Forum Obywatelskie:

2016-02-18 ~ Aleksander ( gość forum )

Oława mała Ukraina


Coraz więcej na terenie naszego miasta widzę Ukraińców, w sklepach, mijam ich idących grupami chodnikami. Czy Oława staje się pomału miastem ukraińskim? Co o tym sądzicie? Kto za tym stoi?ilość komentarzy: 100.
2017-09-18 ~ Roman ( gość forum )
ważne aby zdywersyfikować imigrantów zarobkowych przyjąć z Mołdawii,Białorusi,na Azje nie ma co liczyć jesteśmy coraz biedniejsi niedługo to nam będzie się opłacało pracowaćw Chinach ... już połowa uprzemysłowionej części zapewnia zarobki wyższe jak w Polsce i to statystycznie na setki milionów swoich obywateli... a ceny sa tam znacznie niższe więc realnie jesteśmy biedniejsi na przecw statystycznego obywatela Chin ...

to jest bardzo niezdrowa i niebezpieczna sytuacja kiedy napływa do jakiegoś kraju zbyt wielka grupa imigrantów z innego kraju ... nie zapominajmy oni przyjechali też do Lwowa po pracę i jak to się skończyło ?
2017-09-18 ~ Ząbek ( gość forum )
Dla mnie Ukraińcy są ok, nie wiem tylko czemu ciaglę poginają w tych klapkach i dresach. Są na pewno pracowici i nie boją się pracy.
2017-09-06 ~ 12345 ( gość forum )
~ Jachu - ja u siebie robię , więc się nie załapię.
2017-09-06 ~ Jachu ( gość forum )
Jak tak dalej pójdzie to będziemy u Ukraińców parobkami i będziemy musieli walczyć za ich kraj.
2017-07-09 ~ do Oławianki ( gość forum )
Tak Oławianko ty tępa strzało, w komunalce mieszkasz , gdyby nie 500 plus to nadal by wam wozili węgiel z opieki.
2017-07-09 ~ agii ( gość forum )
temat o ukraińcach jest poważny a to ,że od 1947 żyje w Oławie grupa przesiedleńców w ramach akcji Wisła to widzimy efekt na forach ...zawsze zamieszają temat ośmieszą ... chociaż bezpośrednio ziomali nie wesprą bo to kosztuje ... sojusz z Ukrainą uważam za sztuczny, bo Ukraińcy nie są, historycznie rzecz biorąc, narodem nam przyjaznym; wszystkie od wieku XVIII czynione próby zaprzyjaźnienia się źle się kończyły.
2017-07-08 ~ 12345 ( gość forum )
Ale cyrk .
Nie wytrzyman .....
2017-07-08 ~ Do Aleksandra ( gość forum )
Idż biedaku napij się obraż swoją rodzine i innych, którym wszystkiego zazdrościsz i donosisz !! Tak jestem bogaczką bo mój mąż to facet z jajami i potrafi zarobić na swoją kobietę, i właśnie buduje mi piękny dom o którym ty nawet nie możesz pomażyc i twoja biedna rodzina !! I nie musisz się podpisywać mały niedowartościowany nieudaczniku !! Ukraińcy już mieszkaja i będzie ich coraz więcej ,a ty będziesz im kosił trawę w ich ogrodzie !! HA,HA HA
2017-07-08 ~ agii ( gość forum )
wracać do tematu .... małorusini mają forum internetowe o nazwie co słychać w Oławie ---podsłuchać Oławę ... jest 866 członków zarejestrowanych na rosyjskim serwerze VK ...generalnie zachowują się tam przyzwoicie jest porządek wymieniają się usługami fryzjerstwo ...kosmetyka ... drobny handel ..gdzie mieszkanie ... gdzie praca ... ciekawostki ...serwis prowadzony w sposób uporządkowany nie ma akcentów antypolskich ,chyba ,że za takie uznamy fotki grafiti z napisami antyukrańskimi jakie zamieszczają .
2017-07-08 ~ do miękkiego tomka i bogaczki ( gość forum )
Tomek Ty miękka fajo, jesteś zwykłym człeczkiem który zostawi swoje rodzinne miasto i ucieknie w Polskę bo mamy napływ ukraińców, współczesny dezerter, tchórz, burak.
Ty Oławianko pokazujesz jaką jesteś pustą, płytką osóbką. Ciebie stać czy twojego frajera który cię utrzymuje( do czasu) ? Na co cię stać na pokój z łazienką na korytarzu w Darłówku? Gdzie ty możesz uciec z Oławy ? Na wynajm do Poznania ?? ? Bogaczka po szkole zawodowej w kierunku tokarz - frezer..
2017-07-07 ~ TOMEK ( gość forum )
A kim ty jesteś Aleksander,ze chcesz mówić ludziom,gdzie mają mieszkać !! !Raczej przesadziłęś !! Chcesz to mieszkaj,ale pozwól ludziom decydować o swoim życiu !!
2017-07-07 ~ Do aleksandra ( gość forum )
Ty się lecz człowieku ,bo ty nie masz zadnych wartości,tak dla ciebie i buraków zostanę w Oławie !! O jakich ty mówisz wartosciach,mały niedokształcony człowieczku,szukaj atrakcji gdzie indziej nie na forum!Rodzina też ma juz dość twoich pseudo wartości !! Ty nawet nie wiesz ,oczy czym piszesz!Nigdy nie wyjedziesz z Oławy ,bo ciebie na to nie stać,a mnie tak !!
2017-07-07 ~ do Oławianki ( gość forum )
Po pierwsze nie Aleksander, po drugie nie obraziłem Ciebie, dziadka tym bardziej.
W takim razie powtórzę specjalnie dla Ciebie, lepiej zostawić Oławę Ukraińcom i uciec w inną część Polski. Szkoda, że dziadek nie przekazał Cię pewnych wartości.
2017-07-07 ~ agii ( gość forum )
i po co ta bulwersacja dziadek i Ty nie jesteście znani z imienia nazwiska ...więc po co to ? tematy merytoryczne teza i uzasadnienie ...a nie epitety pod adresem innego anonima .. przecież to bez sensu właśnie takie podejście świoadczy o wieśnioactwie ,którego wyprzeć się nie mżesz używając tego typu słownictwa i zapewniam ,że gdzie kolwiek wyjedzisz z Oławy zabierzesz z sobą to kim jesteś

