Forum Obywatelskie:

2018-01-10 ~ Anonim ( gość forum )

Bezdomni pks


Co myslicie na temat bezdomnych na pks . Bo ja jestem przerażona . Współczuję dziewczynom pracujacym w Rossmanie i innym najemcom i pracownikom pks bo maja to na co dzien awantury smród itd i nikt z tym nic nie robi oni tam palą u piją (gdzie palenie i picie w miejscu publicznym jest zabronione)strach isc na autobusilość komentarzy: 31.
2018-01-18 ~ do Adama ( gość forum )
O tym jak egoista uczy kultury... :)
2018-01-17 ~ Adam ( gość forum )
A na jakiej podstawie twierdzisz, że jestem kawalerem znasz mnie? Nie, nie jestem i nie utrzymują mnie rodzice jak ci się wydawało. Od matołów to możesz wyzywać siebie, a nie innych. Jeśli brak ci podstaw kultury osobistej to po prostu się nie wypowiadaj publicznie.
2018-01-17 ~ do Adama ( gość forum )
Kto matole powiedział, że mu się to podoba? Są rzeczy których nie da się obejść. Módl się aby twoi rodzice żyli 200 lat i ty przez kolejne 15 nadal był kawalerem bo i tobie mogą się różnie ścieżki potoczyć ...
2018-01-17 ~ Adam ( gość forum )
O jaki mądry bardzo, weźcie sobie tych dziadów do domu jak tacy wyrozumiali dla nich jesteście, tak nikomu nie przeszkadzają, nawet niedługo się z nimi zakumplujecie, bo to przecież fajni ludzie w sumie są. Żenada
2018-01-16 ~ Piotr ( gość forum )
Nie ma takiego przepisu który pozwala wyrzucać bezdomnego bez przyczyny ( jeżeli się nie awanturuje, nie pije, nie pali na holu dworca). To, że śmierdzą to już inna sprawa ale nie można wyrzucić kogoś za zapach. W każdej chwili taki bezdomny może wyciągnąć 2 zł z puszek i powiedzieć że będzie jechał ostatnim kursem i co ? Twoja perfuma za 200 zł też nie każdemu musi się podobać, dla mnie może być mdląca i co ? 70 letnie panie które perfumują się ruskimi Kalinkami pachną równie odrażająco.
Nikt nie chce aby coś takiego miało miejsce ale tak jest i już. W Nowym Jorku, Chicago czy Los Angeles jest podobnie a te miasta są setki lat świetlnych przed taką Oławą.
2018-01-16 ~ Oławiak 44 ( gość forum )
Trzymając się ściśle tematu to powiem tak: powinno ich tam nie być. To chyba jest oczywiste. A gdzie mają pójść to nie wiem, bo nie muszę się nad tym zastanawiać. Są od tego inni, którym się za to płaci. To proste i nie ma co do tego tematu dorabiać niepotrzebnych ideologii.
2018-01-16 ~ Piter ( gość forum )
Moi drodzy problem dotyczy terenu, którym zarządza określony właściciel. To na nim spoczywa obowiązek zapewnienia czystości i porządku na tym terenie. Wszelkie dylematy moralne nie powinni rozstrzygać pasażerowie, którzy przecież mają prawo przebywać w schludnym i bezpiecznym miejscu jakim jest dworzec, bo za to płacą nabywając bilety. Jak ma rozwiązać problem obecności osób niepożądanych właściciel terenu to nas pasażerów nie powinno w ogóle obchodzić. Krawiec ma szyć, lekarz leczyć a przewoźnik zapewnić komfortowy pobyt w środkach transportu jak również na terenie dworca.
2018-01-15 ~ Basiks ( gość forum )
Odra pytasz co oni dobrego zrobili dla innych i stwierdzasz, że im nie jest nas żal, że wstajemy do pracy.
A mnie to nie obchodzi czy oni zrobili i czy im jest żal. Zawsze,myśl o sobie :co ja zrobiłem dobrego... i nikt nie musi się nade mną użalać bo wstaję do pracy.
