Forum Obywatelskie:

2020-11-09 ~ Zmieńmy coś ( gość forum )

Rezerwat Dzikich Dzieci w Oławie


Place zabaw w Oławie są nudne. Dzieci się nudzą w tych budowlach zaprojektowanych przez dorosłych. Jest taki format placu zabaw który cieszy się zróżnicowaną opinią chodzi tu o rezerwaty dzikich dzieci ,,adventure playground”. Chodzi w nich o to że dzieci same budują plac zabaw z desek, starych mebli, beczek, opon lub śmieci za pomocą różnych narzędzi jak śrubokręty, gwoździe, młotki lub obcęgami. Najważniejsze trzy aspekty tych placów zabaw są : dzieci same budują płac zabaw przy czym rozwijają swoją kreatywność, dzieci mogą podejmować ryzyko przy czym poznają swoję bariery możliwości, dzieciom nikt nie mówi co maja robić ponieważ na tym placu zabaw dorośli na maja wstępu. Jeżeli już was częściowo zapoznałem z inicjatywą rezerwatu dla dzikich dzieci mam pytanie co państwo o tym myślą i czy chcielibyście aby taki powstał w Oławie.
Anglojęzyczny filmiki wyjaśniający bardziej ścisłe why safe playgroungs arent good for kids
Filmik o rezerwacie dzikich dzieci w Lublinie Rezerwat Dzikich Dzieci - Pojawiam się i znikamilość komentarzy: 3.
2020-11-10 ~ BKK ( gość forum )
Pomysł fajny, jeśli chodzi o rozwijanie kreatywności dzieciaków. Tylko faktycznie zaraz pojawią się przepisy, normy, wytyczne, obostrzenia, wymagania i pomysł okaże się trudniejszy do zrealizowania, niż się to może wydawać. Teraz czasy są inne, główną rozrywką dzieci są komórki i wszelkiej maści komputery. W szkole nie ma już zajęć technicznych, znanych jako ZPT, które uczyły posługiwania się narzędziami, radzenia sobie z podstawowymi problemami technicznymi, wpajały jakieś prawidła pracy... Myślę, że już łatwiej byłoby zorganizować miejsce, gdzie dzieci pod nadzorem dorosłych będą tworzyć, nawet z przyniesionych starych gratów, jakieś pojazdy, roboty do wojen, choćby karmiki. Tylko, kto zapłaci za pracę osób nadzorujących i pilnujących, by nikt sobie krzywdy nie zrobił?
2020-11-10 ~ Autor ( gość forum )
Głupszego pomysły ostatnio nie słyszałem. Dzieci mają same sprawdzać swoje możliwości? Np czy jedno drugiemu jest w stanie upi..dolić palca tymi obcęgami?
2020-11-10 ~ Marek ( gość forum )
Zapłacisz ubezpieczenie tego placu zabaw?
W Polsce zaraz sobie ktoś krzywdę zrobi i później będzie Cię szarpał o odszkodowanie.


strona główna

przedjdź do Forum na: OSI-OLAWA.INFO

24.OLAWA.INFO - MOBILE - więcej na: OSI - OLAWA.INFO