ja zostaję w Oławie !~
2017-07-07 ~ Do Aleksandra ( gość forum )
A ty skąd wiesz gdzie ja uciekam, na Oławie Polska się nie kończy!A ukraińców jest i bedzie tu właśnie w Oławie, najwięcej bo mają dużo pracy !! Ale ja nie muszę mieszkac w Oławie takiej dziurze !! Tak więc zanim zaczniesz obrażać mnie i mojego dziadka ,to się zastanów co piszesz !!
2017-07-07 ~ agii ( gość forum )
nawet w rozmowach z małorusinami czy jak oni o sobie mówią ukraińcami podkreślają ,że jest ich w Oławie tyciące i to się zgadza z tym ,że naszym zadaniem jest kontrolować ich aby byli tutaj rotacyjnie czyli pracuje kilka miesięcy i wraca celowo nie napiszę ,że do siebie ...niech wraca skąd przyjechał bo jeśli przyjechał ze Lwowa to przyjechał z okupowanej Polski do wolnej Polski popracować zarobić . Co do opowieści dziadków o riezaniu Polaków przez małorusinów zwanych ukraińcami ... to dzisiaj na ulicach Lwowa ..Stanisławowa ( wedłóg małorusinów Stanisłąwów to ivanofrankivsk ) można kupić książki doncewa nawołujące do wyriezania Polaków do konieczności wymordowania Polaków ... obok stoją szkoły imienia bandery ... co robił bandera ? walczył z Polską i tylko z nami bo z Rosjanami nigdy nie miał kontaktu ... no może miał w dniu kiedy został zlikwiidowany przez ukraińca agenta KGB.... i to prawda udają miłych bo na kolanach żuceni przez Rosję na kolana trzeba być miłym i z tych kolan nie mogą wstać nigdy jeśli mają za patrona mordercę Polaków banderę ... kiedy kult banderowski szaleje na tak zwanej ukrainie to nie ma szans na uznannie ich za naród ... ukraina jest tam gdzie nie ma banderyzmu czyli na wschód od Galicji ... za Zbruczem
2017-07-07 ~ do oławianki ( gość forum )
Tak najlepiej uciec z własnego kraju a to zostawić Ukraińcom. Szkoda, że dziadek nie nauczył Cię pewnych wartości..
2017-07-07 ~ Tomek ( gość forum )
A ty Janek jesteś głupek i zobacz z małej litery się pisze?
2017-07-06 ~ Janek ( gość forum )
Polak, Polka, Polacy, Polska piszemy z wielkiej litery.2017-07-06 ~ oławianka ( gość forum )
To nie jest mała ukraina,niedługo Sobieskiego,Wiejska to będzie sama ukraina !! !Czas stąd sprzeprzać !Nie chce mieszkać z ukraińcami,mój dziadek opowiadał jak mordowali polaków,wcale nie są lepsi od ruskich,tylko bieda ich przycisnęła i udają przyjaciół !!
2017-06-22 ~ hahaha ( gość forum )
Oława DUŻA UKRAINA
2017-06-13 ~ Z19DTH ( gość forum )
à propos używania epitetów: www.youtube.com/watch?v=i53C7uQkpig :)
2017-06-13 ~ Z19DTH ( gość forum )
agi, są sytuacje w których użycie mocnych słów jest bardzo uzasadnione. W rozmowie z Cymbałem nazywanie go tak nie odbiega od prawdy i właściwego użycia tego słowa. Natomiast jeśli dotknęło cię użycie w/w słowa to chyba coś musi być na rzeczy - uderz w stół...
2017-06-13 ~ agii ( gość forum )
epitety domena ludzi słabych ... nie jestem w stanie pomóc więc szukaj pomocy gdzie indziej ... forum nie pomoże ... w realu poprawiaj ludzi a tutaj ... wylewasz tylko żółć
2017-06-13 ~ Z19DTH ( gość forum )
Agi nie kompromituj się... Co ma patriotyzm z językiem ojczystym...? SZOK, "nie będzie Niemiec pluł nam w twarz, ni dzieci nam gemanił..." Znajomość język ojczystego to podstawa bycia np. Polakiem - prawdziwym Polakiem, patriotą, który dba o jego poprawność, broni przed przeinaczeniem, kultywuje mowę naszych ojców, dziadów, naszych przodków, którzy przelewali krew w jego obronie, bo naród to język! Człowieku zastanów się, boś cymbał i taka sama miernota jak ten, którego bronisz.
2017-06-13 ~ agii ( gość forum )
naszego języka czyli jakiego ? co ma patriotyzm do pisowni ?? > nie jeden analfabeta był bardziej związany z Polską ...
chce chłopak pisać niepoprawnie to widocznie ma taką potrzebę
poprawianie kogokolwiek to przejaw kompleksów przecież wystarczy użyć prostych aplikacji a te poprawią błędy ... nie używa więc ma potrzebę pisania z błędami ...
Zupełnie inna sprawa z językiem mówionym tam niczego nie ukryjesz ... i jeśli to poprawiaj ludzi w rozmowie w realu
2017-06-13 ~ Z19DTH ( gość forum )
~ olawiak, a może to Ty powinieneś skorzystać z kilku lekcji naszego języka, sądząc po stylu wypowiedzi to miałeś słabą mierną na świadectwie... Jak to mówią - "polska język trudna" :) A co do języka "Polko- ukraińskiego" to pierwszy raz o takim słyszę... :) Echhh "patryjoci"...
