego polaka katolika.
Faktycznie władza dba o rozwój i społeczeństwo. Przykładów mamy, co niemiara. Choćby aktualny strajk nauczycieli. I choć niestety został upolityczniony, to jego pierwotne założenia były czysto finansowe. Choć on od początku był polityczny, bo:
"Tak, strajk jest polityczny. Po pierwsze dbanie o dobro wspólne jest właśnie nazywane polityką. Na przykład dbanie o osoby wychowujące i edukujące młodzież. Po drugie, każdy głośny strajk jest strajkiem medialnym, a wszystko co jest medialne od razu jest polityczne. Nie można zrobić strajku, który jest niepolityczny, bo polityczności wynika z samej istoty strajku. Strajkujący, zwłaszcza ci w sektorze publicznym, występują przeciwko swoim pracodawcom, którzy jednocześnie są politykami. Gdyby strajk sektora publicznego miałby nie być polityczny, nie mógłby zostać zorganizowany. Zarzucać strajkującym polityczność strajku, to jak zarzucać politykom, że prowadzą kampanię wyborczą. Niby można, ale po co?"
Do najnowszych sukcesów można też zaliczyć znamienity fakt - zbankrutował Ursus. A jeszcze niedawno tak szumnie trąbiono o wielkim afrykańskim sukcesie fabryki. No, ale przecież wszyscy, którzy kwestionują oficjalną propagandę ekipy rządzącej, pałają nienawiścią i wszystkie swoje wypowiedzi opierają na fałszu i obłudzie. Więc jakakolwiek dyskusja z nimi jest niemożliwa, albowiem tylko rolfa jest prawda i jego tylko prawda jest. I rolfowa prawda jest prawdą jedyną i najprawdziwszą i innych prawd nie ma nad jego... No coraz lepiej się bawię, patrząc jak ten oszołom się miota :D
2019-04-14 ~ popcorn ( gość forum )
porazka tego strajku jest to, ze tak "inteligencja" jak Nauczyciel sukcesu zyczy mu sukcesu

1. jezeli posiadanie i wychowywanie dzieci to taki interes, dlaczego lightinteligencja woli kotki i pieski?
2. krowy i swinie to rocznie 500 do chowu tradycyjnego od 2021 z programu o jaki PO nie zabiegala w UE oraz infantylizm w protestsongach
3. 13 emerytura? nie? bo akurat ta czesc spoleczenstwa ma najwiecej czasu zeby poczekac na podwyzke? babcia wyda na wnuki? o cholera, my nie mamy dzieci...
4. zmniejszenie podatku dla mlodych na pewno nie ma takiej mocy jak rada Komorowskiego "zmien prace i wez kredyt"


strajk jak pisalem, niepotrzebnie pod przywodztwem ZNP przyjal forme protestu politycznego... opozycyjny onet podal sondaz do parlamentarnych gdzie 44 proc ma PiS, 17 PO...

patrzac z perspektywy tych kilku dni, o to Wam Nauczyciele chodzilo?
2019-04-14 ~ Nauczyciel sukcesu ( gość forum )
z pensją 10 tysięcy złotych w oświacie to wcale nie mrzonki.
Wystarczy być emerytem poniżej 26 roku życia z piątką dzieci i 10 krowami
czyli pięcioro dzieci to 2500 zł podwyżki, 10 krów to dodatkowe 5 tys., do tego dochodzi jeszcze 13. emerytura dla seniorów i zwolnienie z podatku do 26. roku życia co razem z 1885 zł netto pensji dla nauczyciela kontaktowego da właśnie 10 tys. złotych wynagrodzenia.
A jak ktoś ma świnie, to jeszcze więcej.
2019-04-14 ~ Rolf Michałowski ( gość forum )
BKK znowu pokazał swoje ubeckie oblicze, przypisując najgorsze praktyki komunistów i bolszewików, przeciwnikom komunizmu i bolszewii. To ich stara metoda „odwracania kota ogonem”, albo, jak kto woli, odwracania pojęć.

Nie będę obrażał się na jego chamskie obelgi, bo ktoś o moralności wszy łonowej i tak potwornie załgany, jak ten cały BKK, nie jest w stanie mnie obrazić, podobnie, jak pijak leżący w rynsztoku, siejący wulgarnymi wyzwiskami, nie jest w stanie mnie obrazić.

Kto czyta moje teksty ze zrozumieniem i z dobrą wolą, nigdy nie powie, że ja rzekomo tępię tych, którzy mają inne poglądy, niż ja, bo to po prostu nieprawda. Tępię tych, którzy szkodzą Polsce i Polakom, bo złodziejstwo, oszustwo, zdrada i morderstwo, to nie są w ogóle żadne poglądy, lecz ciężkie przestępstwa. Nawet to całe LGBT nie jest w ogóle żadnym poglądem, lecz zwykłym zboczeniem seksualnym, które trzeba leczyć, a nie z nim dyskutować, a już w żadnym wypadku nie wolno pozwalać na promowanie tej ciężkiej i niestety zaraźliwej choroby.

Podobnie ciężkich przestępstw dopuszczają się ci, którzy współpracują z przestępcami, publicznie wspierając ich przestępczy proceder i kłamliwie atakując tych, którzy te przestępstwa potępiają i nazywają po imieniu.