Bezdomność nie zawsze jest z wyboru, a walka z nałogiem nigdy nie jest łatwa, gdyby była nie było by tyłu przegranych.
:)
2018-01-15 ~ odra2 ( gość forum )
Pewnie, że tak. Poza tym tak tu nad nimi biedujecie, tak wam szkoda ich. Ale zapytam, co większość z nich zrobiła dobrego w życiu dla innych? Nic. Im nie szkoda was, kiedy wstajecie rano do roboty, kiedy macie problemy, jeszcze was wyśmieją, że jesteście naiwni bo pracujecie, a oni mają lightowe życie.
2018-01-15 ~ P@weł ( gość forum )
Moja opinia na temat bezdomnych nie opiera się na jednym tylko przykładzie mojego kolegi, zawsze miałem takie zdanie o nierobach. Nigdy nie twierdziłem, że nie należy im pomagać. Owszem, trzeba, ale na zasadzie podania im wędki, a nie ryby, bo jak już wcześniej wspomniałem oni potrafią tylko rękę wyciągać... Wiele przykładów pokazuje, że taki styl życia im pasuje, bo w normalnym świecie obowiązują zasady: trzeba regularnie wstawać, punktualnie do pracy przyjść - na trzeźwo i wiele innych. A tak na pekaesie pośmierdzi, winko walnie, na ławce się wyśpi, w śmietniku coś do jedzenia znajdzie i luz... Pomagać trzeba, ale nie na siłę, chce to weźmie wędkę i od dna się odbije w przeciwnym razie pójdzie na wino... Tyle w temacie.
2018-01-13 ~ Basiks ( gość forum )
Każdy, kto wiedzie życie bezdomnego, alkoholika czy narkomana a zazwyczaj wszystko na raz, znalazł się tam z jakiegoś powodu. Nikt przecież wchodząc w dorosłe życie nie zakłada :dobra zostanę bezdomnym, nie będę się mył tygodniami, wszy będą miały u mnie jak w raju, a swoich starych kumpli ze szkoły będę prosił o piątaka.
Coś tych ludzi popycha do takich wyborów, problem polega na tym, że wbrew pozorom w naszym kraju nie potrafią skutecznie pomagać takim ludziom.
Strach jaki jest w ludziach gdy widzą bezdomnych jest bezzasadny, to oni bardziej boją się nas. Nie chcesz, nie dawaj tej piątki, ale nie rób wielkiego alarmu bo śpi na ławce dworcowej.
2018-01-13 ~ mieszkaniec gm OLAWA ( gość forum )
do Pawla - sam sobie czesciowo odpowiedziales. Naprawde przez jednego swojego kolege tak ugruntowales swoj stosunek do bezdomnych? LENIE WSZEDZIE SA. Pawel Ty mSZ jakis problem - widze to - jakas frustracja. Jutro przejdz sie na dlugi spacer - dobrze Ci zrobi'
2018-01-12 ~ ZłyCham ( gość forum )
...a w niedzielę na kolanach w kościele, jak będziecie przyjmować komunię...pomyślcie o dworcu PKS w Oławie, tak jakby o tym pomyślał jeden gość ponad 2000 lat temu...;-) Dla którego klękacie i pomyślcie jak on oceniłby Was i tych z dworca PKS? Tak po cichutku to zróbcie, podczas modlitwy.
2018-01-12 ~ DobryCham ( gość forum )
A może po chrześcijańsku, wykopcie wielki dół i ich zakopcie. Lub jak w Panu Mercedesie, rozjedzcie ich Waszymi Passatami kombi w dieslu. To by Wam pasowało, co? Dlaczego nie potrafimy szanować innych ludzi i im pomagać, tylko patrzeć na własny koniec kosnumpcyjnego nosa? Czy już tak na psy zeszliśmy, że nie potrafimy dostrzec człowieka w kimś, kto nie ma markowych ubrań i nie mył się od tygodnia, bo nie ma gdzie? Tak nam to przeszkadza. W niedzielę, będziemy wrzucać do puszek WOśP (co jest super) ale boimy się dotknąć bezdomnego na dworcu PKS w Oławie. Lepiej wysłać sterylnego sms-a, niż podać kawałek chleba potrzebującemu....bo jeszcze przez przypadek mnie doktnie. Pomagajmy jednym i drugim, bo wszyscy kiedyś skończymy 1,5 m pod ziemią lub w piecu krematorium. Więcej szacunku dla innych ludzi Wszystkim życzę. Mniej siedzenia na forum a więcej działania.