2017-06-12 ~ olawiak ( gość forum )
Dzisiaj w mieście można zaobserwować ponaklejane plakaty jednej ze szkół językowych .Nauka języka Polko- ukraińskiego, w 3 miesiace małe 5 osobowe grupy ! Jeszcze trochę to z gówna bat ukrecą by pozyskać ukraińców! to jest skandal!
2017-06-11 ~ bez wiz do UE ( gość forum )
Od dzisiaj, tj. 11.06.2017 obywatele Ukrainy wjeżdżają do Unii bez wiz.
2017-06-06 ~ fakty ( gość forum )
Co do tak zwanych uczciwych fachowców z Ukrainy to są ich szczątkowe ilości.Obecnie przyjeżdżają setki tysiecy i nikt tego nie kontroluje.Przyjeżdżają trzepią kasę i mają wszystkich w d...Wielu kombinuje jak tu zostać.Nastawieni na konsumpcję nie wnoszą żadnej wartości dodatniej.
2017-06-05 ~ hahaha ( gość forum )
Po co basen.Ukraińcy będą się kąpać w tym co jest.
2017-06-03 ~ mieszko. ( gość forum )
Co z odkrytym basenem ?
2017-06-02 ~ agii ( gość forum )
jeśli przyjechali do pracy to w naszym interesie jest pomaganie im ... jednak nie wolno dopuszczać w żadnym przypadku do możliwości pracy na czarno ! Oni muszą płacić zus zawsze ! Najmniejsze przestępstwa dokonywane przez nich zgłaszać na policję ...edukować jeśli nie chcą się dostosować do naszego prawa deportacja i zakaz wjazdu do Polski ńa wiele lat ... i sprawa najważniejsza pozwolenia na pobyt stały tylko po wielu latach nienagannej pracy w Polsce tylko dla uczciwie pracujących ...
2017-05-29 ~ xxx ( gość forum )
Ostatnie dane pochodzą z zeszłego roku z Gazety i urzędu pracy.Danych aktualnych o zatrudnieniu i zameldowaniu brak.
2017-05-23 ~ agii ( gość forum )
podaj źródło danych o ukraińcach ... piszesz o zameldowanych czasowo czy o pracujących ?
2017-05-23 ~ mieszkaniec ( gość forum )
Czas podać najnowsze dane na temat uchodźców ekonomicznych z Ukrainy w Oławie. Ostatnie dane mówiły o 3000 przybyszów(tj.10% mieszkańców).Czy wiadomo ilu Ukraińców pozostaje na stałe?
2017-03-30 ~ ..... ( gość forum )
VIPy urządzają teraz ochlejstwa w terenie, na kursach i szkoleniach tam najbezpieczniej.
2017-03-30 ~ spoko ( gość forum )
Najłatwiej i najszybciej idzie im praca przy stawianiu u siebie pomników Bandery i UPA a w Polsce mamy to co mamy bo dla niektórych to druga Ukraina.
2017-03-29 ~ Wagon ( gość forum )
To tak jak Polacy za granicą, słyną z pracowitości, a w Polsce - pierwsze nygusy do pracy.
2017-03-28 ~ wiem ( gość forum )
tutaj pracują, ale w swoim kraju palcem nie kiwną, żeby coś robić. nie mają ochoty to nie pracują. Wszędzie w koło jest syf, śmieci wyrzucają gdzie popadnie, domów nie remontują, w niektórych miejscach od czasów wojny nie posprzątali jeszcze. tacy to są pracowici właśnie
2017-03-28 ~ meg ( gość forum )
Ostatni w Jelczu jeden odważny śmigał w koszulce z napisem UPA ...dostał po ryju i tyle
2017-03-28 ~ hahaha ( gość forum )
Jeszcze nie wiesz jak oni potrafią się opier... Popatrz na ich ojczyznę.
2017-03-19 ~ Bodzio ( gość forum )
Przynajmniej nie chorują na najgorszą zarazę, czyli lenistwo, nią się na pewno od nich nie zarazisz. Nie chodzą na lewe L4, bo chcą zarobić. :)
2017-02-21 ~ Fuego3 ( gość forum )
Nie biorą L4 roznosząc zarazę dookoła. To jest właśnie jedna z najgorszych rzeczy w Polsce.
2017-02-16 ~ Troll ( gość forum )
Ukrainćy pracują po 12 godzin i nie biorą L4 na byle przeziębienie.
2017-02-14 ~ ~(...) ( gość forum )
jakoś nasi nie zarąbali siekierami Francuskich dzieci .... nie przeżynali piłami kobiet... i nie stawiają pomników ludobójcom pokroju hitler...bandera nasi nie nazywają szkół imieniem morderców a na ukrainie szaleje kult szowinistyczny
2017-02-13 ~ ffhk ( gość forum )
Piotr - ale w czyn problem.
Patrz ilu naszych jest w Paryżu .....
2017-02-13 ~ Piotr ( gość forum )
Polecam dzisiejsze wydanie gazety wrocławskiej i artykuł o " Ukraińskiej Stolicy na Dolnym Śląsku" czyli jak to ładnie nazwano o oławskim Eldorado.
2016-12-16 ~ aaa ( gość forum )
akurat PIS i tylko pis zapobiegł przyjmowaniu fali uchodźców !! ! Polaka jest wdzięczna na wieki ! Gdyby zrealizowano zobowiązania PO było by już po nas!