Fala nienawiści, którą BKK przypisuje rządowi PiS, to sztuczna fala, wywoływana kłamstwami, fałszem i manipulacjami w wykonaniu „totalnej opozycji”, czyli komunistów/POstkomunistów, którym Naród odebrał władzę w Polsce, a oni nie mogą się z tym pogodzić, bo jak nie można już kraść na potęgę, to z czego tu żyć?

Rząd PiS nie posługuje się żadną nienawiścią, choć Naród czuje nienawiść do tych, którzy go bezczelnie okradali, gnębili i mordowali przez prawie 30 lat III. RP, a wcześniej przez kolejne 45 lat PRL. Rząd PiS skupił się całkowicie na naprawie Polski i na jej rozwoju, na dbaniu o Polskę i Polaków, jedynie czasami wytykając draństwa, przestępstwa i zbrodnie poprzedników, dla porównania, co było wcześniej, a co jest dzisiaj. To nie jest żadna nienawiść, lecz konstruktywna krytyka i wyciąganie wniosków z historii.

Nie można też nazywać nienawiścią rządowego ścigania przestępców (Afery: VAT, Amber Gold, reprywatyzacyjna, zbrodnia smoleńska itd.)

Nienawiścią i to opartą na fałszu, posługuje się za to BKK i cała ta „totalna opozycja”. Nie ma z nimi żadnej merytorycznej dyskusji. Ich cały program, to wyłącznie szkalowanie PiS i Polski. Prawdziwi oponenci, jeśli mają inne poglądy, albo inny sposób na rozwiązanie tej, czy innej kwestii, przedstawiają poglądy i rozwiązania alternatywne, uzasadniając je w sposób merytoryczny. Rząd PiS z takimi oponentami zawsze podejmuje dyskusje i wyważa rzeczowe argumenty, co jest najlepsze dla Polski i dla Polaków.

Niestety, działacze „totalnej opozycji”, czyli POstkomuna, łżą i szkalują rząd PiS jeszcze zanim otworzą gębę, żeby coś powiedzieć. Jak z takimi dyskutować o czymkolwiek. Jak można dyskutować z kimś tak potwornie załganym, jak ten cały BKK?
2019-04-14 ~ Dla nauczycieli ( gość forum )
Rząd ma ofertę podwyżek dla nauczycieli. "100 idei dla stażystów i 500 dla dyplomowanych"
Na mocy porozumienia nauczyciele stażyści mieliby dostać dodatkowe 100 idei brutto miesięcznie, a dyplomowani nawet 500.
Stawki mogłyby obowiązywać od 2023 roku pod warunkiem zwiększenia pensum do 24 godzin.
2019-04-14 ~ BKK ( gość forum )
~ Drożyzna, ale lokomotywy nam potaniały, więc inflacja idzie w dół. Bo tak to wygląda. Liczy się tak samo, jak średnią pensję wrzucając wszystko do jednego wora.
Co ma nijaki generał Janiszewski ze strajkiem nauczycieli? Bo strach lodówkę otworzyć, bo od razu wyskakuje jakiś niesamowity olek i wkleja wszędzie to samo. Co ma piernik do wiatraka? Chwalisz się, że przeczytałeś jakieś opracowanie, a może nawet książkę? To teraz przeczytaj "Poczytaj mi mamo" i napisz o czym słonko marzyło.
Felieton o mowie nienawiści pisze człowiek, który tutaj posługuje się chamstwem, wyzwiskami, obelgami i jest totalnym bucem? Dziękuję, ominę szerokim łukiem. Ten kabotyn napisał pod artykułem o mieszkaniach + zamieszczonym na tym portalu, że
"Chętnie podyskutuję z każdym, kto ma inne zdanie, bo to jest najlepszy sposób na wszelki rozwój. Jednak każde inne zdane powinno być oparte na faktach i prawdziwych przesłankach, a nie na kłamstwie, anipulacji i POstbolszewickiej propagandzie, co niestety ma miejsce u moich adwersarzy, przy czym jest to najwyżej dwóch POstkomunistycznych hejterów, piszących tu i tam pod różnymi Nickami. Są też inni, którzy przyznają mi rację.". Czyli podyskutuje z każdym, kto wyznaje jego poglądy, bo każdy, kto ma inne, to.. patrz cytat. Czyli podyskutuje z każdym, kto będzie mu przytakiwać i wydawać entuzjastyczne odgłosy, a każdy mający inne opinie, to kłamca, postbolszewik i zasługuje na całą resztę pejoratywnych określeń. Argumentów strony przeciwnej oczywiście nie przyjmuje do wiadomości i je po prostu zakrzykuje. Bo głośniejszy i bardziej butny przecież zawsze ma rację... Jak widać, na lansowanej przez aktualną władzę fali nienawiści wszelkich oponentów i nie entuzjastów, dzielenia na naszych lepszych i gorszej reszty, ta kreatura świetnie się lansuje poprzez słowotok, a właściwie gównotok, który uprawia. Takich ludzi należy się bać, bo jeśli się realnie dorwą do władzy, to czeka nas powrót Czk i gułagów.
2019-04-14 ~ Euro ( gość forum )
Czarnecki o euro: "Chcemy europejskich płac, a nie europejskich cen"
To prawda politycy zarabiają w EURO w Brukseli!Polacy nie chca wprowadzenia Euro, ale politycy chętnie przyjmyją pensję w Euro!
2019-04-14 ~ Drożyzna ( gość forum )
W sklepach mamy europejskie ceny na święta! Świąteczne zakupy droższe niż w zeszłym roku.
Ceny podstawowych produktów znowu poszybowały w górę.
Skoro zdaniem PiS jest tak dobrze, to dlaczego jest tak drogo?
2019-04-14 ~ miro ( gość forum )
Przecież Polska jest jedynym dosłownie jedynym krajem w Europie gdzie nie było żadnej dekomunizacji ,,, kiedy Europa wschodnia cieszyła się wolnością u nas prezydentem był agent sovieckiego KGB towarzysz Wojciech Jaruzelski ... prymityw nazywający siebie generałem ...