2018-01-12 ~ DobryCham ( gość forum )
Trzeba im pomóc, to nie jest ich wybór. Przecież jesteśmy dobrym społeczeństwem, które wybrało 2 lata temu miłosierdzie, religię i PiS i to w zdecydowanej większości. Liczyłbym na więcej tolerancji w społeczeństwie 500+, za darmo tej kasy nie dotajecie, więc zauważajcie innych tych malutkich i śmierdzących.
2018-01-12 ~ ktosiek ( gość forum )
Paweł brawo mądry komentarz i podejście do sprawy
2018-01-12 ~ P@weł ( gość forum )
"Co myslicie na temat bezdomnych na pks..." bo taki jest temat. Banda nierobów, darmozjadów i leni śmierdzących. Jedyne co potrafią to wyciągać rękę i mówić "daj". Jest wiele instytucji pomagających takim jak oni, wyciągających żuli z życiowej opresji, ale problem polega na tym, że ci "biedni bezdomni" nie chcą pomocy, oni chcą aby im dać piątaka na wino i fajki oraz święty spokój w ich egzystencjalnym gniciu. Jak śpiewał Kazik: Polacy nie chcą pracy, Polacy chcą pieniędzy... Owszem są wśród nich osoby wyraźnie nieporadne życiowo, chore na alkoholizm itp, ale nie ma takiego dołu z którego nie da się wyjść, tylko trzeba chcieć. Zero współczucia dla darmozjadów, a ulic nie ma kto zamiatać...
Spotkałem kiedyś kolegę ze szkolnej ławy, pod sklepem z piwem. Radość ze spotkania nie trwała długo, bo ten poprosił o piątaka - wiesz na piwo zbieram. Mówię, co aż tak źle, a co z robotą, gdzie pracujesz, a pracujesz...? Mówi: wiesz, co Ci będę mówił, raz pracuję, raz nie, jak mi się chce. Osz ty... Kawał konia, chłop jak dąb i nie może za robotę się wziąć, bo mu się nie chce...?
Mówię: przykro mi Stary, ale nie dam Ci kasy na piwo jak ty bezrobotnym z wyboru jesteś, technikum skończyłeś, zawód masz i ty pod sklepem stoisz... o nie! Co ja się nasłuchałem o sobie, jaki to ja ch*j jestem itp... Trudno, konsekwentnie nadal nie trawię nierobów i leni śmierdzących, bo sam wiele lat pracuję i jeszcze równie wiele przede mną. Co dowodzi, że można...
2018-01-12 ~ obserwator ( gość forum )
Spokojnie żaden wielki mróz nie idzie przynajmniej nic takiego w pogodzie nie przewidują
2018-01-12 ~ Andrzej ( gość forum )
A co na to Oławskie władze miasta do ktorych należy w myśl art. 17 o Pomocy spolecznej .
Dz.U. z dnia 12 marca 2004 r . art. 17 udzielanie schronienia, zapewnienie jednego posilku cieplego , osobom tego pozbawionym. To należy do zadań własnych gminy o charakterze OBOWIĄZKOWYM ! Tak stanowi prawo . Co robi burmistrz , udaje ze w Olawie nie ma bezdomnych !! !! ! Przyklady innych , sąsiednich miasteczek są druzgocące dla Oławy ...
Kategoria placówki: schronisko
Do kogo jest kierowana usługa: mężczyźni
Bolesławiec, AL.1000-lecia 30
Tel.: 75 732 31 58
Liczba miejsc: 36
Podmiot prowadzący: Polski Czerwony Krzyż - OPP
Forma pomocy: pobyt całodobowy 3 posiłki dziennie opieka medyczna
Rodzaj dodatkowej pomocy: pomoc rzeczowa, posiłek kilka razy dziennie, pomoc w zdobyciu mieszkania, pracy itp.