bylyby podpalenia bomby zamachy .... a tak PIS u władzy i nie ma zamachów Polska jest krajem szczęśliwym !
2016-12-06 ~ Ktośka ( gość forum )
Obecne zmiany w Polsce służą tylko utrzymaniu dyktatury PiSiorów
2016-12-06 ~ czytelnik ( gość forum )
Przemiany w Polsce mają służyć Polakom a nie obcokrajowcom.
2016-10-31 ~ Oławianim ( gość forum )
Mała ukraina: Dlaczego narzekacie na ukraińców,gdyby nie oni kto by pracował.Brak ludzi do pracy,firmy borykają się z zatrudnieniem.Jadąc rowerem ul.Polną i Stalową słychać tylko język Ukraiński.Polacy tylko chcą dużą kasę zero wydajności ,a tyko pytają o przywileje i ile dostaną.W oławie ludzie zarabiają na wynajmach mieszkań dla nich
czerpią korzyści,a oni pobierają zasiłki z MOPS i 500+ za legalność pobytu za ile ?? ?? ? do uzgodnienia
2016-10-30 ~ do Oli2 ( gość forum )
Przestań pitolić o biednych ukraińcach którym ciągle jesteśmy dłużni pomoc.Chyba nie wiesz jakich mają oligarchów.Zamiast uciekać i trzepać kasę niech zaczną walczyć o swój wolny kraj.Niestety tak jak w pieśni "wolność krzyżami się mierzy".My znamy to od wieków.
2016-10-30 ~ do Oli ( gość forum )
Droga Olgo :) Temat staje się nadzwyczaj aktualny z każdym dniem napływają nowi ukraińcy i nie ma sensu zamiatać tematu pod dywan...
Podobnie jak Ty myśleli Polacy setki tysięcy Polaków na Wołyniu ...w Galicji ... skończyło się tym ,że ostatnie słowa jakie słyszeli to ...slawa ukrainie i po tym świst siekiery,,,,,,,2016-10-29 ~ Ola ( gość forum )
Jeju a Ci dalej swoje.... dajcie spokój tym biednym sąsiadom z Ukrainy.
2016-10-29 ~ uuu ( gość forum )
Jestem za równouprawnieniem dokładnie takie same prawa dla nich jakie Polacy maja u nich !

