Forum Obywatelskie:

2017-02-07 ~ mieszkaniec ( gość forum )

rynek nieruchomości w Oławie po zniesieniu wiz do UE dla Ukrai


Znalezione w necie:
„Rozmówcy w Komisji Europejskiej i Radzie UE twierdzą, że ruch bezwizowy w Ukrainą zostanie zatwierdzony pod koniec wiosny, a zacznie obowiązywać latem. Najczęściej słychać głosy, że już w lipcu Ukraińcy będą jeździć do UE bez wiz” – zapewniają media.

Jak sądzicie? Jak będzie wyglądał rynek nieruchomości w Oławie jak wszyscy pracujący i wynajmujący przeniosą się za Odrę?

ilość komentarzy: 38.
2019-03-04 ~ Alibaba ( gość forum )
To nie oznacza, że zaraz drastycznie zmienią się ceny mieszkań i wynajmów. Przecież co roku są oddawane jakieś budynki w Oławie, ale jest spory napływ ludzi z okolicy.
2019-02-27 ~ Mieszkanie+ ( gość forum )
W I kwartale 2020r. rusza budowa 144 mieszkań. Tak trzymać!
2019-02-23 ~ Salomon Morel ( gość forum )
a kto będzie pracował w niemieckich fabrykach w Polsce ? kto ma kwalifikacje bez problemu pracuje i to jego szukają ... ale ilu jest takich -kto potrzebuje w pracy wygadanego pastucha ? zawód to inżynier ...lekarz oczywiście fachowiec bo sam papier można kupić
2019-02-22 ~ Alibaba ( gość forum )
Do zainteresowanego. Mogą sobie chcieć wyjechać na Hawaje i co z tego? Jeżeli z tego miliona Ukraińców dostanie pracę w Niemczech 10 tys., to będzie wszystko.
2019-02-21 ~ zainteresowany ( gość forum )
"Co czwarty obywatel Ukrainy w pierwszej połowie 2019 roku planuje wyjazd z Polski - wynika z raportu agencji zatrudnienia Manpower "Plany migracyjne pracowników z Ukrainy". Najczęściej wskazywanymi kierunkami przeprowadzki są Niemcy i Czechy."
2019-02-12 ~ trudna sprawa ( gość forum )
zdarzało się 30 ofert max, dzisiaj jest 60.
2019-02-11 ~ zdziwiony ( gość forum )
Skąd bierzecie w Oławie najemców po 2k za mieszkanie?
Dzisiaj na OLX rekordowe 54 oferty i przybywa. Za chwilę dwa budynki Dombudu na Magazynowej i pewnie połowa mieszkań sprzedana pod wynajem, hm...
2019-02-06 ~ Alibaba ( gość forum )
Może społeczeństwo w Oławie się starzeje i jest więcej ofert w starych zasobach, otrzymanych w spadku. Po drugie jest większa moda na wynajmowanie mieszkań i robienie z tego dodatkowego dochodu. Na pewno nie jest to kwestia odpływu Ukraińców do Niemiec.
2019-02-06 ~ mieszkaniec ( gość forum )
Coś jednak jest na rzeczy bo wcześniej ogłoszenia znikały na pniu a teraz wiszą od dłuższego czasu.
I ceny jakby symbolicznie niższe?
2019-01-29 ~ BBK ( gość forum )
pojawienie się wielu nowych ofert to bardziej kwestia reakcji na zapotrzebowanie ... przecież kto miał kawałek wolnego pomieszczenia i niewielkie środki przy pomocy tanich często odpadowych materiałów dostosowywał pomieszczenia do taniego wynajmu na adekwatnym standardzie
2019-01-28 ~ popcorn ( gość forum )
BKK, byłeś za ostry w ocenie poziomu obrazka na którym są Twoje analizy, na aż taką krytykę bym się nie odważył, zapewne dlatego nie dostrzegłeś pozytywnej informacji, nie są one do d.

dobrych ferii!
2019-01-28 ~ ponawiam pytanie ( gość forum )
Czyli co jest przyczyną podwojenia ilości ofert? Może po prostu ludzie się bogaca?
2019-01-28 ~ BKK ( gość forum )
~ popcorn cha cha cha... nie. Bardzo zabawne. Tak na poziomie przygłupawego gimbusa. Nie zawiodłeś mnie. Dodaj jeszcze, że jestem gruby i... sam nie wiem co, bo do takiego poziomu się zniżyć nie potrafię. To takie typowe dla twojego pokroju.
2019-01-28 ~ popcorn ( gość forum )
BKK, Twoje analizy na na jednym obrazku.

foto2
2019-01-28 ~ BKK ( gość forum )
~BBK, nawet pod nick próbujesz się podszyć, bo jakoś bardzo nie wierzę w jakąkolwiek przypadkowość tutaj. Tępak, to cię spłodził. Podejrzewam, że w procesie chowu wsobnego.