Więc czego oczekujecie dzisiaj ? co może wizy do USA już się znudziły .... nawet Litwini z was się nabijają jadą bez wizy....a wy dalej towarzysz Broniarz działącz PZPR prowadzi do boju zastępy niedobitki postkomuny nauczycielskiej
2019-04-13 ~ olek ( gość forum )
Kolejny komuch - generał Janiszewski. Okazuje się ,że umierał dwa razy aby nie zostać osądzonym za stan wojenny.
2019-04-13 ~ SMSM ( gość forum )
Nie odbiegajcie od tematu. Tu dyskutujemy o strajku nauczycieli i o „Komuszkach”. Ostatnio Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar poskarżył się publiczne, że w stosunku do nauczycieli stosuje się „mowę nienawiści”. Właśnie ukazał się nowy felieton Rolfa Michałowskiego pt. „Mowa nienawiści”. Jest opublikowany w rubryce „Aktualności” na stronie internetowej „stanowice-marcinkowice.hpage.com”. Polecamy.
2019-04-13 ~ Do KOD Oława ( gość forum )
Czytaj ze zrozumieniem , dlaczego tego generała nie sadzono ani nie skazano, bo uznano w procesie za zmarłego:
"Twórca WRON gen. Janiszewski nie zasiadł na ławie oskarżonych o wprowadzenie stanu wojennego, bo IPN przejęty przez PiS w 2007 roku uznał, że generał nie żyje, a zmarł w 2016 r. Sekretarką generała była słynna pani Basia, a kierowcą słynny pan Kazimierz. "
2019-04-13 ~ KOD Oława ( gość forum )
jak mówił Adaś Michnik odpieprz się człowieku od Generała !! ! Adam Michnik ma rację odpieprzyć się PIS-iory od generałów ---niech żyje KOD niech żyje Mateusz Kijowski -jedyny sprawiedliwy

KOD popiera wszystkie strajki nawet te strajki nie popierane przez nikogo
2019-04-13 ~ Marian 65 lat ( gość forum )
O której stragany zabierają ? Ja z małżonką i znajomymi naszymi i z KOD chcielibyśmy popyketować trochę aby wesprzeć belfrów i naszą partię. Odmówimy dziesiątkę za nich i za mnie , żeby mnie za ten Kreml z małej litery nie wyrzucili z przynaleźności partyjnej.
2019-04-13 ~ Niewiarygodne ( gość forum )
Na ławie oskarżonych o wprowadzenie stanu wojennego nigdy nie zasiadł gen. Michał Janiszewski, twórca WRON. Prokurator IPN uznał, że nie żyje. Tymczasem generał zmarł 4 lata po... pierwszych wyrokach!
Pani Basia ( sekretarka prezesa Pis) w czasach PRL pracowała jako sekretarka w biurze komunistycznego generała, Michała Janiszewskiego.
Znał go również prezes Kaczyński, który właśnie od niego odbierał Kancelarię Prezydenta, gdy był członkiem administracji Lecha Wałęsy.
2019-04-13 ~ Senat ( gość forum )
Media podają taką oto ciekawostkę- Senat sprząta ośmiu pracowników, połowa z nich jest zatrudniona na umowach śmieciowych, a zarobki to 1634 zł na rękę czyli za najniższą krajową, czyli kwotę, która nie starczy na czynsz, jedzenie, ubrania, bilet komunikacji publicznej czy leki Ogromne wątpliwości budzi też sposób, w jaki panie sprzątające są traktowane - Senatorowie nie życzą sobie jeździć z nimi windą.
2019-04-13 ~ Rolf Michałowski ( gość forum )
Dla nikogo nie jest już tajemnicą, że kontynuacja strajku przez część nauczycieli i wychowawców po osiągnięciu tak wysokich podwyżek (15 do nawet 22%), jest hucpą polityczną, mająca na celu obalenie rządu PiS i powrót do władzy POstkomunistów, którzy chcieliby znowu rozkradać Polskę i oddawać polską gospodarkę w ręce wrogich Polsce państw.

Ta, nadal strajkująca część nauczycieli, szkodzi nie tylko Państwu Polskiemu, ale również całej grupie zawodowej nauczycieli i kompromituje się, porównując samych siebie do świń i krów.

Wydawałoby się, że nauczyciel, to zawód odpowiedzialny i że wykonują go ludzie odpowiedzialni. Okazało się jednak, że spora część nauczycieli, to zwykły chlew i obora, z komunistycznymi korzeniami i ta część nauczycieli sama to pokazuje.
2019-04-13 ~ popcorn ( gość forum )
Wiadomo. Najlepsze apolityczne protesty robi się tuż przed wyborami.