Zakaz handlu widzisz ukraińca handlującego od razu telefon na policję ! Na bazarze gdziekolwiek sprzedaje cukierki cokolwiek zawsze telefon na policję ! --dla czego ?? ktoś kto próbował sprzedawać cokolwiek na ukrainie wie to dokładnie zaraz milicja ukraińska nawet była afera chłopaki na ulicy sprzedawali maski przeciwpyłowe w czasie paniki związanej z epidemią... i co ? Posadzili ich od razu towar zabrali ... materiały na te tematy znajdziecie w sieci.

Zero handlu bez zezwolenia płacenia ZUS...podatków !...handel jest sfera dochodową to my Polacy jesteśmy u siebie to my mamy zarabiać a nie pracować u obcych my musimy płacic ZUS...podatki kasy fiskalne a ,który uraniec zapłacił złotówę podatku ? W razie kontroli..pouczenie dostanie ... może jakiś mandat ,którego nigdy nie zapłaci...

Na równych zasadach jeśli mamy dawać im pracę niech się zarejestruje kupi kasę fiskalną zapłaci ZUS... !! !
Jeśli nie to jest złodziejem łamie prawo ! Dzwonimy na policję !2016-10-29 ~ gość2 ( gość forum )
Polskiego Lwowa już nie ma.Niedługo ukraińcy opanują Oławę i resztę Polski.
2016-10-27 ~ jakie przemiany ? ( gość forum )
Człowieku apeluje o minimum logiki ...jakie przemiany w Polsce ? Przemiany to na u-krainie tam nie ma pracy szaleje kult szowinizmu banderyzmu ...kto tam inwestuje skąd oni mogą mieć dochody ? Kilka hut ... kilka zbrojeniowych fabryk ...wszystko to na wschodniej części czyli przy granicy z Rosją ... Od strony Polski nie ma nic dosłownie jakieś małe tartaki ...i praktycznie prawie wszyscy utrzymują się z pracy w Polsce w Czechach ... czasami w zachodniej Europie na czarno -- Polacy mają możliwość pracy w Anglii Niemczech w krajach bogatej Europy i jeśli zarobki spadają po niżej pewnej kwoty po prostu jedziemy do Anglii a w Polsce zostają emeryci ... na ich miejsce przyjadą ukraińcy ... proste mechanizmy ekonomiczne ! Te same mechanizmy zachęciły ukraińców do przyjazdu do polskiego Lwowa...
2016-10-27 ~ autor ( gość forum )
Wygląda na to że przemiany w naszym kraju służą ukraińcom.Walczcie, zmieniajcie, modernizujcie, ścigajcie... - żeby ukraińcom żyło się lepiej.
2016-10-24 ~ oławiak ( gość forum )
Ja powiem krótko, kiedyś my jezdzilismy do NIEMIEC , ale z tego powodu w fabrykach okolicznych Niemcy nie zarabiali mniej ! U nas w Polsce i w Oławie , jest odwrotnie , w dwóch strefach ekonomicznych wszedzie brakuje ludzi , bo płacą bardzo marnie a wiekszość zakładów tak zwanych inwestorów posiłkuje się tanią siła roboczą z Ukrainy , i to na umowach śmieciowych!- to jest POLSKA WŁAŚNIE i bezrobocie spada ale do czasu do czasu , oni tez juz dość mają wyzysku np w BIEDRONCE i innych kołchozach , czasy sie zmieniają na korzyść niestety PRACOWNIKA , drodzy inwestorzy i czas sie obudzić ze snu albo jak sie ulgi skończą to za wschodnią granicę , albo do chin !! ! :*
2016-10-24 ~ *** ( gość forum )
Nie ma się czemu dziwić.Przecież w Oławie od dawna jest pełno ukraińców.Przyjechali z przesiedleńcami.Jedni się przyznają,inni udają kresowiaków.Dziś szacuje się ich na około 3000.
2016-07-13 ~ Jan ( gość forum )
youtube/wY3xjCbGo1w

to w temacie ...bardzo ważne ...
2016-06-23 ~ Iwo ( gość forum )
www.youtube.com/watch?v=efjkKn_O9F8&ab_channel=SuperKlaudia33