~popcorn, może wyjdź kiedyś z lekturą poza "Nasz dziennik", "Gościa niedzielnego" i przełącz program na co innego, niż TVP.
2019-01-28 ~ Ania ( gość forum )
dokładnie Alibaba ... inwestorzy :) bez kapitału jakich tu mamy żyją w swoim świecie ... myślicie że , niemieckie firmy ,,,fabryki wybudowane w Polsce nagle staną z powdu braku rąk do pracy :) to zezwolenie na pracę ma na celu odsianie wykształconych Ukraińców fachowców część z nich to będzie kilka % wyjedzie ale produkcja zostaje w Polsce .

2019-01-28 ~ Alibaba ( gość forum )
Do "ponawiam pytanie". Nie opowiadaj bzdur, żadnej zmiany na rynku nieruchomości w Oławie nie ma. Poczytajcie sobie o warunkach, jakie musi spełniać Ukrainiec, żeby dostać wizę na pracę. Na pewno w najbliższych latach odpływu Ukraińców z Polski nie będzie.
2019-01-27 ~ Do Ani ( gość forum )
Zaczynam się o ciebie martwić. Żenada.
2019-01-26 ~ Ania ( gość forum )
nie musi być jest na moim utrzymaniu ... więc to ja mam być zadowolona :)
2019-01-26 ~ Do Ani ( gość forum )
Jestem ciekawa czy twój partner w kuchni i w łóżku też jest tak zachwycony tobą jak ty sama sobą.
Nie...W sumie to nie jestem ciekawa.
2019-01-25 ~ Ania ( gość forum )
jest zabezpieczona finansowo nic już nie musi :) ważne aby kazdy zajmował się tym na czym się zna ... mogę doradzić w kuchni i w łóżku :) tylko na tym się znam
2019-01-25 ~ popcorn ( gość forum )
a Pani Ania czym się zajmuje pomiędzy kolejnymi reklamami swojej inteligencji na forum publicznym?
jakie środki ma aktualnie zainwestowane i w co?
2019-01-25 ~ Ania ( gość forum )
niech niech niech ... niechu popcornie pewnie ledwo ciągniesz od zasiłku do zasiłku ... a doradzasz inwestorom jaki ty chlopie dobry jestes :) nieba bys uchylił inwestorom :)
2019-01-25 ~ popcorn ( gość forum )
Jeżeli ktoś szuka wynajmu a zależy mu na długotrwałym, niech nawet kosztem ceny szuka rodzin z dziećmi w oławskich szkołach, takim osobom powinno zależeć na stabilności.

Więcej nie ma co oczekiwać skoro jedną ustawą w kraju czy dyrektywą UE można odwrócić do góry nogami funkcjonowanie całego sektora rynku. Niech mi nikt nie mówi, że tak wygląda kapitalizm.
2019-01-25 ~ ponawiam pytanie ( gość forum )
Dzisiaj na OLX liczba oferowanych mieszkań na wynajem w Oławie = 51
Ktoś, coś ma mądrego do powiedzenia w temacie?
Ktoś wynajmował obywatelom Ukrainy i od stycznia nie ma lokatorów?
2019-01-24 ~ agii ( gość forum )
skąd Ci przyszło do głowuy ,że życie to komfortopwa sytuacja ?
2019-01-24 ~ popcorn ( gość forum )
jakoś też od pewnego czasu nie czuję się komfortowo...

foto2
2019-01-24 ~ BBK ( gość forum )
jemu już nic i nikt nie pomoże on jest jaki jest ...
to rodzaj tępego gaduły wierzącego tylko w to co mu się tam wylęgnie w niemądrej główce
2019-01-23 ~ popcorn ( gość forum )
BKK, pokaż mi dane które wskazują, ze beneficjenci 500+ odeszli z rynku pracy w zauważalny procencie, jeżeli nie masz takich danych to po co tak piszesz o programie który żadna opcja polityczna nie zlikwiduje?

