Forum Obywatelskie:

2019-09-04 ~ Potencjalny inwestor ( gość forum )

Blok na osiedlu domów jednorodzinnych?


Czy na działce pod domek można postawić blok? Na czym polega "myk" z ominięciem planu zagospodarowania? Coraz więcej takich sytuacji w Oławie.ilość komentarzy: 12.
2019-09-15 ~ olawianka ( gość forum )
Konserwator zabytkow nie tylko interesuje sie centrum,praktycznie kazda czesc miasta a takze wiosek jest kontrolowana przez konserwatora. Dlatego takie decyzje sa bardzo dziwne i zastanawiajace !! !!
2019-09-13 ~ Jarek ( gość forum )
Najsłabsze jest to, że na podstawie takiego samego planu jednym zabraniają, a innym pozwalają. Kumple kumplom zawsze na rękę pójdą.
2019-09-13 ~ Kocan ( gość forum )
A rozbudowa Galerii Oławskiej przy ul. Lipowej - wielki budynek przy domkach jednorodzinnych. Jak to się ma do miejscowego planu oraz historycznej zabudowy ul. Lipowej? Może tam jeszcze niech postawią drapacz chmur. I po co ta budowla i tak galeria świeci pustkami.
2019-09-13 ~ Marek ( gość forum )
Konserwator zabytków tylko w Centrum Miasta a urzędnik musi wszystko przyklepać co jest zgodne z prawem.
2019-09-13 ~ olawianka ( gość forum )
To nie jest tak ze budujesz co chcesz.Musisz miec pozwolenie z urzedu,potem konserwator zabytkow musi zaakceptowac.Jesli ktos buduje takie klocki to mmusi miec znajomosci iiiiiii...wiadomo!
2019-09-10 ~ do Pawła ( gość forum )
W Oławie jest już kilka takich miejsc, w których zza świerków ogrodu wystają 4 piętrowe budynki. Big Brother 24 / h. :)
2019-09-09 ~ Marek ( gość forum )
Nikt z urzędników nie ma nic do powiedzenia, takie mamy prawo i jak ktoś potrafi wykorzystać to na małej działce i wieżowiec postawi, podsypie ziemią i powie, że spełnia wymagania planu zagospodarowania.
Jak macie kasę to budujcie, 8 lokali można na działce jednorodzinnej postawić, jak nie wierzycie to ostatnia ulica jak na Wrocław po prawej tam macie przykład jak na dłoni.
Architektura i ład przestrzenny dawno w Polsce nie istnieje.
Jak chcesz kupić dobrą działkę to tylko tam gdzie jest zabudowa, bo nikt Ci bloku już nikt nie postawi.
2019-09-09 ~ Pawel ( gość forum )
Serio, nikt nad tym nie panuje? Koło mnie ostatnio coś mierzyli. Nie chciałbym mieć widoku z ogródka na blok za płotem.
2019-09-09 ~ Basia ( gość forum )
Tak, papier wszystko przyjmie. Jeśli żyjesz w komitywie z wydającymi pozwolenia, wszystko przejdzie. Te bloki to są na pewno jednorodzinne (wielolokalowe) w dokumentach. Potem, do odbiorze (na zgłoszenie) cudownie przemieniają się w segmenty. "Myk" polega na tym, że działka nie jest dzielona i właściciel segmentu nie ma przypisanego dla siebie konkretnego kawałka gruntu, tylko udział w całości. Nabywcy nie są często tego świadomi.

Zastanawiam się, skąd bierze się urzędnicza "odwaga", żeby w to brnąć. Wartość gruntu kupionego zgodnie z miejscowym planem pod domek jednorodzinny jest określona. "Przychylna" decyzja urzędnika lub jego "niedopatrzenie" mocno podnosi tę wartość, przez co ktoś wyciąga z tego konkretną korzyść. Prawo jest nieprecyzyjne, ale logika wyraźnie wskazuje na wiadomo na co.
2019-09-07 ~ Marek ( gość forum )
Na swojej działce możesz wszystko wybudować co zechcesz, takie głupie prawo.
Jak nie to kupujesz dwie sąsiednie działki i budujesz większego kolosa.
Plan zagospodarowania jest za mało precyzyjny i dopuszcza takie triki, a samochody parkują na ulicy.
Architektura i porządek w tym mieście nie istnieją.


2019-09-07 ~ Potencjalny inwestor ( gość forum )
Chodziło mi konkretnie o osiedle z ptasimi ulicami po lewej stronie Bażantowej, jak się jedzie do lasu. Miałem kupić tam działkę i postawić domek. Wg urzędowego planu zagospodarowania można tam budować tylko domy jednorodzinne, ale zrobiłem objazd i widzę, że stoi już jeden blok (i pewnie będą następne). Nie chciałbym mieć takiego czegoś za sąsiada. Chyba przejdę się po urzędach i popytam oficjalnie.
2019-09-06 ~ olawianka ( gość forum )
Jak masz znajomosci to zalatwisz wszystko ,Olawa to miasto bezprawia i kombinacji.Ale jak nie masz to nawet nie zaczynaj ,bo nic z tego nie wyjdzie!


strona główna

przedjdź do Forum na: OSI-OLAWA.INFO

24.OLAWA.INFO - MOBILE - więcej na: OSI - OLAWA.INFO