Czyli proponujecie wyburzenie obozu Auschwitz ... pamięć o wymordowanych ma być zatarta w imię czego ? NIe wpuszczamy Żydów do Polski na obchody ku czci pamięci wymordowanych ... logika ukraińskich ludobójców :)
2016-06-23 ~ pan ( gość forum )
To właśnie takich ludzi jak Iwo powinniśmy się obawiać, a nie tych Ukraińców
2016-06-23 ~ Paweł ( gość forum )
Ja nawet wiem z jaką partią i "prezesem" Iwo się utożsamia :) To ta mentalność właśnie...
2016-06-22 ~ Ktośka do ania ( gość forum )
Pięknie napisane! Brawo! Iwo zastanawiam sie co Ty w życiu dobrego zrobiłeś dla ludzi. Wszędzie wietrzysz podstęp, zdradę i a antyPolski spisek. Jakżdy obcokrajowiec jawi Ci się jako ewentualny terrorysta lub przyszły okupant. Zacznij się uśmiechać do ludzi bo umrzesz z tego smutku.
2016-06-22 ~ czytelnik ( gość forum )
//wpolityce.pl/polityka/295453-list-ukrainskich-politykow-i-intelektualistow-w-rzeczywistosci-zamazuje-historyczna-prawde-i-wywiera-presje-na-polske-by-nie-potepila-sprawcow-ludobojstwa-na-wolyniu
2016-06-22 ~ ania ( gość forum )
Tacy jak ty Iwo nigdy nie zapominają i nie wybaczają prawda? Gdyby takich nawiedzonych ludzi było więcej już bylibyśmy w stanie wojny z różnymi państwami, które kiedyś wyrządziły nam jakąś krzywdę. Zawrzyj dziób człowieku i zajmij się teraźniejszością, bo życie minie ci nie będziesz wiedział kiedy. I to na czym? Na ciągłym wylewaniu jadu. Jeśli masz rodzinę współczuję jej. Jesteś zgorzkniały do szpiku kości
2016-06-22 ~ Iwo ( gość forum )
Pod ratuszem organizowany jest plener fotograficzny... można zamieścić w tym roku foty dokumentujące ludobójstwo na Kresach ... Jest tego sporo...proponowałbym zamieścić spis szkół imienia bandery na ukrainie ...obok spis metod mordowania Polaków ...oraz rozkazy wymordowania Polaków wydawane przez bandy upa ...w końcu ofiarom należy się cześć i pamieć
2016-06-22 ~ ktoś ( gość forum )
No Paweł chodzi o to, że nic nie dzieje się, jest nudno, a oni chcieliby żeby jakaś sensacja wybuchła więc mącą na forum
2016-06-22 ~ Paweł ( gość forum )
Ale wy macie nawalone w tych swoich łbach... Straż graniczna powinna sprawdzać jeszcze konto na fejsie każdego przekraczającego Ukraińca :) "naturalna" eliminacja Polaków... ku**wa cooo... ?? ?
2016-06-21 ~ Lach ( gość forum )
Straż graniczna i odpowiednie służby powinny monitorować jaki element napływa z setkami tysięcy ze Wschodu i z kim się kontaktuje i żeby nie marzyła im się "naturalna" eliminacja Polaków.
2016-06-21 ~ Iwo ( gość forum )
Oczywiście żaden morderca nie prosi się o wyrok .... on morduje i ma pretensje przecież miał zamordować i żyć spokojnie...ukraińska logika ...
2016-06-20 ~ Ktośka ( gość forum )
Zapewniam Cię, że żaden Ukrainiec o akcje Wisłą się nie prosił!
2016-06-20 ~ Iwo ( gość forum )
Boli temat... aktywność w temacie ludobójstwa dokonanego przez małorusinów na Polakach...
Wiadomo kto pisze w tym temacie ... tylko zaiteresowani albo rodziny ofiar albo rodziny katów ... Akcja Wisła można sprawdzić ile rodzin małorusinów trafiło do Oławy w 1947 ...Byli też łemkowie
2016-06-20 ~ Marek ( gość forum )
Myślę, że mimo szczerych chęci nie dam mu się nic wytłumaczyć. Widzę inni próbują też i nic. Chłop ma klapki na oczach i jak konik ślepo brnie w swoje chore teorie
2016-06-20 ~ Paweł ( gość forum )
Marek, wytłumacz to Iwo!
2016-06-20 ~ Marek ( gość forum )
Znam takich którzy to mają za przeproszeniem głęboko w doopie. Chcą żyć jak i my i za lepszym życiem przyjeżdżają tutaj, jak i my do Anglii jeździmy. Pracowałem w Anglii parę lat i mimo iż mówią że Anglicy nas nie lubią, nie spotkałem się z taką wrogością wobec Polaków jak tutaj Iwo prezentuje wobec tych ukraińców
2016-06-20 ~ Paweł ( gość forum )
Iwo, przeczytaj jeszcze raz o co pyta autor postu. Jeśli to nie wystarczy to przeczytaj jeszcze raz i jeszcze raz i jeszcze raz i jeśli nadal nie zrozumiesz o co pyta ~ Aleksander to może zaprzestań pisania tych propagandowych pierdół, idź na spacer bo może potrzebujesz świeżego powietrza. A jak spotkasz Ukraińca na swej drodze to jemu wykrzycz w twarz te swoje frustracje i każ mu wracać do domu... ciekawe jak to się skończy :) Przestań złowieszczyć oszołomie !! !
2016-06-20 ~ Iwo ( gość forum )
Brawo paweł brawo ktośka... ekipa zawsze razem :)

Nie zagadacie tematu związanego z napływem do Polski pracowników z szowinistycznej banderowskiej ukrainy ... a to czy popierają riezunów... oni wybrali riezunów w wyborach demokratycznych u siebie czyli popierają ruch szowinistyczny jaki szaleje na tak zwanej ukrainie