Reformy edukacji niosą za sobą wiele uciążliwości ( delikatnie mówiąc ) z którymi muszą zmagać się tak nauczyciele jak i uczniowie wraz z rodzicami, forma tego protestu niszczy lub mocno nadwyręża zaufanie pomiędzy tymi grupami. Warto?

2019-04-13 ~ Do popcorn ( gość forum )
Wydaje mi się ze protest jest apolityczny i niezależnie od tego jaka opcja rządziła i rządzi zawsze nie dbało się o oświatę , a reformy każda włądza przeprowadzała byle jak i na pokaz, bez żadnej spójności i kontynuacji. Nauczyciele to jedna z grup , która ma siedzieć cicho w szkole i nie dyskutować , bo każdy rząd wie co najlepsze dla polskiej oświaty.
2019-04-13 ~ popcorn ( gość forum )
Tak od lat 90 władza dofinansowywała oświatę, że teraz dla paru złotych ( różnica pomiędzy propozycją rządu a postulatem ZNP ) nauczyciele robią z siebie aktorów spektaklu który reżyseruje przedwyborczy spór rząd/opozycja. Smutne.
2019-04-13 ~ Do BBK ( gość forum )
Bardzo mądre słowa oddające rzeczywisty stan polskiej oświaty.
Pozdrawiam
2019-04-13 ~ popcorn ( gość forum )
Protest nauczycieli jest słuszny, edukacji jak najbardziej wymaga większej opieki i nadzoru ze strony państwa... ale co dokładnie ZNP tym rodzajem strajku chce osiągnąć?

Nauczyciele to z reguły inteligentne osoby. Dlaczego dają się wciągać w kolejną wojenkę rząd-opozycja? Dlaczego wśród postulatów strajkowych nie ma takich które zdobyłyby dla nich poparcie rodziców? Czemu mają służyć infantylne protest-songi z krową w tle ( czy oczekują dopłat z UE z programu który ma wejść w życie w 2021 dla gospodarstw zajmujących się tradycyjnym chowem? )? Jakim prawem strajk roszczy sobie prawo do decydowania o przyszłości uczniów strasząc brakiem egzaminów, promocji, matur? Czy naprawdę propozycje rządowe są nie do przyjęcia ( porównując do tego jakie podwyżki dostają inne zawody z budżetówki )?

Według sondaż poparcie dla protestu spada, zaostrzając i przedłużając go kto zyska? Jak po jego zakończeniu będzie wyglądała szkoła, współpraca nauczyciele - uczniowie - rodzice?

2019-04-12 ~ BKK ( gość forum )
Przytaczanie listu ZNP z 1948 roku, jako koronnego pewnie argumentu świadczącego o aktualnym postępowaniu i poglądach związku, jest kuriozalne. Skoro już się pojawił Stalin, to proszę bardzo - Konstanty Ildefons Gałczyński, Umarł Stalin. I czy przez ten jeden wiersz mamy skreślić dorobek tego poety? Więc przytaczanie dokumentu z czasów, kiedy inna postawa nie była możliwa, to argument z cyklu - you forgot Poland.
Jak wyjaśnić, że wielu dotychczasowych członków nauczycielskiej solidarności, która to stała się prorządowym związkiem zawodowym, co jest już ewenementem na skalę światową, rzuciło legitymacje i wypisało się zeń?
W edukacji od dawna mocno idzie nie tak, jak być powinno. Zaczęło się od pierwszych reform i likwidacji "komunistycznego systemu ośmioklasowego". Wprowadzono, czort wie po co, gimnazja. Wolta dla samej wolty. Później ciągłe zmiany programowe, reorganizacje... Niemniej, kiedy te system gimnazjalny zaczął już funkcjonować, to ogłoszono znów powrót do systemu ośmioklasowego. I uczyniła to najbardziej "antykomunistyczna" partia z możliwych. I nawet zakładając, że idea była słuszna, to wykonano to w najgorszy z możliwych sposobów - idąc na chama do przodu, nie patrząc się na ofiary. Takie rozminowanie pola minowego przemarszem piechoty. Czym się to skończyło, doświadczają rodzice podwójnego rocznika i innych uczniów, którzy siedzą w szkołach os rana do późnego popołudnia. To wszystko od lat deprymuje nauczycieli, którzy są przymuszeni do wykonywania poleceń z kuratoriów i bycia trybikiem w maszynie. Do tego dochodzą sprawy finansowe, które stawiają ten zawód na bardzo niskim szczeblu. Także poważania społecznego. Bo roszczeniowe postawy rodziców, którzy scedują na szkoły obowiązek całego procesu wychowawczego są częste. Wystarczy porozmawiać z nauczycielami nauczania przedszkolnego i początkowego. Są dzieci, które doskonale obsługują smartfony, palmtopy i co tam jeszcze, a które z trudem potrafią sklecić prostą wypowiedź. Że nauczyciele mało pracują? A sprawdzanie klasówek? Wywiadówki popołudniami? Skrypty? Rozliczenia? Bilanse? Wszystko to wykonywane w domu, po godzinach pracy. Że mają długi urlop? Tylko ten urlop wypada obowiązkowo w szczycie sezonu, kiedy ceny są najwyższe. Nauczyciel nie pojedzie na wakacje w kwietniu lub wrześniu, tylko w ściśle określonym terminie. Więc parafrazując jedną, na szczęście byłą, premier - te podwyżki im się po prostu należą!
2019-04-12 ~ Niebywałe ( gość forum )