Jeżeli chcesz z sensem walić w PiS to pytaj o ulgi dla przedsiębiorców, ZUS, kwotę wolną od podatku.

Pomoglem?
2019-01-23 ~ BKK ( gość forum )
Ważniejsze pytanie, to co się stanie z rynkiem pracy. I to nie tylko w Oławie, ale w całym kraju. Bo jak ukraińcy zaczną masowo wyjeżdżać, to kto na ich miejsce? Wielodzietni beneficjenci 500+? Jakoś wątpię, bo im się nie opłaca pracować, wolą kolejne dziecko spłodzić i żyć z danin państwa. Hindusi? Pakistańczycy? Inne egzotyczne nacje? Z nimi dogadać się będzie już zdecydowanie trudniej, niż z ukraińcami. Bo, że będą wyjeżdżać, to pewne, bo wystarczy poczytać, jak strona niemiecka przygotowała się do przyjęcia siły roboczej zza naszej wschodniej granicy (między innymi kursy językowe, ubezpieczenie), a co strona polska przespała i zignorowała.
2019-01-23 ~ mieszkania do wynajęcia w Oławie ( gość forum )
Śledzę rynek najmu mieszkań w Oławie od kilku lat i pierwszy raz jest taka sytuacja, że na OLX jest blisko 50 ogłoszeń mieszkań do wynajęcia. Wcześniej liczba ofert wahała się w granicach 20-30 max.
Proszę o opinię osoby znające temat, czym według Was to jest spowodowane?
2017-02-11 ~ Feliks ( gość forum )
Zmiany na pewno nie nastąpią tak szybko. Jakoś wszyscy Polacy nie wyjechali za granicę po otwarciu granic. Są przecież bariery językowe itd. Mieszkanie plus będzie dla tych o najtrudniejszej sytuacji majątkowej. Na pewno w ramach tego programu nie wybudują w Oławie całego osiedla. Ale mimo wszystko dobrze, że trochę drgnie na rynku, bo 4,3 tys. za metr, w Oławie, to jakaś parodia. W Warszawie mieszkania są po 6,5 tys. za metr, a różnica między obydwoma miastami jest gigantyczna.
2017-02-11 ~ mieszkanie plus ( gość forum )
Oława przystąpiła do programu, będzie się działo w nieruchomościach
2017-02-10 ~ to to nic ( gość forum )
Znam takiego asa, co ma mieszkanie też z lat 70 ( dwa pokoje,wielka płyta, też około 40m)i wynajmuje kasując za osobę 500 zł + opłaty.w mieszkaniu są 4 osoby, więc żyła złota dzięki ukraińcom dorabiają się bez umiaru.Mi by było wstyd za taki metraż i standard kasować takie pieniądze.Popyt jest, więc korzystają.
2017-02-10 ~ a po wakacjach... ( gość forum )
średnie ceny najmu w Oławie za ~40m2 (nora z lat 70tych) to 1.000 zł + czynsz 500 + media
po wakacjach 1.000 ze wszystkim i trudno będzie o chętnego
2017-02-09 ~ samo życie ( gość forum )
lepiej pracować za 8 EUR / h niż za 8 PLN / h a i niemieckiego łatwiej się nauczyć niż polskiego więc jak kilka tysięcy nagle wyjedzie to ceny najmu i nieruchomości mocno w dół, jak ktoś jeszcze nie sprzedał mieszkania to po wakacjach może zapomnieć o takich cenach jak dzisiaj
2017-02-07 ~ Marian ( gość forum )
To już wszyscy Ukraińcy do Polski zjadą, tam tylko stare dziadki zostaną.
A Ruscy do pustej Ukrainy zajadą.
2017-02-07 ~ obojetny ( gość forum )
Dużo się nie zmieni ponieważ w Niemczech znajomość języka to podstawa. Tam nie będzie tak jak u nas ze to my mamy gadać po ukraińsku.


strona główna

przedjdź do Forum na: OSI-OLAWA.INFO

24.OLAWA.INFO - MOBILE - więcej na: OSI - OLAWA.INFO