2016-06-20 ~ gosc ( gość forum )
Brawo Paweł! Jak zawsze głos rozsądku
2016-06-20 ~ Paweł ( gość forum )
Facet ma obsesję. Tacy ludzie jak Iwo są bardziej niebezpieczni niż cała banda zarobionych w szparagach Ukraińców. Ani razu nie odpowiedział na zadawane pytania, ciągle pieprzy 3po3, coś wykrzykuje, straszy pomnikami i stonką (tym razem ze wschodu)... Chłopie lecz się, bo takich oszołomów to normalnie strach się bać, bo jest jak ludzie pokroju talibów czy innych fanatyków religijno-nacjonalistycznych. Póki co to Ty siejesz nienawiść i obsesyjnie boisz się obcych, jeszcze żaden Ukrainiec nie zrobił Ci krzywdy, a Ty ile już jadu wylałeś! Ale tacy już są ci nasi "patrioci" - muszą mieć wroga, bo inaczej nie żyją :) Może idź do kościoła, pomódl się trochę, albo walnij "baranka" w kościelną bramę, istnieje możliwość, że ci przejdzie!
2016-06-19 ~ Iwo ( gość forum )
www.youtube.com/watch?time_continue=17&v=qxHFA5xJgY4&ab_channel=tomkaw
www.youtube.com/watch?v=SsckPARBBIg&list=PL3DRAhwNYMk5dbLNzASFeOJwrVG4u9Yk-&ab_channel=aspiradoa

Niestety szowinizm opanował już centralną ukrainę
2016-06-18 ~ Ktośka ( gość forum )
Iwo nie odpowiada się pytaniem na pytanie. To po pierwsze, a po drugie to co Ty ich legitymujesz, że wiesz z której części Ukrainy przyjechali?
2016-06-18 ~ ### ( gość forum )
Nie czarujmy się.W Oławie mieszkają pociotki którzy ich sprowadzają.Załatwiają pracę nie tylko przy szparagach i kwatery czerpiąc z tego procederu zyski.Reszta ich nie obchodzi.Mała Ukraina i mała mafia.
2016-06-18 ~ Iwo ( gość forum )
widzę nawyki do egzaminowania :) zanim zaczniesz sama odpowiedz na pytanie czy to nie ukraińcy wymordowali Polaków na terenach dzisiejszej ukrainy stworzonej przez Stalina ?? I czy to nie z tych terenów jadą do Oławy ukraińcy szukać pracy a przecież ich ojcowie dziadowie własnoręcznie wymordowali siekierami Polaków zniszczyli to co wybudowali Polacy ... ?
Co ta nacja zwana ukraińcami (chociaż sami mówią o sobie Kozacy przynajmniej ci z centralnej ukrainy ci z Wołyniu nazywają siebie riezunami od słowa riezanie ... riezanie Liacha ! )... ta nacja zlepek zupełnie różnych grup etnicznych nie stworzyła nic (żadnej literatury ...artystów znaczących w świecie ... wynalazków ) nawet to co wybudował im Stalin po wojnie w ,której to wojnie ukraińcy (Ci którzy jadą do Oławy ...z Wołynia ,.... Lwowa ) byli sojusznikiem Hitlera oni zniszczyli niemal wszystko stoją tylko kikuty fabryk jakie wybudowała im Rosja...kilka elektrowni atomowych jeszcze pracuje ... dla tego jadą do Polski !
Ukraińcy jako siła robocza w Polsce tak mogą tu przebywać pracować kilka miesięcy legalnie i wracają do siebie ! Tak jestem za tym ...ale zero jakichkolwiek prób asymilacji potomków riezunów .
A to, że dziś nie biega z siekierą i flagą banderowską po ulicach Oławy nie znaczy ,że nie będzie kiedy będą w większości
2016-06-18 ~ Ktośka ( gość forum )
a Ty nie ciągle unikasz odpowiedzi.
2016-06-18 ~ Iwo ( gość forum )
ktośka niedomagasz intelektualnie :) widzę również elementy frustracji u Ciebie .. -- wszyscy mają milczeć ...bo coś piszesz :)
temat jaki jest każdy widzi i w tym temacie piszemy logicznie --przynajmniej staramy się (widzę ktośka ze mimo starań nie wychodzi....)