Na ławie oskarżonych o wprowadzenie stanu wojennego nigdy nie zasiadł generał Michał Janiszewski, twórca Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego. Prokurator IPN uznał, że nie żyje. Tymczasem generał zmarł niemal dziesięć lat po wniesieniu do sądu aktu oskarżenia, a cztery lata po pierwszych wyrokach Twórca WRON gen. Janiszewski wyparował z aktu oskarżenia ws. wprowadzenia stanu wojennego. Uznali,że zmarł, a on żył jeszcze 10 lat.
gen. M. Janiszewski jest autorem nazwy „WRON”-Wojskowa Rada Ocalenia Narodowego, decydował o wprowadzeniu stanu wojennego.
2019-04-12 ~ Marian 65 lat ( gość forum )
Jak żyć Rolfie teraz, jak żyć ?
2019-04-12 ~ Rolf Michałowski ( gość forum )
„Marianie 65 lat”! Masz rację! Jednak popełniłeś bardzo poważne faux-pas, bo napisałeś „kreml” z małej litery !! ! To straszna zniewaga tej wspaniałej budowli, w której mieści się cała nadzieja światowego pokoju i zapanowania Wspaniałego Socjalizmu na całym świecie. Jak mogłeś tak spostponować tę wspaniałą instytucję, stojącą na straży pokoju, miłości i powszechnego dobrobytu na całym świecie? Jak mogłeś?! KOD ci tego nie wybaczy! Pójdziesz za to siedzieć, bo to straszna profanacja.
2019-04-12 ~ wisiu ( gość forum )
Dokładnie, Anatolij Maciarenko też jest w stałym kontakcie ze swoim prowadzącym z FSB. Skutecznie rozbroił już polskie wojsko, na pewno jego prowadzący jest zadowolony z roboty jaką wykonał.
2019-04-12 ~ Pani ( gość forum )
Ja też jestem przeciwna strajkowi. Z uwagi na pracę jaką wykonuję znam bardzo dobrze środowisko nauczycielskie. Mogę z całą stanowczością powiedzieć żeza zą pracę którą wykonują nie należy im się nic, jeszcze bym zabrała leniwemu gronu pedagogicznemu dużo dodatków i przywilejów. Proszę Państwa. Prawda jest taka że to są nieroby, rodzice dzieci powinni nauczycieli podawać do sądu . Stanowczo jestem za nie dla nauczycieli.
2019-04-12 ~ Marian 65 lat ( gość forum )
Rolf nie wolno tak mówić brzydko na kreml, w naszej partii szanujemy Rosjan. Pan Putin z panem Tuskiem spotkali się w Sopocie by porozmawiać o losach naszych gorszego sortu, a nie o sztucznej mgle którą są w stanie zrobić w moment tak jak rozgonić chmury w dniu zwycięstwa nad niemcami. To nie o tym. Pan Tusk tylko pokazał gest kciukiem i się śmiał po tragedii, że przeżył a nie że co ma z tym. W wy jączycie, że przez to tak wysoko w Brukseli. Nie tędy droga.
Strajk jest i będzie bo my KOD tak mówimy, córka się nie oddzywa bo zamiast jechać w lipcu na wczasy to teraz siedzi z dziećmi w domu ale jej tłumaczymy z żoną że to słusznie i w dobrym naszym wspólnym celu. Doczekam ja czasów że flaga KOD - u zawsiśnie na sejmie jak naszych czerwonych przyjaciół na Bundersztagu w Berlinie.
2019-04-11 ~ popcorn ( gość forum )
ZNP zastanawia sie na zmiana formy protestu na strajk rotacyjny. Czyli jak? Ci co popieraja strajk daja dzieci do klas ktore strajkuja a reszta idzie sie uczyc?
2019-04-11 ~ niedopieszczona ( gość forum )
dokładnie tak jak napisałaś Ktosia :)
2019-04-11 ~ Ktośka ( gość forum )
Jak Ci nie pasuje strajk nauczycieli to zabierz dzieciaka do szkoły prywatnej, a jak cię nie stać to zmień pracę.
2019-04-11 ~ Gość. ( gość forum )
Biedacy nauczyciele twierdzą że walczą o honor. Tak naprawdę chodzi im tylko o kasę. Pracują po 4 godziny przy tablicy a resztę to na dodatkowe etaty, tylko o tym nie mówią bo to tajemnica nauczycielska. Przypominam, że normalny Polak pracuje minimum 40 godzin tygodniowo a nie 18. Pozostałe godziny mogą przeznaczyć na sprawdzenie prac i przygotowanie się do zajęć. Dlatego boją się zwiększenia pensum. Jak im nie odpowiada to niech idą do innych zakładów pracy (wytrzymają 1 lub 2 dni). Wyzyskują się tylko dziećmi na strajku. Wstyd. I oczywiście przerwa na święta musi być bo szlachta w domu chce strajkować. Zdecydowane NIE dla podwyżek i chańba nauczycielom.
2019-04-11 ~ do Rolfa ( gość forum )
Kom ty służysz !! !! Będę pisał tak długo aż przestaniesz wpierać na każdy temat iż tylko ty masz rację , ile jeszcze tego jazgotu?, ha !! , ha !! !, służę tak samo społecznie jak społecznie i charytatywnie pracuje marszałek , ha !! !! Padam , ze śmiechu !! !
2019-04-11 ~ Rolf Michałowski ( gość forum )
No tak. Twój głupi śmiech, to rzeczywiście „poważny” argument w dyskusji. Śmiej się dalej. Śmiech, to zdrowie.
2019-04-11 ~ do Rolfa ( gość forum )
Komu ty człowieku służysz? nie rozśmieszaj mnie ale się rozbawiłem aż mnie żołądek rozbolał!Opamiętaj się z tym twoim jazgotem z komuną itd ileż można ! Błagam jeszcze mnie rozśmiesz . Kto w to uwierzy ?, chyba okłamujesz sam siebie , o rany !! !!
2019-04-11 ~ Rolf Michałowski ( gość forum )
--------------- List ZNP do Józefa Stalina z okazji 70-tych ur. (1948) ------------------- ----- -- --- ---