Można to sprawdzic w necie .Każde pow. miasteczko posiada podobny obiekt.
W Oławie nie ma nawet ogrzewalni ...
Władze licza na to że PROBLEM SAM SIĘ ROZWIĄŻE , jeden z bezdomnych zmarl, drugiego w ciężkim stanie odwieziono do szpitala .. pozostało 14 osób, idzie mróz , są duże szanse że rzeczywiście to się uda , tym bardziej że Olawscy bezdomni śpią pod gołym niebem . Kierujcie swoje pretensje do tych ,którzy są za to ODPOWIEDZIALNI !! !!
2018-01-12 ~ Andrzej ( gość forum )
Gdzie bezdomny może się bezpłatnie wykąpać . Uważacie bezdomnych za podludzi , niektórzy najchętniej by ich zagazowali . Już tacy byli na tym świecie co mieli podobny pogląd o swojej wyższości. Przykład z Katowic , Dom Noclegowy ul. Krakowska 138 – łaźnia czynny od pn. do pt., w godz. 8.00-13.00,..
2018-01-12 ~ Andrzej ( gość forum )
W Oławie zmarł BEZDOMNY ,
kolejnego zabrało pogotowie !
I co ? - nikogo to nie obeszło ...
2018-01-11 ~ mieszkaniec gminy olawa ( gość forum )
jezeli proponujesz zabrac tych ludzi do domu to nie masz nic do powiedzenia widze ciemnogrod. Co zas sie tyczyze bezdomni sami sa sobie winni tej sytuacji- to mam do ciebie proste pytanie S kad wiesz ze tak wlasnie jest' Pozdrawiam'
2018-01-11 ~ ktoś ( gość forum )
Nie mam empatii dla ludzi, którzy sami sobie zgotowali taki los. Nikt im nie broni tak jak my wstawać rano i zapierniczać do pracy. Pasażerowie chyba mają prawo spędzić czas czekając na autobus w czystym pomieszczeniu, a nie w smrodzie. My płacimy za bilety, a bezdomni w jaki sposób zasłużyli żeby tam przebywać?
2018-01-11 ~ do mieszkańca gminy oława ( gość forum )
to weź ich do siebie do domu
2018-01-11 ~ do pasażera ( gość forum )
Pije kawę i drapie się po łokciach.
2018-01-11 ~ mieszkaniec gminy olawa ( gość forum )
jak to Panstwo sie oburzaja. A to nasylaja Straz Miejska a to Policje smrodek przeszkadza i co tam jeszcze A CO MAJA ZE SOBA POCZAC BEZDOMNI. Zamarznac bo smrodek paanstwu przeszkadza. Moze jakis pomysl moze odrobina EMPATII
2018-01-11 ~ pasażer ( gość forum )
A co na to Oławska Straż Miejska ?
2018-01-11 ~ piter ( gość forum )
Jeśli kierownictwo dworca nie potrafi zapewnić porządku na swoim obiekcie to bardzo źle o nim świadczy. Przecież można wynająć odpowiednią firmę i wyegzekwować pożądane zasady korzystania z dworca. Można również w niektórych sytuacjach zwrócić się do policji o pomoc. Tymczasem ta sytuacja wskazuje na to, że nikt się tym specjalnie nie przejmuje.
2018-01-11 ~ olawiak ( gość forum )
jeszcze chwila i rossman zniknie z tego paskudnego PKSu...
2018-01-11 ~ pasażer ( gość forum )
A skąd mogą być te dane. Jeśli ktoś codziennie dojeżdża do szkoły albo pracy to po prostu to zaobserwował. Czasami to aż nie chce się tam czekać na autobus. Mimo, że na dworze zimno człowiek woli marznąć niż wdychać ten smród.
2018-01-11 ~ &&&&& ( gość forum )
A skąd te dane?
O tych awanturach itc.


strona główna

przedjdź do Forum na: OSI-OLAWA.INFO

24.OLAWA.INFO - MOBILE - więcej na: OSI - OLAWA.INFO