2016-06-17 ~ Ktośka ( gość forum )
Iwo spokój się i wreszcie odpowiedz na moje pytanie. Czy wśród tych "tysięcy" Ukraińców, którzy "zalewają" Oławę widziałeś lub słyszałeś choćby jednego, który nawołuje do zwalczania Polaków, wychwalał publicznie oprawców z Wołynia, biegał z flagą banderowską? Odpowiedz.Jeśli Twoja szczera odpowiedź brzmi "nie" to zamilcz już w tym temacie.
2016-06-17 ~ Iwo ( gość forum )
jest jednak ale.... Niemcy nie stawiają pomników Hitlerowi ... i innym narodowym socjalistom ...... nie robią z nich patronów szkół gdzie wiadomo dla dziecka patron to ktoś do naśladowania .. wzór ... bohater :)

a na ukrainie kult bandery szaleje ... a wiadomo jakimi metodami działał szowninista bandera ...bandy upa

genderowcy multi kulti tego nie wiedzą bo to takie zawiłe,,,,
2016-06-17 ~ ona ( gość forum )
Widzę gender nowe bardzo modne słowo ci się spodobało i nadużywasz
2016-06-17 ~ Iwo ( gość forum )
co znaczy mogli by ?? ?
Przecież mają oficjalne organizacje tak zwane -- Powiernictwo Pruskie -- ogromna organizacja bardzo zamożna --oficjalnie działają jako spółka komandytowa...

oczywiście gender multikulti nie wiemy o tym :)
2016-06-17 ~ ktoś ( gość forum )
Zauważ, że Niemcy mogliby też mieć do nas pretensje, że zajmujemy mieszkania w mieście, które kiedyś należało do nich.
2016-06-17 ~ Iwo ( gość forum )

temat postu Oława mała ukraina ... a ten tu pisze co nas ta ukraina obchodzi ... :)
Przecież większość z nas to ludzie siłą wysiedleni właśnie z tej obecnej ukrainy ... i sytuacja się powtarza pisałem o tym Lwów był wybudowany przez Polaków ... napływali uraińcy za pracą ... i co jest dzisiaj ?

Oława została zudowana przez Niemców ...jesteśmy tutaj ponad 70 lat i za nami jadą ukraińcy ... dokładnie z tych terenów na których wymordowali Polaków (Nie ma w Oławie ludzi z Charkowa...z Odessy .... z Kijowa ...tam nie działały bandy upa )

w innym temacie tego nie będę pisał ale mimo waszych zgenderowanych mózgów musicie przyznać że temat postu ...kiedyś Oława będzie dużą ukrainą jak tak dalej .... na razie jest małą :)
2016-06-17 ~ zbych ( gość forum )
Bo Iwo jest niereformowalny
2016-06-17 ~ Paweł ( gość forum )
O to, to, cały czas o tym piszę, a Iwo dalej swoje :)
2016-06-17 ~ zbych ( gość forum )
Sorry ale co nas ta cała Ukraina obchodzi? Niech sobie tam robią, co chcą. Piszesz, że Ukraińcy nie lubią Polaków. Ale widzę, że i Polacy nie pałają do nich sympatią.
2016-06-17 ~ Iwo ( gość forum )
Znacznie więcej ukrainców jedzie do Rosji pracować ... a ponoć trwa wojna z Rosją :) A to ,że nie mają szans na wjazd i pracę legalna w innych bogatszych krajach Europy... jadą do Polski do Czech ... Nie jest to kwestia lubienia lub nie tak myślą dzieci i to te młodsze :) lbie nie lubie więc jade bo lubię :) '

Inna sprawa ,że nie macie wiedzy o ukrainie a to co piszecie to zasłyszane w mediach szczątki iformacji a bardziej propagandy ...Kosowo też istnieje od kilku lat i Polska rządów tuska uznała oficjalnie istnienie tego twora

Nigdy w historii nie było żadnej jednolitej ukrainy ...dopiero Stalin stworzył ten zlepek w nierealnych granicach jeszcze Chruszczow w 1954 dokleił Krym ..)

2016-06-17 ~ Paweł ( gość forum )
Gdyby Ukraińcy nie lubili Polski to by tu nie przyjeżdżali szukać pracy i ewentualnego punktu zaczepienia na przyszłość. To tak jak z nami -od kiedy jesteśmy tak przyjacielsko do Niemców nastawieni, a wszyscy golfami po ojro jeżdżą? LUDZIE !! ! minęło kupę lat, żyjemy w innych czasach, jesteśmy "innym" pokoleniem. Nikt nie lekceważy historii, pamięć zawsze zostaje i tylko bandy oszołomów sieją ferment tworząc jakieś kretyńskie nacjonalistyczne ugrupowania oraz inni, którzy boją się nie wiadomo czego bijąc pianę i namawiając do nietolerancji. Jeszcze nikt nikomu nic nie zrobił, a taki Iwo już przestrzega przed Banderą i ukrainizacją Polski... Chłopie weź się lepiej do roboty, bo cię Ukraińcy wyprzedzą, rozprzestrzenią się w Oławie i wysiedlą ją całą... !! ! My tu gadu, gadu, a Ukraina się zbroi - Iwo nie siej paranoi! Oszołomy...
2016-06-17 ~ pragnę zauważyć ( gość forum )
Ale jesteś nudny Iwo. A może to Cześ prowokator po zmienionym nickiem ?


strona główna

przedjdź do Forum na: OSI-OLAWA.INFO

24.OLAWA.INFO - MOBILE - więcej na: OSI - OLAWA.INFO