„Drogi Nauczycielu!

My nauczyciele i pracownicy oświatowi Polski Ludowej, zrzeszeni w Związku Nauczycielstwa Polskiego, w dniu Twoich Urodzin ślemy Ci z głębi serca gorące pozdrowienia. W tym wielkim dla wszystkich ludzi pracy dniu pragniemy Ci wyrazić wdzięczność, iż dzięki nieugiętej Twej woli, która poprowadziła naród radziecki do zwycięstwa nad faszyzmem, Ojczyzna nasza odzyskała wolność i mogła wstąpić na szeroki socjalistyczny szlak.

Twój trud i Twoją pracę oceniają z wdzięcznością setki milionów prostych ludzi na świecie, dla których imię Twe jest symbolem pokoju, sprawiedliwości społecznej i międzynarodowego braterstwa ludzi pracy. Szczęściem jest dla nas, nauczycieli polskich, że w trudnej pracy wychowawczej możemy czerpać w pełni niezawodne wskazania z wielkiego Twego życia i Twej twórczości naukowej. Czerpiemy naukę i wskazania z wielkich doświadczeń szkolnictwa radzieckiego, któremu poświęcasz tyle uwagi i troski.

Zapewniamy Cię, największy Nauczycielu naszych czasów, że dołożyliśmy sił, by wychowywać nasze młode pokolenie w duchu najgłębszej przyjaźni z narodami Związku Radzieckiego i ofiarnej walki o pokój i socjalizm.

W siedemdziesiątą rocznicę Twych Urodzin, życzymy Ci, największy przyjacielu Polski, gorąco i serdecznie: długich i szczęśliwych lat życia dla dobra, szczęścia narodów i dla zwycięstwa socjalizmu na całym świecie”.
2019-04-11 ~ Rolf Michałowski ( gość forum )
Do KOD Oława

Służę Polsce i Polakom – wszystkim Polakom, poza komunistami/POstkomunistami, w tym KODziarzami. Czy to tak trudno odgadnąć? Czy rozum KODerasty tego nie ogarnia?
2019-04-11 ~ KOD Oława ( gość forum )
w takim razie Ty Rolfie komu służysz ?
2019-04-11 ~ Rolf Michałowski ( gość forum )
Nie napisałem „najwięksi” sługusy-zdrajcy. Przymiotnika „najwięksi” użyłem wyraźnie w stosunku do zbrodniarzy z Kremla. Manipulujesz wypowiedziami i tylko to samo dyskwalifikuje cię ze wszelkiej dyskusji, bo jesteś załgany.

Za polskich sługusów-zdrajców uważam tych wszystkich, którzy świadomie szkalują Polskę i polski demokratycznie wybrany rząd i którzy uprawiają sabotaż przeciwko Państwu Polskiemu, zarówno tu w kraju, jaki i za granicą, jak np. w Parlamencie Europejskim.

Nie wiem jakim, lub czyim „członkiem” jest Marian, jednak z tego, co on pisze, wynika niezbicie, że popiera sługusów-zdrajców, albo sam do nich należy.
2019-04-11 ~ KOD Oława ( gość forum )
kogo Masz na myśli Rolfie pisząc najwięksi sługusi ....zdrajcy Polski ? doprecyzuj proszę ... czyżby Narian był członkiem PZPR ?
2019-04-11 ~ Rolf Michałowski ( gość forum )
Marian! Ja ci chętnie powiem, dlaczego nie lubisz Kaczyńskiego. Bo na Kremlu postanowiono, że Kaczyńskiego należy nie lubić, że trzeba go nienawidzić. A ty jełopo, zamiast samemu pomyśleć, zainteresować się faktami i samemu ocenić pracę Kaczyńskiego dla Polski i Polaków, stałeś się narzędziem największych zbrodniarzy na świecie i ich polskich sługusów-zdrajców . Nie wstyd ci?
2019-04-11 ~ Gość ( gość forum )
Brzydka baba z Oławy niech się określi czy popiera czy nie. Nie wypowiada się a to źle
2019-04-11 ~ Mieszkaniec ( gość forum )
Z braku urody kobiety się naśmiewają bez sensu to jest
2019-04-11 ~ Marian 65 lat ( gość forum )
Nie wolno pluć na PO. My też ich nie lubimy ale wolimy od Kaczyńskiego, chociaż PiS też lubimy. Tutaj chodzi o Kaczyzm a właściwie antykaczyzm, nie wiemy właściwie dlaczego go nie lubimy ale tak ma być. Może dlatego, że niski ? Nie wiem. A to , że sitwa nadal będzie nas doić to będziemy potem się martwić.
P.S
Właśnie , żona mnie upomniała, że nie musimy się martwić bo PO nie wygra... A my nadal swoje ! anty kaczyzm, anty kaczyzm !
2019-04-10 ~ Oławianka ( gość forum )
Ja też czytam komentarze i felietony Rolfa. Są zawsze bardzo trafione i rzeczowe i dlatego niektórym mogą się nie podobać.
2019-04-10 ~ do Rolfa ( gość forum )
Zamilcz kanalio !! !! !! !! !! !! !! !! !! !! !! !! !
2019-04-10 ~ Mieszkaniec ( gość forum )
Pisanie o braku urody to bezsens !! !!
2019-04-10 ~ Ryszard ( gość forum )
Ja chętnie czytam pana Rolfa i moi sąsiedzi też. Ty widać też czytasz, bo reagujesz.
2019-04-10 ~ niedopieszczona ( gość forum )
Riolf ograniczaj ten bełkot nikt tego nie czyta !
2019-04-10 ~ Gość ( gość forum )
Nieurodzia nie ma wpływu na wygląd. A ty masz równo pod sufitem? Tu się pisze o strajku a nie braku urody!
2019-04-10 ~ Rolf Michałowski ( gość forum )
Trafiłem w sieci na bardzo ciekawe liczby, oto one:

W kontekście strajku nauczycieli warto przypomnieć o tym, co działo się w polskiej oświacie w latach 2008 - 2014. Otóż zamknięto wówczas aż 1146 szkół, a z pracy musiało odejść 47 tys. nauczycieli. Szkoły były likwidowane, gdyż rząd zmniejszał dofinansowanie i najzwyczajniej w świecie nie było pieniędzy na ich utrzymanie. Co ciekawe - likwidacja szkół i masowe zwolnienia nauczycieli nie przekuły się wówczas w powszechny strajk. Dlaczego? Czy kwestia zwolnień i likwidacji stała w zbyt dużej sprzeczności do uprawianej w tamtym czasie polityki "ciepłej wody w kranie"?

Źródło: niewygodneinfo.pl

Gdzie wtedy był Broniarz i jego komunistyczna klika? Dlaczego nie było strajków nauczycieli?

Gdyby były, to mafia TuSSka napuściłaby na strajkujących nauczycieli swoich prowokatorów, którzy wszczęliby rozróby, a to mafia TuSSka wykorzystałaby do rozpędzenia strajków za pomocą Policji.

A jak jest dzisiaj? Dzisiaj rząd rozmawia ze strajkującymi i bardzo idzie im na rękę.
2019-04-10 ~ Rolf Michałowski ( gość forum )
„Niedopieszczona”, czy raczej niedouczona i nierozgarnięta! Kto ma mały ograniczony móżdżek, ten nie ma wiele do powiedzenia, ani wiele do napisania, więc wpisy takich osób na forum są krótkie i nie zawierają żadnej treści, tylko hasła narzucone im przez innych.
2019-04-10 ~ brzydula ( gość forum )
a nieurodziwa cicho siedzi,co myśli o strajku?
2019-04-10 ~ Maciej ( gość forum )
Niech któryś oławski nauczyciel wrzuci tu swój pasek z wypłaty, zobaczymy jaka jest prawda o zarobkach.
2019-04-10 ~ niedopieszczona ( gość forum )
Rolf tego Twojego słowotoku naprawdę nikt inteligentny nie czyta ... to bełkot ... opanuj sztukę zwięzłej komunikacji .... coś jak komiks obrazek wiele mówi ... a Ty potrzebujesz 500 słów napisać aby wyrazić prostą myśl --- naprawdę źle wpływa to na ocenę Twojego intelektu ta Twoja nadmierna gadatliwość nie niosąca treści
2019-04-09 ~ Rollf Michałowski ( gość forum )
„Ciekawemu” uprzejmie odpowiadam, że moje felietony generalnie piszę w moim własnym imieniu. Jeśli w takim, czy w innym kontekście używam słowa „my”, to mam na myśli szeroko pojętą Zjednoczoną Prawicę, czyli tych wszystkich Polaków, którzy oczekują od państwa polskiego przestrzegania prawa, sprawiedliwości, gospodarności, walki z korupcją i wszelkimi mafiami, a także bezwzględnego rozliczenia komunistów i postkomunistów z ich przestępstw, a ja podzielam ich poglądy – to „my”. Zaś „wy”, albo „oni”, to po prostu komuniści i postkomuniści i ich trolle.

Na zarzut monotematyczności odpowiem krótko i jasno. Najważniejszym dziś tematem wszelkich dyskusji i publikacji są wściekłe próby komunistów i postkomunistów powrotu do władzy w państwie i jest to temat najważniejszy dla przyszłości Polski i Polaków. Te wściekłe próby przejawiają się we wszystkich obszarach życia politycznego, gospodarczego i społecznego i dlatego przy każdym prawie temacie i prawie każdym sporze, u podstaw leży dążenie komunistów i postkomunistów do obalenia demokratycznie wybranego rządu i do powrotu postkomunistycznej mafii do władzy. Gdzie tu jest jakiś populizm z mojej strony, nie potrafię odgadnąć. Fakty, to nie populizm, a ja zawsze piszę o faktach i je ewentualnie komentuję.
2019-04-09 ~ Rolf Michałowski ( gość forum )
Broniarz przyznał się publicznie, że zmanipulował dane o ilości strajkujących, wyłączając z rachunku całą dłuuuuuuuugą listę placówek oświatowych i opiekuńczych. Dane rządowe są wiarygodne i można się na nich opierać. Oława, jako jeden z mateczników postkomuny, ma z pewnością udział strajkujących nauczycieli daleko przekraczający średnią krajową. Stąd te rozbieżności.

Rozpieszczonej, czy niedopieszczonej czuję się w obowiązku wyjaśnić pewne zasadnicze różnice.

SOCJALISTYCZNY, to jest polityczny reżim bazujący na tym, że właścicielem i zarządcą całego państwa jest jedna grupa ludzi (partia socjalistyczna), że nie ma w tym reżimie gospodarki rynkowej, lecz jedynie zarządzana centralnie i że nie ma żadnej prywatnej własności środków produkcji, ani większych nieruchomości.

SOCJALNY, to jest np. program rządu, w każdym ustroju politycznym, odnoszący się do warunków bytowych ludności.

LEWICOWE są partie polityczne, lub ich programy, które zabierają (najczęściej po prostu rabują) bogatym (w tym głównie przedsiębiorcom, którzy w końcu napędzają gospodarkę) i dają biednym

LEWACKIE są partie polityczne, lub wąskie grupy interesów, które pod płaszczykiem rzekomej działalności lewicowej niszczą wszelkie struktury państwowe i posługując się fałszem, zakłamaniem i manipulacją starają się obalić demokratycznie wybrane rządy, które dbają o interesy swoich krajów.
2019-04-09 ~ Ciekawe ( gość forum )
PS do ostatniego postu. Panie Rolf Pan pewnie mówi o % placówek, które wg MEN przystąpiły do strajku oficjalnie. Te dane i tak są zanizone przez kreatywne liczenie, szczegóły sobie daruje. Np w Oławie strajkuje w jednej szkole około 80 % nauczycieli ale placówka oficjalnie nie. Takie to Pana szanownego dane są. Zauważyłem ostatnio u Pana (niestety) wybiorcze pochodzenie do rzeczywistości. Coraz gorzej przez to się czyta Pana felietony (a czytam namiętnie) idzie Pan ostatnio strasznie monotematycznie, stosując czysty populizm. I działa Pan w imieniu wszystkich, nigdy nie podając liczb, kto to co wszyscy. Pozdrawiam,
2019-04-09 ~ Ciekawe ( gość forum )
Panie Rolf skąd ma Pan dane, że ponad połowa nie strajkuje, w naszym powiecie zgodnie z danymi tabelarycznymi strajkuje od 67 do 100 procent nauczycieli. Dane na jednym z portali. Większość zdecydowanie powyżej 70%. W całej Polsce podobnie. Gdyby ponad połowa nie strajkowala to by problemu nie było. Popieram nauczycieli. Kiedy mają żądać jak nie teraz, kiedy jest tak dobrze, pieniędzy w bród a będzie jeszcze więcej - tak w TVP mówią. Ja jednak, jako protest złożył bym masowe Wypowiedzenia. To by topiero się dupa zapaliła. Szkoła to przede wszystkim opieka nad dziećmi w celu pracy ich rodziców. Nie ma się co czarować, edukacja edukacją ale przede wszystkim chodzi o ręce do roboty.
2019-04-09 ~ niedopieszczona ( gość forum )
Rolf jesteś nadpobudliwym przemądrzałym dzieciakiem -- być może rozpieszczonym :) ---zapraszam do lektury Marksa .... dokładnie opisuje w swoich manifestach sposób przejęcia władzy jaki i utrzymania jej --- wyraźnie pisze w nich o konieczności wprowadzenia terroru komunistycznego ... i masowych ofiarach jakie są konieczne

socjalne a socjalistyczne to tak jak lewackie i lewicowe ... :)
2019-04-09 ~ Oławianka ( gość forum )
Broniarz i cały ZNP to towarzysze z PZPR ,którzy wraz komuchami z OPZZ,PO - PSL i Koalicji Europejskiej uzgodnili w lutym 2019r ,że muszą odzyskać upragnione koryta władzy, by mogli dalej grabić suwerenną Polskę dlatego postanowili wykorzystać do tego ludzi ,którzy za przysłowiowe 30 judaszowskich srebrników
sprzedadzą własną godność człowieka,nie licząc się z tym jak przeżywać to będzie młodzież szkolna.
Ekipie Broniarza wraz z towarzyszami nie zależy na tym ile nauczyciela na tym strajku zyskają czy stracą
lecz na pokazaniu opinii publicznej ,że jest w Polsce grupa naiwnych ludzi do wmanewrowania ich do swoich celów politycznych.
2019-04-09 ~ Rolf Michałowski ( gość forum )
Niedopieszczona! Jesteś bardzo osamotniona w takich dziwnych poglądach. Masz widać poważny problem z odróżnieniem pojęć socjalistyczny i socjalny, a to dwie zupełnie różne rzeczy. Nie ulegaj komunistycznej propagandzie totalnej opozycji, bo wylądujesz na manowcach.


strona główna

przedjdź do Forum na: OSI-OLAWA.INFO

24.OLAWA.INFO - MOBILE - więcej na: OSI - OLAWA.INFO